نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: ماژول صفحه نمایش لمسی ili9325 ، صفحه نمایش گرفیکی تاچ اسکرین tft lcd

Senior Member

Lightbulb ماژول صفحه نمایش لمسی ili9325 ، صفحه نمایش گرفیکی تاچ اسکرین tft lcd

ماژول LCD رنگی TFT لمسی ،ILI9325
    شما احتمالا از وسایلی که دارای LCD ( صفحه نمایش کریستال مایع ) باشند همه روزه استفاده می کنید.آنها اطراف ما هستند در laptop ها ,ساعت های دیجیتالی,موبایل ها , اجاق های مایکروویو , player ها وبسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر . LCD ها به این دلیل رایج هستند که فواید بسیار زیادی نسبت به دیگر تکنولوژی های نمایش دارند. آنها سبک و نازک هستند و مصرف انرژی کمی دارند.ماژول های LCD TFT رنگیILI9325 یکی از ارزان ترین ماژول هایی است که می توان یافت. این ماژول 2.8 اینچ با شفافیت زیاد دارای نورپس زمینه با 4LED سفید و 16 بیت 262000 رنگ مختلف و با 240x320 پیکسل به همراه پیکسل کنترلی اختصاصی است. ویژگی خاص این نمایشگر داشتن تاچ اسکرین مقاومتی که می تواند لمس انگشتان شما را از هر نقطه ای برروی صفحه نمایششناسایی کند. این نمایشگر دارای کنترلر داخلی به همراه حافظه رم است و تقریبا نیاز به تنظیم میکروکنترلر نمی باشد.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: TFT_LCD_Module_ILI9325 (1)-500x500.jpg
مشاهده: 256
حجم: 19.8 کیلو بایت

شروع کار
    شما به 8خط دیتا دیجیتال و 4 یا 5 خط کنترلر دیجیتال برای خواندن و نوشتن در نمایشگر (مجموعا 12 خط) نیاز دارید. 4 پین برای تاچ اسکرین (2 دیجیتال و 2 آنالوگ) اما چون از طریق تاچ اسکرین مقاومتی کار می کند. ما می توانیم پین ها را با LCD به اشتراک گذاشته و با 12 پین کاملا راه اندازی و اجرا کنیم.با استفاده از کتابخانه UTFT نوشته شده برای این نوع LCD و مدل های دیگر.شما می توانید ماژول خود را توسط آردوینو راه اندازی کنید.

دانلود کتابخانه

پین های ماژول LCD را مطابق زیر به آردوینو UNO خود متصل کنید.

DB0 تا DB7 > آردوینو D0 تا D7 به ترتیب
    RD > 3.3 V
    RSET > A2
    CS > A3
    RW > A4
    RS > A5
    backlight 5V > 5V
    backlight GND > GND

نمونه کد تست LCD

کد:
    #include <UTFT.h> // Declare which fonts we will be using extern uint8_t SmallFont[]; extern uint8_t BigFont[]; extern uint8_t SevenSegNumFont[]; UTFT myGLCD(ILI9325C,19,18,17,16); void setup() { myGLCD.InitLCD(); myGLCD.clrScr(); } void loop() { myGLCD.setColor(255, 0, 0); myGLCD.setBackColor(0, 0, 0); myGLCD.setFont(BigFont); myGLCD.print(" !\"#$%&'()*+,-./", CENTER, 0); myGLCD.print("0123456789:;<=>?", CENTER, 16); myGLCD.print("@ABCDEFGHIJKLMNO", CENTER, 32); myGLCD.print("PQRSTUVWXYZ[\\]^_", CENTER, 48); myGLCD.print("`abcdefghijklmno", CENTER, 64); myGLCD.print("pqrstuvwxyz{|}~ ", CENTER, 80); myGLCD.setColor(0, 255, 0); myGLCD.setFont(SmallFont); myGLCD.print(" !\"#$%&'()*+,-./0123456789:;<=>?", CENTER, 120); myGLCD.print("@ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ[\\]^_", CENTER, 132); myGLCD.print("`abcdefghijklmnopqrstuvwxyz{|}~ ", CENTER, 144); myGLCD.setColor(0, 0, 255); myGLCD.setFont(SevenSegNumFont); myGLCD.print("0123456789", CENTER, 190); while(1) {}; // do nothing }
    شما باید تصویر زیر در LCD خود مشاهده کنید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: example50p1.jpg
مشاهده: 259
حجم: 28.9 کیلو بایت

مرجع:
    Overview | 2.8" TFT Touchscreen | Adafruit Learning System
    Tutorial - Arduino and ILI9325 colour TFT LCD modules
    UTFT - Electronics - Henning Karlsen

جهت سفارش این کالا، به این بخش در فروشگاه آفتاب رایانه مراجعه نمایید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط hesam.time : 10-30-2013 در ساعت 03:37 PM

Junior Member
    سلام و با تشکر.
    فایل rar مشکل داره و باز نمیشه.

Senior Member
    سلام فایل ها مشکلی ندارن من تونستم هردو را باز کنم

Junior Member
    فایل های پیوست سالمه ولی لینک دانلود کتابخانه که وسط مطلب هستش یه فایل rar هستش که دانلود میشه ولی فایلش خرابه و باز نمیشه

Junior Member
    فایل rar خرابههههههه

مدیر گروه
    کتابخانه utfu رو از این لینک هم می تونید دانلود کنید:
    https://github.com/dgolda/UTFT

Junior Member
    سلام دوستان
    راه حلی ندارید تا با mega و due هم قابل استفاده باشه؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Anisi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راه حلی ندارید تا با mega و due هم قابل استفاده باشه؟

سلام دوست عزیز چیپش به 9340 تغییر کرده با کد سایت نمی تونید کار کنید ؟
    باید شماره پینها و تغییر بدید
    http://shop.aftabrayaneh.com/image/d...LD/9340uno.rar

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز چیپش به 9340 تغییر کرده با کد سایت نمی تونید کار کنید ؟
    باید شماره پینها و تغییر بدید
    http://shop.aftabrayaneh.com/image/d...LD/9340uno.rar
    با سلام
    من از کتابخانه utft و urtouch استفاده کردم کد ها روی n96 (ili9325) کار کرد ولی آردوینوم mega2560 بود حالا برای پردازش های بیشتر مجبور شدم از due استفاده کنم دیگه حتی برنامه نمونه خودشم کار نمیکنه تست گرفتم متوجه شدم وقتی روی 2560 هم تغذیه 3.3 میشه شروع میکنه بهم ریختن ولی روی 5 درست کار میکنه
    راستی من 16 بیتی راه انداختم و تراشه رو ILI9325D_16 تعریف کردم
    سوال اصلی من اینه که اگه تغذیه lcd رو تو due هم 5 بدم برای due مشکلی پیش نمیاد ؟
    چون هستش ARM و ولتاژ کاریش 3.3 هست و تو این داستان قراره از lcd هم دیتا به due بیاد که اگه تغذیش 5 باشه با منطق due اختلاف ولتاژ داره
    با تشکر

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط si2009 نمایش پست ها
    با سلام
    من از کتابخانه utft و urtouch استفاده کردم کد ها روی n96 (ili9325) کار کرد ولی آردوینوم mega2560 بود حالا برای پردازش های بیشتر مجبور شدم از due استفاده کنم دیگه حتی برنامه نمونه خودشم کار نمیکنه تست گرفتم متوجه شدم وقتی روی 2560 هم تغذیه 3.3 میشه شروع میکنه بهم ریختن ولی روی 5 درست کار میکنه
    راستی من 16 بیتی راه انداختم و تراشه رو ILI9325D_16 تعریف کردم
    سوال اصلی من اینه که اگه تغذیه lcd رو تو due هم 5 بدم برای due مشکلی پیش نمیاد ؟
    چون هستش ARM و ولتاژ کاریش 3.3 هست و تو این داستان قراره از lcd هم دیتا به due بیاد که اگه تغذیش 5 باشه با منطق due اختلاف ولتاژ داره
    با تشکر
    سلام
    همونطوری که خودتون گفتید منطق کاری due روی 3.3 ولت هست
    این یعنی که اگر بخواد به قطعه ای فرمان بده که منطق اون قطعه 5 ولته هیچ مشکلی پیش نمیاد چون 3.3 هم به عنوان منطق 1 قابل قبوله

اما اگر قراره قطعه ای رو به آردوینو due وصل کنید که بهش دستور بده در این صورت چون منطق اون 5 ولته و منطق due روی 3.3 هست ممکنه در بهترین حالت فقط پین due بسوزه

بنابراین دقت کنید به این قضیه تا به بردتون آسیبی نرسه

کلمات کلیدی این موضوع