صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20
Like Tree8 لایک

موضوع: دیتایشت ماژول فرستنده گیرنده

Junior Member
    نیازی به استفاده از پد های پشت ماژول نیست و پایه 7 کافیه .
    لایک کردن

Junior Member
    آقا این که به زیان چینیه! فروشنده یک نسخه انگلیسی نداره؟

مدیر ویژه
    لایک کردن

Junior Member
    سلام
    موارد توضیح داده شده را انجام دادم . اما گیرنده عمل نمی کند . هیچ عکس العملی به فرستنده نشان نمی دهد .

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط atrak نمایش پست ها
    سلام
    موارد توضیح داده شده را انجام دادم . اما گیرنده عمل نمی کند . هیچ عکس العملی به فرستنده نشان نمی دهد .

اگردقیقا مطابق این آموزش که دوستمون قرار دادن پیش رفتید یقینا مشکلتون سخت افزاری خواهد بود.
    ممکنه لحیم سردی داشته باشید .
    منظورم این آموزشه :

سلام
    من بالاخره با سعی و خطا ماژول را بدون استفاده از میکروکنترلر راه اندازی کردم.گفتم بنویسم شاید بدرد دوستان هم خورد.
    تمام تنظیمات باید روی ماژول گیرنده انجام شود و فرستنده هیچ گونه تنظیماتی نیاز ندارد.
    پشت ماژول گیرنده چندتا پد وجود دارد که ما فقط با sn و ck کار داریم.برای راحتی کار من یک کلید فشاری کوچک بین این دو پد لحیم کردم.
    1-ابتدا طبق نقشه فایل پیوست(پست 1) مدار را میبندیم.(حتی میتوان با یک کلید و یک LED کار را شروع کنیم) ولتاژ مدار را وصل میکنیم.
    2-پایه B7 ماژول گیرنده را به منفی وصل میکنیم.
    3-پایه B8 را یا به مثبت و یا به منفی وصل میکنیم.
    4-کلید فشاری را که در پشت ماژول گیرنده لحیم کردیم(ck-sn) را فشار داده و نگه میداریم و در همین حال کلید B1 ماژول فرستنده را چند بار میزنیم تا کدها توسط گیرنده خوانده و شناسایی شود.
    5-کلید فشاری (ck-sn) را رها کرده و سپس برق ماژول را قطع میکنیم.
    6-پایه B7 ماژول گیرنده را از بدنه قطع کرده و آزاد میگذاریم.
    7-ولتاژ مدار را وصل میکنیم. حالا اگر کلید B1 فرستنده زده شود LED1 گیرنده باید روشن شود.
    8-پایه B8 ماژول گیرنده برای حالت روشن شدن LED ها است:اگر به مثبت وصل شود LED ها چند لحظه روشن و سپس خاموش میشوند,
    ولی اگر به منفی وصل شود LED ها یا همیشه روشن و یا همیشه خاموش میمانند.
    امیدوارم این آموزش مشکل دوستان را برطرف کرده باشد.از اینکه پست طولانی شد معذرت میخواهم.یا علی

Junior Member
    سلام
    متاسفانه من هنوز موفق به ست کردن این ماجول ها نشدم .
    بار اول فکر کردم که ماجول گیرنده ام خراب شده و دوباره یک ماجول دیگر خریدم . این بار هم اصلا گیرنده هیچ عکی العملی نشان نمی دهد .
    فکر کنم که بهتر باشه خودتون قبل از ارسال ماجول ها آنها را با هم ست کنید .

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط atrak نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه من هنوز موفق به ست کردن این ماجول ها نشدم .
    بار اول فکر کردم که ماجول گیرنده ام خراب شده و دوباره یک ماجول دیگر خریدم . این بار هم اصلا گیرنده هیچ عکی العملی نشان نمی دهد .
    فکر کنم که بهتر باشه خودتون قبل از ارسال ماجول ها آنها را با هم ست کنید .
    این که دو تا ماژول مشکل دار پشت سر هم واسه یه نفر بیاد احتمالش یه چیزی غریب به 0 درصده
    متاسفانه حجم سفارش ها و کالاها انقدر بالاست که نمیتونیم وقت کنیم این کار رو انجام بدیم .

یقینا یه جایی اتصالاتتون مشکل داره دوست من

موقع لحیم کاری خیلی داغ نکنید قطعه رو ممکنه آسیب برسونید بهش

Junior Member
    منم هرکاری میکنم نمیتونم ست کنم،فرستنده کد میده،چون led متصل به پایه ۸ فرستنده روشن میشه اما گیرنده هیچی دریافت نمیکنه.زمانی که پایه ۷ به زمین وصل میکنم led شروع به چشمک زدن میکنه بعد خاموش میشه و هیچ اتفاقی نمیفته.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

Junior Member
    L24YK.pdf
    اینم یه دیتاشیت به زبان فارسی

Junior Member
    روش نهایی و صد در صد عملی برای ست کردن فرستنده وگیرنده(طبق دیتاشیت)
    در گیرنده پین b6 رابه یک LED وصل کرده و پین B8 را به GND OR VCC متصل کرده ،
    گیرنده را به تغذیه متصل کرده (حداکثر3.5 ولت) پین B7 که PULL UP شده است را،یک لحظه به GND متصل نموده و رها کنید . (LED روشن می ماند).
    بلافاصله از فرستنده پین B7 را به GND متصل نموده و از گیرنده LED شروع به چشمک زدن میکند و بعد چند ثانیه تندچشمک میزند،انگاه اتصال پین B7 از GND را جدا میکنیم .
    در اخر گیرنده را یک بار از تغذیه جدا میکنیم و وصل میکنیم و برای تست ،پین B6 از فرستده را گراند می کنیم و پین متناظر ان در گیرنده باید روشن شود.
    توجه:اگر پین B7 در گیرنده را به GND وصل کنیم LED به مدت 5 ثانیه روشن و بعد از ان چشمک میزند و تمامی کد ها پاک میشود.
    ویرایش توسط amir321 : 12-14-2021 در ساعت 04:49 PM

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12