صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
Like Tree4 لایک

موضوع: راه اندازی Ublox-NEO-7M GLONASS Galileo QZSS GPS

Junior Member

راه اندازی Ublox-NEO-7M GLONASS Galileo QZSS GPS

سلام به همه دوستان!

در این نوشتار قصد دارم تجربیات خود را برای نحوه راه اندازی Ublox-NEO-7M GLONASS Galileo QZSS GPS با شما به اشتراک بگزارم!

این ماژول نسبت به قیمت خود عالی، عالی، عالی است ! (بازار گرمی نمی کنم من با ماژول ن * ظ & ا / م ^ ی گارمین و LEA-5H کلی کار کرده ام)

نکته ای که اصلا در این سایت هم به آن اشاره نشده است نرخ بالای بروز رسانی آن است ( 10Hz ) مثلا در مقایسه با Ublox5-LEA-5H که فقط 2Hz و یا NEO-6G/Q/T فقط 5Hz و نسخه NEO-6P/V فقط 1Hz است. (مرجع: اینجا و اینجا )

خاصیت بزرگ ان ساپورت از سیستم روسی است، هرچند در این حالت مقداری از مخلفات خروجی GPS شما از کار میافتد ...

برای راه اندازی آن اگر از همین فروشگاه سایت تهیه کرده اید که کار خیلی راحت است! یک ولتاژ 3.3 ولت به آن بدهید! به وسیله یه رابط سریال به USB آن را به سیستم متصل کنید کار تمام است حال خروجی پورت سریال چک کنید!

متاسفانه چون سایت سازنده این برد (نه مازول) را پیدا نکردم، نمیدانستم که هر پین چیت و قطعات روی برد چه دیتا شتی دارند!!

به همین خاطر مجبور شدم دیتا شت های این ماژول را مطالعه کنم و برد را بررسی، نتیجه کار من موفقیت آمیز بود و در فایل پیوست هر پین کانکتور مشخص شده است که چه هست. (آنتن برد باید به سمت زمین باشد)

در یک کلام متوانم بگویم سریع کانکت شد، زیر سقف در اتاق بدون پنجره به مدت 4 ساعت بدون قطعی متصل بود (دایره خطا اندکی زیاد بود) در محیط باز با دقت و سرعت بالا اطلاعات در ختیار قرار میدهد. همین بگویم که LEA-5H که در آن طرف آب قیمتی بیشتری از NEO-7M دارد، با انتی با گین 20 نمتوانست با سرعت و دقت این زیر سقف خروجی بدهد.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Pin.png
مشاهده: 197
حجم: 9.9 کیلو بایت

برای مشاهده خروجی های پردازش شده (مثلا نمایش آنلاین موقیت شما بر روی google map و ... ) میتوانید از برنامه u-center استفاده کنید که توسط خود شرکت u-blox عرضه میشود.

برای دانلود به سایت کارخانه سازنده مراجعه کنید و به رایگان برنامه فوق را دانلود کنید :
    u-center GNSS evaluation software for Windows

یک سوال ؟؟

آیا کسی میداند رگلاتور روی این بورد چیست؟ دیتا شت آن و ... (روی آن عبارت 2HUI یا PHUI نوشته شده است )
    حداکثر ولتاژ ورودی که میتواند تحمل کند چه مقدار است ؟؟ رنج آن چه مقدار است.

در ضمن از سایت آفتاب رایانه هم تشکر میکنم به خاطر ارسال 1 روزه محصول آن هم در ایام تعطیل .

Junior Member
    سلام من در این زمینه مبتدی هستم
    ممنونم از اطلاعات شما
    این امکان هست که دستگاه رو به خودرو متصل کرد و بصورت online موقعیت خودرو رو بوسیله google map مشاهده کرد
    ممکنه کمی بیشتر توضیح بدید برای اینکار نیاز به سیم کارت و اتصال اون به برد داریم ؟
    نرم افزار چطور ماژول ما رو پیدا میکنه؟
    ویرایش توسط minoor : 04-05-2014 در ساعت 02:06 PM

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط minoor نمایش پست ها
    سلام من در این زمینه مبتدی هستم
    ممنونم از اطلاعات شما
    این امکان هست که دستگاه رو به خودرو متصل کرد و بصورت online موقعیت خودرو رو بوسیله google map مشاهده کرد
    ممکنه کمی بیشتر توضیح بدید برای اینکار نیاز به سیم کارت و اتصال اون به برد داریم ؟
    نرم افزار چطور ماژول ما رو پیدا میکنه؟
    سلام بله یقینا امکان ان وجود دارد، هر ماژولی باشد این حداقل قابلت آن است ...
    ublox Neo-6m
    یا
    Ublox-NEO7M

توصیه من Ublox-NEO7M است زیرا تا 10 هرتز نیرخ برز رسانی دارد

برنامه ای به نام u-center برای ویندوز توسط شرکت سازنده ان (Ublox) ارائه شده است که بدون هیچ تنظیمی تمامی خروجی های ماژول را به صورت ویژوال به شما نشان میدیهد همچنین درصورت نصب پلاگین گوگل ارتث موقیت شما را بر روی ان نیز نمایش می دهد ...

اگر بخواهید از گوکل استفاده کنید نیاز به ارتباط با اینترنت دارید در غیر اینصورت نیازی به اینترنت ندارید

موفق باشید
    ویرایش توسط jblaox : 04-10-2014 در ساعت 05:39 AM

Member
    اسم کانکتورش چیه؟ خیلی کوچیکه. کار باهاش رو برد برد و آردوینو سخته. تبدیلی واسه کانکتورش هست؟

مدیر اصلی
    سلام
    کانکتورش همراش هست توی بسته

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط spark نمایش پست ها
    سلام
    کانکتورش همراش هست توی بسته
    آره! هست. ولی من می خوام به Arduino Mega 2560 بزنمش! نه مثلا APM یا هر چی که سوکت مخصوص شو داره.
    کانکتورشم انقد ریزه که نمی شه سیم برد برد براش استفاده کرد

مدیر اصلی
    سلام
    کاری نداره که اون سرش رو می چینید به هرجا که خواستید وصل می کنید.

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط spark نمایش پست ها
    سلام
    کاری نداره که اون سرش رو می چینید به هرجا که خواستید وصل می کنید.
    آره! ولی خوب حیفه :-) باید یه کابل مثل اون بخرم، باهاش این کارا بکنم

Member
    سلام
    تو این ماژول سطح ولتاژ rx و tx باید 3.3 ولت باشه یا 5 ولت؟ اگر 3.3 ولت باشه نمی شه با آردوینو باهاش ارتباط برقرار کرد؟

و همین طور vcc چطور؟ چون به نظر می اد یک رگولاتور در مسیر پاور ماژول هست.

مدیر اصلی
    سلام
    در مورد راه اندازی با آردوینو هیچ مشکلی نیست در مورد ولتاژ هم وقتی با 3.3 قابل راه اندازی هست نیازی نیست به 5 ولت وصلش کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین