نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree2 لایک
  • 2 Post By Tiranoid

موضوع: ماژول gprs / gsm چهار باند a6 دارای ارتباط ttl / rs232

Junior Member

Question ماژول gprs / gsm چهار باند a6 دارای ارتباط ttl / rs232

با سلام و احترام

ماژول gprs / gsm چهار باند a6 دارای ارتباط ttl / rs232

من این مازول رو به تازگی خریداری کرده ام. میخواستم بدونم چجوری میشه این مازول رو با آردوینو راه انداخت؟
    اگه ممکن هست،یه مثال بزنید.

با تشکر فراوان

Junior Member
    آقا کسی نیست کمک کنه؟

Junior Member
    چرا کسی کمک نمیکنه؟
    خواهشا راهنمایی کنید

Member
    سلام
    دقیق توضیح ندادین که مشکل چیه و تجربه شما چه حدوده. واسه همین من همه چیو توضیح میدم که دیگه محکم کاری شده باشه

این ماژول با AT command کار میکنه. یعنی یه سری دستورات کاراکتری با قالب سریال. (برای اینکار شما باید با ارتباط سریال آشنا باشید. اگر نیستید دوستان میان لینک آموزش میذارن)
    حالا چند راه دارید برای این کار

1) یه ماژول USB به سریال بخرید وصل کنید به کامپیوتر اون سرشم به این، بعد با برنامه های ترمینال تو کامپیوتر یا ترمینال آردویینو (خود برنامه آردویینو یه ترمینال هم داره باش که میشه از اونم استفاده کرد، حتا بدون اینکه کاری با آردویینو داشته باشیم.) و نگاه کردن روی راهنمای دستورات ماژول، راه اندازیش کنید

2) بجای ماژول USB ، از چیپ رابط آردویینو استفاده کنید که دقیقا مث بالایی میشه. خود میکروکنترلر آردویینو این وسط بیکاره. یعنی بازم آردویینو وصل میشه به رایانه و این ماژول از طریق واسط USB به سریالی که با خود بردهای آردویینو هست، بازم با استفاده از یه ترمینال و at command ها ازش استفاده کرد

3) راه سوم بدون استفاده از رایانه س، مثلا زمانی که برای پروژه نهایی استفاده بشه و اینا. اونم اینطوره که بجای اینکه رایانه از طریق یه واسط و USB و اینا بهش دستورات رو بده، آردویینو رو جوری برنامه ریزی کنیم که آردویینو بهش این دستورات رو بده. دیگه هم نیازی به استفاده از واسط USB نیست چون این وسط رایانه نیست که USB استفاده بشه. خود میکروکنترلر آردویینو بدون هیچ واسط خاصی بهش وصل میشه و دستوراتی رو که قبلا شما آماده کردید بهش میده.

این روند برای همه بردهایی که با AT command و کلا کنترل سریال کار میکنن ثابته. چه این ماژول، چه ماژول های بلوتوث معروف مث HC05 ، چه ماژول وایفای ESP8266 و ...
    همه شون اینطروی هستن که شما تو اینترنت جستجور میکنید یا دیتاشیت (راهنمای قطعات الکترونیکی) مربوط به اون برد رو گیر میارید و دستورات AT command رو از توش میخونید و با هریک از روش های بالا کار میکنید.

Junior Member
    سلام به دوستان
    من یه پروژه ای دارم میخوام 2 تا سنسور تاچ بزارم که وقتی هرکدوم اینا لمس شد یک اس ام اس با متن از پیش تعیین شده برای چند شماره ارسال بشه ، کسی میتونه کمک کنه که چجوری اینو انجام بدم ؟

Junior Member
    لطفا یه نفر کمک کنه

Junior Member
    سلام من میخوام که از طریق ماژول زیر:
    ماژول gprs / gsm چهار باند a6 دارای ارتباط ttl / rs232
    موقعیت مکانی رو بدست بیارم
    لطفا راهنمایی بفرمایید