صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 40
Like Tree18 لایک

موضوع: ماژول میکروفون الکترت

Member
    داداش سلام، خوبی؟ یه سوال ، اقا یه کد بود برای درایور موتور دی سی ادوینو uno متاسفانه اردوینو من مشکل پیدا کرد و خواستم روی mega 2650 اجرا کنم بخوبی اجرا نمیشه مثلا همش موتورها و سروو عقب جلوی الکی میشه، چاره چیه اگر کد رو بهت بدم میشه حلش کنی واسم؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina2sms@yahoo.com نمایش پست ها
    داداش سلام، خوبی؟ یه سوال ، اقا یه کد بود برای درایور موتور دی سی ادوینو uno متاسفانه اردوینو من مشکل پیدا کرد و خواستم روی mega 2650 اجرا کنم بخوبی اجرا نمیشه مثلا همش موتورها و سروو عقب جلوی الکی میشه، چاره چیه اگر کد رو بهت بدم میشه حلش کنی واسم؟

اول مدل درایورت رو بهم بگو
    بعد با هم حلش می کنیم ایشالا

Member
    انشاالله، دوست خوبم شیلد l293d اینم لینک : شیلد موتور درایو L293D

داداش کد هم اینجاست : Arduino HC-SR04 Ultrasonic Rover - All

مدیر گروه
    انشاالله، دوست خوبم شیلد l293d اینم لینک : شیلد موتور درایو L293D

داداش کد هم اینجاست : Arduino HC-SR04 Ultrasonic Rover - All
    اهان
    خب
    این چون شیلده سیم بندی که نداره به هیچ عنوان
    اگه موتور مطابق کد نویسیت حرکت نمی کنه شماره پینها توی کد درست نیست

راحت ترین تست موتور DC هست که مطابق آموزش های همین لینک فرومش و شماره پینها تست کن :
    http://forum.arduino.ir/8/21/192.html

این تنها نکته ای هست که این ماژول داره و این که تامین پاورت چجوریه و موقعیت جامپرها چجوری؟
    لایک کردن

Member
    مرسی اینو چک میکنم حتما، ولی موقعیت جامپر ولتاژ تغذیه شیلد که بالاست یعنی برق مجزا بهش میدم 12v و برقش رو از اردوینو نمیگیره چون طبق تجرباتم با این جریان و ولتاژ بالا قطعا اردوینو رگولاتورش خراب میشه از حرارت بالا پس فکر نکنم مشکلم برقی باشه چون موتور گیربکس ها و سروو هم فعال هستن با دوری که انتظار داشتم و فقط یه مشکلی مثل تداخل یا نویز وجود داره که با تعریف پین های شیلد طبق مثالی که بهم دادی هم سعی میکنم بعد دوباره اطلاع میدم مرسی
    لایک کردن

مدیر گروه
    مرسی اینو چک میکنم حتما، ولی موقعیت جامپر ولتاژ تغذیه شیلد که بالاست یعنی برق مجزا بهش میدم 12v و برقش رو از اردوینو نمیگیره چون طبق تجرباتم با این جریان و ولتاژ بالا قطعا اردوینو رگولاتورش خراب میشه از حرارت بالا پس فکر نکنم مشکلم برقی باشه چون موتور گیربکس ها و سروو هم فعال هستن با دوری که انتظار داشتم و فقط یه مشکلی مثل تداخل یا نویز وجود داره که با تعریف پین های شیلد طبق مثالی که بهم دادی هم سعی میکنم بعد دوباره اطلاع میدم مرسی
    به احتمال خیلی زیادش شماره پینها رو اصلاح کنی درست میشه

Member
    داداش عزيز سلام وقتت بخير ، اقا من هنوز وقت نكردم اون راهنماييت رو چك كنم تا امروز اومدم ديدم كه رو سايت يه فرستنده و گيرنده اورده بود افتاب كه البته ناموجود بود ولي تو توضيحاتش نوشته بود براي ترنسميت صدا و ويديو ! حالا نظرت چيه؟ ايا ميشه با اين ويديو ترنسميت كرد ؟ اونوقت من اصلا كلا با ماژول هايي از قبيل اين مار نكردم، نميشه يه راهنمايي بذاري شما كه استادي؟ مثلا چطور ميشه صدا و تصوير رو كامل از اين ماژول گرفت حتي با ٤ تا اردوينو و فرستنده و گيرنده هم باشه مشكلي نيست

Member

مدیر گروه
    داداش عزيز سلام وقتت بخير ، اقا من هنوز وقت نكردم اون راهنماييت رو چك كنم تا امروز اومدم ديدم كه رو سايت يه فرستنده و گيرنده اورده بود افتاب كه البته ناموجود بود ولي تو توضيحاتش نوشته بود براي ترنسميت صدا و ويديو ! حالا نظرت چيه؟ ايا ميشه با اين ويديو ترنسميت كرد ؟ اونوقت من اصلا كلا با ماژول هايي از قبيل اين مار نكردم، نميشه يه راهنمايي بذاري شما كه استادي؟ مثلا چطور ميشه صدا و تصوير رو كامل از اين ماژول گرفت حتي با ٤ تا اردوينو و فرستنده و گيرنده هم باشه مشكلي نيست
    سلام

ببین این ماژول چیپ اصلیش همون NRF24L01 هست.
    با این ماژول میشه صدا و تصویر فرستاد اما کیفیتش اون جوری که فکر می کنی نیست.

اگر تصمیم داری با خانواده NRF24L01 صدا و تصویر بفرستی فرقی نمی کنه کدوم طراحی ماژول رو انتخاب کنی.
    اینجا هم دوستامون کد گذاشتن اما آردوینو نیست.
    ارسال صدا با Nrf24L01 - الکترونیکا

دانلود پروژه ارسال دیتا به صورت وایرلس با ماژول NRF24L01
    لایک کردن

Member
    داداش پس نرخ ارسال داده پایینه اینجوری و تاخیر داره مخصوصا برای ربات که اصلا نمیشه، داداش ارزان ترین و با کیفیت ترین راه حل چیه به نظرت؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین