نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: راهنمای استفاده بهینه از آمپلیفایر هدفون tda1308 موجود در فروشگاه

Member

راهنمای استفاده بهینه از آمپلیفایر هدفون tda1308 موجود در فروشگاه

سلام به دوستان

من برای رایانه م کارت صدای جدا دارم برای تجهیزات استودییویم. همیشه درگیر ساختن یه آمپلیفایر خوب برای لپتاپ بودم که با این برد آشنا شدم.

در گام نخست، این آمپلیفایر واقعا عالیه. همونطوریه که تو دیتاشیت نوشته. نسبت سیگنال به نویز بالای 100. دقیقا معادل همون تقویت کننده هایی که تو مادربردهای رایانه استفاده میشه برای خروجی با امپدانس های مختلف. خیلی راحت میشه باش تقویت کننده های هدفون در حد تجاری ولی نه چندان حرفه ای ساخت و برای درایو هدفونهای با امپدانس بالا استفاده کرد.
    اما "برد آماده ی این محصول" عیب داره ! اونم اینکه جفت خازن های خروجی که باید بالای 100 میکروفاراد باشن ، فقط 15 میکروفاراد هستن !! نتیجه ؟ نتیجه اینه که عملا هیییییچ صدای بمی وجود نداره. هیچی. دقیقا هیچی. شبیه یه فیلتر بالاگذر میمونه بیشتر تا یه آمپلیفایر :|

من اومدم دو تا خازن 220 میکروفاراد با خازن های روی برد موازی کردم. (طرف منفی خازن ها به سمت خروجی outa و outb ). درست شد. الان دقیقا با همون صدای ورودی خروجی داریم. البته تو دیتاشیت همون 100 نوشته که من زیادی گذاشتم. میتونید همون 100 رو بذارید. با خازن های خودش هم موازی میشه ، میشه 115 میکروفاراد تو هر خروجی.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 602
حجم: 79.6 کیلو بایت

و اینم عکس خازنا

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: WP_20170805_15_51_00_Pro.jpg
مشاهده: 262
حجم: 97.6 کیلو بایت

Junior Member
    فقط یه سوال داشتم اگه بخواهیم هنگام استفاده از این مدار ولوم قرار بدیم به چه صورتی باید نصبش کنیم و از ولوم به چه اهمی استفاده کنیم بهتره