صفحه 4 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 52
Like Tree16 لایک

موضوع: ماژول رله 5 ولت

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahfa2236 نمایش پست ها
    با سلام دوستان عزیز
    یه سوال ؟من اگه بخواهم به وسیله این رله و اردینو در ساعت های مختلف یه سری از چیزها رو روشن کنم برنامه نویسیش چه شکلیه و باید چی کار کنم!!!مثلا میخواهم ساعت رسمی کشور را داشته باشه بعد بهش بگم هر روز ساعت 5 الی 6 بعدازظهر رله 3 روشن تا ساعت 6 و خاموش این همیشه تکرار بشه!!!!
    سلام کافیه از یه ماژول ساعت در کنارش استفاده کنی و با یه if ساده که ساعت رو می سنجه بهش بگی تو تایم فلان تا فلان این کار رو بکن

البته اگر ماژول ساعت در دسترست نیست میتونی یه کار دیگه هم بکنی اونم اینه که از miliis استفاده کنی.
    ولی اگر از میلیس استفاده کنی باید بدونی که دقیقا چه زمانی ران تایم پروژه هست و از اون موقع بشماری

https://www.arduino.cc/en/reference/millis

Junior Member
    ببخشید امکان داره یک رله رو به لامپ و اردینو توی پروتوس طراحی کنید بزارید ممنون میشم .
    من کارم الکترونیک نیست ولی با توجه به پروژه ای که دارم فکر میکنم خیلی رله کند باشه برای کار من و کاری که میخوام بکنم اینه که باید از سویچینگ با تعداد بالا استفاده کنم توی اینترنت یه دوری زدم دیدم چیزی هست به نام سوئیچینگ ترانزیستوری لطفا اگر امکان داره یه توضیحاتی در موردش بدید ممنون میشم .
    ویرایش توسط javadzobeidi : 02-18-2017 در ساعت 08:09 PM

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط dm800vpr نمایش پست ها
    دوستان با arduino uno مشکلی نیست اما من میخوام با آردوینو مینی mini راه اندازیش کنم که high اون حدود 3.5 ولت هست چکار باید بکنم؟!
    دوساتن من رله 5v دو کاناله دارم
    ماژول رله 5 ولت دوکاناله
    و دارم با uno کار می کنم درسته که نوشته 5v ولی من با خروجی 3.3v هم امتحانش کردم و جواب میده.

Junior Member
    سلام دوستان یک سوال داشتم
    توی توضیحات ماژول نوشته که Active LOW هست یعنی با خروجی Low آردوینو اکتیو میشه.
    سوال من اینه:
    اگر هنگامی که این ماژول به برد وصل باشه(جریان برد قطعه) و به بردمون برق وصل کنیم، آیا این ماژول برای یک ثانیه رله رو وصل میکنه؟
    منظورم زمان لود شدن بوت آردوینو هست که توی این مدت هیچ پینی High نیست

Senior Member
    سلام ، برای فعال شدن رله باید به lOW وصل بشه و HIGH نبودن به معنی LOW بودن نیست (میتونه به جایی وصل نباشه!)
    اینو امتحان کردم همچین مشکلی نداره ، اما به نظرم از اونجا که پینی که به عنوان OUTPUT تعریف میشه به صورت پیش فرض مقدار 0 (LOW) داره و داخل تابع loop مقدارش HIGH میشه (تا رله فعال نشه ) یه زمان خیلی کوتاهی پین low هست ، اما تو این زمان ماژول اکتیو نمیشه

Junior Member
    سلام دوستان,با این رله میشه کولر های آبی رو کنترل کرد؟
    در لحظه راه اندازی این رله جواب میده؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط agostino نمایش پست ها
    سلام دوستان,با این رله میشه کولر های آبی رو کنترل کرد؟
    در لحظه راه اندازی این رله جواب میده؟
    سلام ، مشخصاتی که فروشگاه برای این محصول ذکر کرده حداکثر ولتاژ 250 ولت و جریان 10 آمپر هست ، تو لحظه راه اندازی فکر نمیکنم که جریانت بیشتر از 10 آمپر بشه ، پس احتمالا مشکلی نداره و میشه
    لایک کردن

Junior Member
    ُسلام دوستان
    من رله رو به آردوینو نانو متصل میکنم ولی موقع قطع و وصل رله آردینو ریست میشه، پاور رله رو هم جدا کردم ولی بازم ریست میشه،البته اگه بار رو از رله جدا کنم این مشکل پیش نمیاد، به نظرتون مشکل از کجاس و چجوری میشه درستش کرد؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط agostino نمایش پست ها
    ُسلام دوستان
    من رله رو به آردوینو نانو متصل میکنم ولی موقع قطع و وصل رله آردینو ریست میشه، پاور رله رو هم جدا کردم ولی بازم ریست میشه،البته اگه بار رو از رله جدا کنم این مشکل پیش نمیاد، به نظرتون مشکل از کجاس و چجوری میشه درستش کرد؟
    تغذیه آردوینو مناسبه ؟ به نظرم برای تست هم که شده یکبار از باطری برای تغذیه آردوینو استفاده کنید و ببینید بازم نویز هستش .
    لایک کردن

Junior Member
    باتری نداشتم ولی با یک شارژر موبایل(5ولت 1 آمپر) هم به عنوان تغذیه آردینو استفاده کردم ولی بازم ریست میشه! لبته بگم که آردینو نانو ch340 هست(تاثیری داره؟)

صفحه 4 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرینآخرین