صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

موضوع: کارت خوان مغناطیسی مینی - مگنتیک کارت - Magnetic Card Reader - سریال TTL

Senior Member

Lightbulb کارت خوان مغناطیسی مینی - مگنتیک کارت - Magnetic Card Reader - سریال TTL

کارت خوان مغناطیسی
    کارتهای مغناطیسی دارای یک نوار مغناطیسی در پشت کارت هستند که متشکل از3 تراک می باشد. اطلاعات بصورت 0 و 1 برروی این تراکها نوشته می شوند که به آن اطلاعات خام یا TTL گفته می شود.دستگاه های کارت خوان یا Reader این اطلاعات خام را از روی کارت خوانده وآنها را به اعداد 0-9 یاحروف A-Z و کاراکترهای قابل تایپ تبدیل می کنند تا برای ما قابل فهم باشند. این ماژول با استفاده ارتباط UART و با داشتن چیپ دیکورد قدرتمند به هنگام کشیدن کارت مغناطیسی اطلاعات روی آن را می خواند. مصرف الکتریسیته این ماژول کم و مقاوم در برابر اختلالات است. این ماژول مطابق با استاندارد ISO AAMVA در دیکد کردن است. این ماژول می تواند کارت را از دو طرف بخواند و دارای چراغ هوشمند برای اطلاع از درستی دیتا ی خوانده شده است. ساختار عالی آن باعث می شود که خواندن از کارت دارای پایداری و اطمینان بیشتری باشد. با استفاده از این ماژول می توانید اطلاعات خوانده شده از کارت را بوسیله آردینو دیکد کرده و از طریق پورت سریال به کامپیوتر انتقال دهید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 361
حجم: 45.1 کیلو بایت

برخی از ویژگی ها
    کارت خوان از نوع 3 تراک
    کشیدن دستی برای خواندن اطلاعات
    سازگار با خواندن اطلاعات از دو طرف
    ولتاژ تغذیه: 3.3 تا 5V
    نرخ 9600bps Baud

پایه های رابط

نام: Capture.JPG
مشاهده: 363
حجم: 18.4 کیلو بایت

نمونه مثال
    در این مثال با استفاده از آردوینو می توان اطلاعات را از روی کارت خواند یا روی آن نوشت.

نام: MU600S0_bb.jpg
مشاهده: 405
حجم: 85.6 کیلو بایت

کد:
    char CharData; void setup() { Serial.begin(9600); while (!Serial) { } Serial.println("card Reader initialized."); } void loop() { read_SerialBuffer(); } void read_SerialBuffer() { if(Serial.available()) { Serial.print("Card Data:"); while(Serial.available()) { CharData=Serial.read(); Serial.write(CharData); delay(5); } Serial.println(""); } }
    جهت سفارش این کالا، به این بخش در فروشگاه آفتاب رایانه مراجعه نمایید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط hesam.time : 10-30-2013 در ساعت 03:46 PM

Junior Member
    سلام
    ین لینک رو نگاه کنید
    Mini USB 3 tracks magnetic card reader - MU600S0 - YIXIN (China Manufacturer) - Smart Card & Magnetic Card - Electronics & Electricity

فکر کنم این ماژول ارتباطش usb باشه

دیتای خروجی سریال نیست اون رو وصل کردم به HyperTerminal ولی هیچی ردوبدل نشد

اگر کسی راه انداخته کمک کنه
    ا

Junior Member
    با عرض سلام و خسته نباشید ... من چگونه با استفاده از این ماژول و دستورات آردینو میتونم اطلاعات خودم رو بر روی یک کارت رایت کنم ؟! آیا امکان تعیین رایت اطلاعات بر روی یک ترک مشخص است ؟! لطفا مثالی برای یک جمله مشخص در دستور آردینو قرار دهید تا فرمت صحیح دستور نویسی آن مشخص شود . ممنون

Junior Member
    با سلام. سال نو مبارک. من ما÷ول کارت خوان مغناطیسی mu600s0 را از سایت تهیه کردم.
    سوالاتی دارم .لطفا پاسخ دهید.
    1- آیا می شود کابل داخل بسته را مستقیما به یک کانکتور یو اس بی زد و به pc متصل کرد؟
    2- جای rxd با txd در دیتاشیت و روی پی سی بی جابجا نوشته نشده است ؟کدام درست است؟
    3- txd به کدام پین کانکتور یو اس بی وصل شود؟
    4- اگر قرار شود برد آردوینو uno را هم بخریم آیا با پروگرمر stk200/300 می توان آن را پروگرم کرد؟
    5- آیا نرم افزاری برای نشان دادن اطلاعات trackکارت ها دارید ؟ لطفا در سایت قرار دهید.(در اینترنت من که چیزی پیدا نکردم)

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi27600 نمایش پست ها
    با سلام. سال نو مبارک. من ما÷ول کارت خوان مغناطیسی mu600s0 را از سایت تهیه کردم.
    سوالاتی دارم .لطفا پاسخ دهید.
    1- آیا می شود کابل داخل بسته را مستقیما به یک کانکتور یو اس بی زد و به pc متصل کرد؟
    2- جای rxd با txd در دیتاشیت و روی پی سی بی جابجا نوشته نشده است ؟کدام درست است؟
    3- txd به کدام پین کانکتور یو اس بی وصل شود؟
    4- اگر قرار شود برد آردوینو uno را هم بخریم آیا با پروگرمر stk200/300 می توان آن را پروگرم کرد؟
    5- آیا نرم افزاری برای نشان دادن اطلاعات trackکارت ها دارید ؟ لطفا در سایت قرار دهید.(در اینترنت من که چیزی پیدا نکردم)

ببینید ارتباط این ماژول ttl سریال هست
    دو تا پین داره
    tx و rx
    اگه قراره با کامپیوتر باهاش کار کنی باید یه تبدیل USB به ttl داشته باشی

حالا برای وصل کردن این دوتا به هم
    rx ماژول به tx مبدل
    tx ماژول به rx مبدل

ضربه دری وصل میشن
    وقتی اینطوری به کامپیوتر وصلش کنی داده ها میاد روی پورت کام که بعد تو هر نرم افزاری از جمله ویژوال استادیو می تونی براش نرم افزار مناسب خودت رو بنویسی

اگر هم میخوای به آردوینو وصلش کنی باید پینهای tx و rx ماژول به صورت ضربه دری مطابق بالا به پین های دیجیتال 0 و 1 آردوینو وصل کنی
    http://forum.arduino.ir/8/21/205.html

برای پروگرام اردوینو هیچ احتیاجی به پروگرامر نداری
    کافیه با کابل USB پرینتری وصلش کنی به کامپیوتر
    وبلاگ آردوینو : blog.arduino.ir

************************************************** **

Junior Member
    با سلام خدمت شما

من این ماژول رو خریداری کردم و میخوام اون رو با برنامه بیسک راه اندازی و استفاده کنم

نمونه برنامه ای برای بیسیک میخواستم

دیتاشیت این ماژول رو هم نتونستم گیر بیارم

با تشکر

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz006 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما

من این ماژول رو خریداری کردم و میخوام اون رو با برنامه بیسک راه اندازی و استفاده کنم

نمونه برنامه ای برای بیسیک میخواستم

دیتاشیت این ماژول رو هم نتونستم گیر بیارم

با تشکر
    سلام
    دوست عزیز متاسفانه اینجا کسی با بیسیک کد نمیزنه اکثرا آردوینو کار می کنن
    شما میتونید از کدی که صفحات اول همین لینک هست استفاده کنید و کد رو به کد بیسیک تبدیل کنید.

Junior Member
    سلام خدمت اساتید گرامی

من موفق به راه اندازی ماژول شدم ولی نمیفهمم گرا هر سری کارت میکشم یه چیز دیگه میشه . بعضی وقتا شبیه همه بعضی وقتا نه باعضی وقتا چندتاش مثل همه بعضی مواقع دیگه چندتایه دیگش . الان اشکال از چیه؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz006 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید گرامی

من موفق به راه اندازی ماژول شدم ولی نمیفهمم گرا هر سری کارت میکشم یه چیز دیگه میشه . بعضی وقتا شبیه همه بعضی وقتا نه باعضی وقتا چندتاش مثل همه بعضی مواقع دیگه چندتایه دیگش . الان اشکال از چیه؟

یه بار بدون کد تست کن
    ارتباط این ماژول ها سریاله دیگه
    بیا با یه مبدل ttl به usb وصلش کن به کامپیوتر رو روی پورت کامی که بهش تخصیص میده داده هاتو ببین
    اینجا که هیچ کدی روی دیتا نمیزنی و داداه خامه باید اعداد یکسان ببینی

Junior Member
    سلام و ممنون بابت پاسخ و پیگیری هاتون

بنظرتون برم یه آردینو بگیرم و همین کد های نمونه رو استفاده کنم بنظرتون جواب میگیرم؟؟؟؟

بعد با همین ماژول میشه کارت ها رو کد کرد (رایت کرد) من الان کارت هامو باچی کد کنم ؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع