صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 44
Like Tree12 لایک

موضوع: ماژول جی پی اس Ublox NEO-6M

Senior Member

Lightbulb ماژول جی پی اس Ublox NEO-6M

ماژول جی پی اس Ublox NEO-6M
    ماژول GPS به ماژولي گفته ميشود که قادر است اطلاعات مکاني ، زماني ، سرعت و شتاب را در هر لحظه محاسبه و به عنوان خروجي در اختيار کاربر قرار دهد. اين ماژول ها بر اساس ميزان تاخير دريافت سيگنال از ماهواره کليه محاسبات را انجام ميدهند. ماژول GPS می تواند زمان طلوع و غروب خورشید را در موقعیت شما بگوید. شاید خیلی جالب باشد ولی جی پی اس می تواند زمان باقیمانده برای رسیدن به مقصد مورد نظر را با توجه به سرعت شما محاسبه کند. همچنین میانگین سرعت شما، بیشترین سرعت، میانگین سربالایی و سرازیری مسیر، سرعت عمودی، موقعیت منطقه از نظر شکار و ماهیگیری و شکار در هر نقطه جهان، محاسبه مساحت یک نقطه ناشناخته و بر گرداندن شما از مسیر آمده را نیز می تواند انجام دهد.

ویژگی ها
    ماژول هاي سري NEO-6 از خانواده گيرنده هاي GPS شركت U-blox هستند كه بر پايه موتور مكان يابي پر قدرت 6 U-blox طراحي و توليد شده اند. اين گيرنده هاي GPS بسيار انعطاف پذير و قدرتمند هستند، به گونه اي كه امكانات بسياري را در ابعاد كوچك به كاربر ارائه مي كنند. معماري مداري اين ماژول و ويژگي هاي آن در مصرف انرژي و حافظه داخلي، NEO-6M را براي استفاده در سيستم هاي داراي تغذيه باتري و تجهيزات قابل حمل مناسب مي سازد. طراحي مدارات ماژول NEO-6M به گونه اي است كه زمان راه اندازي ماژول براي دريافت اولين خروجي معتبر يا TTFF به زير يك ثانيه كاهش يافته است. موتور جستجوي ماهواره ها در اين ماژول با دو ميليون Correlator قادر است با جستجوي موازي زمان و فركانس، ماهواره هايي با سطح سيگنال مناسب را به صورت آني بيابد. طراحي و تكنولوژي ابداعي به كار رفته در اين ماژول مي تواند تاثير منابع اختلال يا jamming سيگنال هاي GPS را حذف كند. به طور كلي سري NEO-6 از گيرنده هاي GPS در دريافت سيگنال هاي ناوبري حتي در محيط هاي پر نويز عملكرد خوبي دارند.این ماژول به راحتی با استفاده از آردوینو قابل راه اندازی است.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 556
حجم: 41.0 کیلو بایت

مشخصات
    ماژول GPS همراه با آنتن و EEPROM داخلی و باتری
    ولتاژ كاري 2.7 تا 3.3 ولت
    پشتيباني از رابط سریال TTL
    داراي كريستال RTC

مثال
    با راه اندازی این ماژول توسط آردوینو می توانید موقعیت خود را در Serial Monitor مشاهده کنید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Ublox NEO-6M_bb.jpg
مشاهده: 896
حجم: 81.4 کیلو بایت

کد:
    #include <SoftwareSerial.h> SoftwareSerial gpsSerial(10, 11); // RX, TX (TX not used) const int sentenceSize = 80; char sentence[sentenceSize]; void setup() { Serial.begin(9600); gpsSerial.begin(9600); } void loop() { static int i = 0; if (gpsSerial.available()) { char ch = gpsSerial.read(); if (ch != '\n' && i < sentenceSize) { sentence[i] = ch; i++; } else { sentence[i] = '\0'; i = 0; displayGPS(); } } } void displayGPS() { char field[20]; getField(field, 0); if (strcmp(field, "$GPRMC") == 0) { Serial.print("Lat: "); getField(field, 3); // number Serial.print(field); getField(field, 4); // N/S Serial.print(field); Serial.print(" Long: "); getField(field, 5); // number Serial.print(field); getField(field, 6); // E/W Serial.println(field); } } void getField(char* buffer, int index) { int sentencePos = 0; int fieldPos = 0; int commaCount = 0; while (sentencePos < sentenceSize) { if (sentence[sentencePos] == ',') { commaCount ++; sentencePos ++; } if (commaCount == index) { buffer[fieldPos] = sentence[sentencePos]; fieldPos ++; } sentencePos ++; } buffer[fieldPos] = '\0'; }
    مرجع:
    Dr. Monk's DIY Electronics Blog: Sparkfun Venus GPS and Arduino
    New SainSmart Ublox Neo 6M GPS Module Aircraft Controller Antenna 4 Arduino | eBay
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%...A7%D9%86%DB%8C
    http://www.u-blox.com/en/gps-modules...-6-family.html

جهت سفارش این کالا، به این بخش در فروشگاه آفتاب رایانه مراجعه نمایید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط hesam.time : 11-05-2013 در ساعت 02:30 PM

Member
    با سلام، من همین ماژولو از فروشگاهتون تهیه کردم، و در راه اندازیش مشکل داشتم، و طبق اطلاعات ارایه شده و سیم بندی وصل میکردم ولی مثل اینکه اصلا ماژولی وجود نداشت، با آقای نجفی تماس گرفتم، ایشون گفتن که این ماژول رگولاتور داخلی داره و باید بجای 3.3v می بایست 5v به vcc وصل بشه. منم همین کارو کردم و درست شد. دوستان دیگه اگه همین مشکل منو داشته باشن، حتما روی بردو نگاه کنن ببین که رگولاتور هست یا نه! اگه هست با خیال راحت به 5v وصل کنن. در ضمن تو فضای باز خیلی خوب کار میکنه ولی در جاهایی که نویز زیاد باشه عملکرد خوبی نداره.

Junior Member
    سلام،من میتونم از این ماژول برای موقعیت مکانی ماشینم استفاده کنم ؟چه طوری ؟

Junior Member
    سلام

میخواستم خدمتتون عرض کنم که ماژول جی پی اس ما که روی apm2.6 بوده سوخته و بلااستفاده شده! حالا سوال اینه که آیا این مدل میتونه جایگزین اونی که سوزوندیم بشه یا نه؟

پرت آی تو سی و جی پی اس داره یا نه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟

مدیر اصلی
    با سلام
    پاسخ در این پست داده شد:
    http://forum.arduino.ir/8/21/269.html#post1454

Member
    سلام
    من میخواستم برد ماژول ublox neo-6m رو بزنم
    که یک سوالی برایم پیش اومده
    اون هم اینکه ایا این ماژول میتونه از ایپرام های شرکت اتمل یعنی سری AT24CXX ساپورت کنه ؟
    باتشکر

Junior Member
    سلام

اگر امکانش هست آدرس فایل کتابخونه softwareserial.h رو قرار بدین. تشکر

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط edris.noei نمایش پست ها
    سلام

اگر امکانش هست آدرس فایل کتابخونه softwareserial.h رو قرار بدین. تشکر

سلام
    خدمت شما
    https://github.com/arduino/Arduino/b...wareSerial.cpp
    البته اگه فایل های ضمیمه تاپیک رو هم دانلود کنید داخلشون هست
    موفق باشید
    ویرایش توسط bunnysa : 08-26-2014 در ساعت 09:21 AM

مدیر گروه
    این نسل gps ها منقرض شده ورژن جدید ترش همراه با کد اینجاست.

ماژول GPS موقعیت یاب جغرافیایی ublox Neo-6m ورژن 2

Junior Member
    سلام، سال جدید رو بهتون تبریک میگم.
    من یک ماژول NEO-6M خریدم، اگر از آردوینو Uno استفاده کنم و ماژول رو بهش وصل کنم، میتونم با وصل کردن آردوینو به کامپیوتر، اطلاعاتش رو با نرم افزار u-center ببینم؟
    روی برد آردوینو چطور باید برنامه نوشت، زبانه برنامه نویسی خاص خودش رو داره یا با بسکام هم میشه برنامه نوشت و آردوینو رو پروگرم کرد؟
    چطور میتونم یک مختصات یا یک سرعت مشخص تعریف کنم که وقتی ماژول به اون مختصات یا سرعت ازقبل تعریف شده رسید، یه سروو موتور رو برام روشن کنه؟
    چطور میتونم این ماژول رو ردیابی کنم و مکانش رو پیدا کنم؟
    ببخشید که زیاد سوال پرسید، به کمکتون نیاز دارم
    انشاالله سال خوب و پرخیر و برکتی داشته باشید.

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع