صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 37
Like Tree12 لایک

موضوع: ماژول نمایشگر 128x64 oled

Junior Member
    من نمایش گر OLED 12864-صفحه نمایش 0.96 inch -رابط IIC / SPI رو خریدم ولی روش استفاده ازش رو نمیدونم.
    لطفا راهنمایی کنید !!!

Senior Member
    سلام

نحوه راه اندازیش با آردوینو در لینک زیر هست مفصصصصصصل

OLED 0.96inch 12864 display module blue
    لایک کردن

Junior Member
    سلام دوستان من هر کاری کردم نشد مقاومت 10k pullup گذاشتم نشد 4.7 k گذاشتم نشد بعد من از سایت آفتاب رایانه خریدم ولی مال من 6 تا خروجی داره GND -VCC-SCL-SDA-RST-DC ولی نمیدونم چی کار کنم دوستان کسی راه حلی داشت کمکم کنه خوشحال میشم...

mas
    mas آنلاین نیست.
    Junior Member
    سلام دوستان!
    متاسفانه نتونستم با فایلهایی که جناب omseven قرار دادن پروژه رو کامپایل کنم.
    هنگام کامپایل یه عالمه از این خطا ها میده:
    D:\Arduino\libraries\Adafruit_GFX/Adafruit_ssd1306syp.cpp:19: multiple definition of `Adafruit_ssd1306syp::initialize()'
    Adafruit_ssd1306syp.cpp.o:C:\Users\MYNAME~1\AppDat a\Local\Temp\build5485328292230441118.tmp/Adafruit_ssd1306syp.cpp:19: first defined here
    اصلا درست بشو نیست!

Junior Member
    سلام
    من هم نتونستم راه بندازم
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: OLED_LCD_128X64-500x500.jpg
مشاهده: 111
حجم: 24.1 کیلو بایت
    مدل دقیقا این هست با کتابخونه های مختلف زدم نشد اگه کسی راهش انداخته لطف کنه مراحل رو بزاره یه عکسی چیزی هم بزاره
    موفق باشید

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mas نمایش پست ها
    سلام دوستان!
    متاسفانه نتونستم با فایلهایی که جناب omseven قرار دادن پروژه رو کامپایل کنم.
    هنگام کامپایل یه عالمه از این خطا ها میده:
    D:\Arduino\libraries\Adafruit_GFX/Adafruit_ssd1306syp.cpp:19: multiple definition of `Adafruit_ssd1306syp::initialize()'
    Adafruit_ssd1306syp.cpp.o:C:\Users\MYNAME~1\AppDat a\Local\Temp\build5485328292230441118.tmp/Adafruit_ssd1306syp.cpp:19: first defined here
    اصلا درست بشو نیست!

دوست عزیز شما توی نصب کتابخونتون اشتباه کردید
    ارور مال نصب دوباره کتابخونه هست از همه جا فایلش رو پاک کنید دوباره نصب کنید . میتونید از ورژن 1.6.3 استفاده کنید که بهش فایل زیپبدید ودش شیرین براتون نصب کنه

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط romeo82ir نمایش پست ها
    سلام دوستان، همانطور که کاربر محترم MaMaL گفته بود، با کتابخانه ی u8glib کار میکنه، و نحوه سیم بندیش هم باید به پین های A4 و A5 وصل بشه یا همون دوتا پورت پایین دکنه ریست. فقط یادتون نره وقتی که از مثال هاش دارید استفاده میکنید گزینه ی (U8GLIB_SSD1306_128X64 u8g(U8G_I2C_OPT_NONE را از کامنت بودن خارج کنید یعنی این کاراکتر // را حذف کنید.
    برای تغییر رنگش من نتونستم کاری کنم، ولی فکر کنم پشت برد دو تا مقدار نوشته یکی 0x7a و 0x7b که با اینا بشه رنگشو تغییر داد. یعنی تو کد نویسی از این آدرسها استفاده کنیم شاید بشه!!!

دوستان نمیدونم بعد یه سال مشکلتون حل شده یا نه ولی یه توضیحی عرض کنم خدمتتون. متاسفانه بزگترین مشکل این بردها اینه که برای هر دستگاه آی ۲ سی اولین چیزی که باید بدونید آدرس پورتشه. این دوستمون فرمودن دو تا مقاومت پشتش هست که ۲ مقدار نشون میده برای رنگ ولی اون دو عدد در واقع آدرس نمایشگره. من از مقدار 7b استفاده کردم و تازه روشن شده. درست نمایش نمیده ولی همین که روشن شده جای امیدواریه.

خیلی بده که یه قطعه این همه وقت فروخته شده ولی هنوز هیچکس حتی آدرسش رو نمیدونه اینجا.

خط ۵۳ از برنامه ی خود ایدا فروت آدرس رو از 3C به 7B تغییر بدید. ضمنا سیم ریست رو هم به پایه ی شماره ی ۴ وصل کنید.

نتیجه ی بیشتری گرفتم همینجا میگم.
    لایک کردن

Junior Member
    متاسفانه این نمایشگر با آی ۲ سی به راحتی کار نمیکنه چون آدرسی که در سیستمها براش تعریف شده ظاهرا صحیح نیست. آدرس طبیعی کنترلر ۱۳۰۶ باید 3C باشه که در مورد این ماژول جواب نمیده. از کتابخونه ی ایدا فرویت برای ssd1306 استفاده کنید و سیم بندی رو برای SPI نرم افزاری یا سخت افرازی انجام بدید. فقط در این حالت کاملا درست کار میکنه.

بهتر بود به جای این ماژول مدل مشابه ایدا فرویت رو میاوردید که فقط ۴ تا سیم داره. شاید هم نوشته های روی ماژول برای آی ۲ سی واقعی نباشه چون ۴ یا ۵ سیم برای اون حالت کافی بود. فقط SPI به ۶ سیم احتیاج داره.
    لایک کردن

Junior Member
    سلام، من این ماژول رو تهیه کردم به تازگی، اما ۱۶ پین هست!!!
    یعنی مطابق هیچکدوم از آموزش ها وسیم بندیهای گفته شده نیست! از طرفی از نقشه روی برد، پورت های i2c و spi معلوم نیس کدمن، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط meisamb نمایش پست ها
    سلام، من این ماژول رو تهیه کردم به تازگی، اما ۱۶ پین هست!!!
    یعنی مطابق هیچکدوم از آموزش ها وسیم بندیهای گفته شده نیست! از طرفی از نقشه روی برد، پورت های i2c و spi معلوم نیس کدمن، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
    هیچ کس اینجا نیست جواب منو بده؟؟؟؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع