صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 52
Like Tree16 لایک

موضوع: ماژول رله 5 ولت

Senior Member
    مرسی دوست عزیز از کمکتون
    لایک کردن

Junior Member
    با سلام آیا میشه یک ماژول esp8266-nodemcu رو به این رله وصل کرد ؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط s_zakipour@yahoo.com نمایش پست ها
    با سلام آیا میشه یک ماژول esp8266-nodemcu رو به این رله وصل کرد ؟
    سلام
    بله میشه
    کافیه پایه های سمت تحریک رو به یکی از دیجتال های Esp وصل کنید.

Junior Member
    با سلام خدمت دوستان عزیزم
    یه سوالی داشتم!
    من تیکه برنامه رو از اینجا گرفتم اما اگه بخوام زمانی که عدد 1 را وارد کردم مثلا رله 1 روشن بشود باید چه تغییراتی در برنامه بدهم؟لطفا اگه میشه دقیق بفرمایید که کارم حل بشود .

Junior Member
    دوستان میشه به سوال و جواب زیر هم جواب بدهید.

(سلام متاسفانه این رله ها یه ایراد نسبتا بزرگ دارن چون روی پایه ترانزیستورش مقاومت pull down نداره این امر باعث میشه بعضی وقتا خود به خود رله فعال بشه

پاسخ:
    با سلام
    دوست عزیز ؛ مشلی که با آن مواجهه شده اید به صورت نرم افزاری قابل رفع است.ترجیحا سوال خود را در انجمن مطرح بفرمایید ...)

دوستان آخه من خودم این مشکل را با یه ماژول که از بیرون برای قطع و وصل پمپ آب خریدم دارم لطفا راهنمایی بفرمایید.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahfa2236 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیزم
    یه سوالی داشتم!
    من تیکه برنامه رو از اینجا گرفتم اما اگه بخوام زمانی که عدد 1 را وارد کردم مثلا رله 1 روشن بشود باید چه تغییراتی در برنامه بدهم؟لطفا اگه میشه دقیق بفرمایید که کارم حل بشود .
    سلام
    منظورتون وارد کردن عدد از طریق کنسول هست ؟
    اگر آره کافیه یه کد به این صورت بنویسید :
    کد:
      if (Serial.available() > 0) {
        char data = Serial.read();
        if (data == '1') digitalWrite(relaypin, HIGH);
      }

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahfa2236 نمایش پست ها
    دوستان میشه به سوال و جواب زیر هم جواب بدهید.

(سلام متاسفانه این رله ها یه ایراد نسبتا بزرگ دارن چون روی پایه ترانزیستورش مقاومت pull down نداره این امر باعث میشه بعضی وقتا خود به خود رله فعال بشه

پاسخ:
    با سلام
    دوست عزیز ؛ مشلی که با آن مواجهه شده اید به صورت نرم افزاری قابل رفع است.ترجیحا سوال خود را در انجمن مطرح بفرمایید ...)

دوستان آخه من خودم این مشکل را با یه ماژول که از بیرون برای قطع و وصل پمپ آب خریدم دارم لطفا راهنمایی بفرمایید.
    درمورد این یا خودتون یه مقامت پول دان بزارید سر راهش به صورت سخت افزاری یا این که اگر بخواید نرم افزاری حلش کنید یه به بار تو تابع ستاپ بهش مقدار بدید تا مقدار همیشگیش مقداری باشه که رله خاموشه . و هر جا خواستید روشنش کنید و دوباره بلافاصله خاموشش کنید.

این که 0 و 1 ها رو چطوری بدید و مقاومت پول آپ بزارید یا پول دان به این بستگی داره که رله 0 فعال هست یا 1 فعال
    لایک کردن

Junior Member
    با عرض سلام خدمت دوستان
    بنده یک سوال دارم که شاید بسیار ابتدایی باشه بنابراین قبل از مطرح کردن سوال از دوستان بابت حوصله ای که برای پاسخ به این سوال به خرج میدن بسیار ممنونم .
    دوستان من یک چیز رو متوجه نشدم فرض کنید من قصد دارم یک لامپ 220 ولت را با این رله روشن کنم بنابراین مطمئناً باید ولتاژ 220 رو به رله وصل کنم منتها از یک طرفم این رله قرار است توسط آردوینو کنترل شود بنابراین سه پایه کنترلی رله توسط آردوینو قرار است استفاده شود پس ولتاژ 220 ولت ورودی را به کجا باید وصل کنم؟
    با تشکر.

مدیر ویژه
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfateh نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان
    بنده یک سوال دارم که شاید بسیار ابتدایی باشه بنابراین قبل از مطرح کردن سوال از دوستان بابت حوصله ای که برای پاسخ به این سوال به خرج میدن بسیار ممنونم .
    دوستان من یک چیز رو متوجه نشدم فرض کنید من قصد دارم یک لامپ 220 ولت را با این رله روشن کنم بنابراین مطمئناً باید ولتاژ 220 رو به رله وصل کنم منتها از یک طرفم این رله قرار است توسط آردوینو کنترل شود بنابراین سه پایه کنترلی رله توسط آردوینو قرار است استفاده شود پس ولتاژ 220 ولت ورودی را به کجا باید وصل کنم؟
    با تشکر.
    سلام
    لینک زیر نگاه کن
    جلسه نوزدهم : راه اندازی رله | وبلاگ آردوینو

Junior Member
    با سلام دوستان عزیز
    یه سوال ؟من اگه بخواهم به وسیله این رله و اردینو در ساعت های مختلف یه سری از چیزها رو روشن کنم برنامه نویسیش چه شکلیه و باید چی کار کنم!!!مثلا میخواهم ساعت رسمی کشور را داشته باشه بعد بهش بگم هر روز ساعت 5 الی 6 بعدازظهر رله 3 روشن تا ساعت 6 و خاموش این همیشه تکرار بشه!!!!

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین