نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: درخواست راهنمایی برای شروع کار

Junior Member

Question درخواست راهنمایی برای شروع کار

با سلام و احترام

من به قسمت فروشگاه مراجعه کردم و ظاهرا تمامی قطعات به صورت تک به تک نیز قابل فروش هستند حالا بر فرض اینکه من بخوام یک نرم افزاری بنویسم که رطوبت دما رو اندازه گیری کنه برای این کار من به چه چیزی نیاز دارم؟ چون ظاهرا چندین بردی وجود داره به نام های آردوینو آیا به این برد ها نیاز دارم؟ یا خیر خود حسگر رو اگه تهیه کنم میتونم توسط usb یا هر چیز دیگری به کامپیوتر متصل و اطلاعات رو دریافت کنم؟ یا فقط در صورت وجود برد آردوینو و اتصال کردن قطعه حسگر به این برد میتونم به خواستم برسم لطفا راهنمایی لازم رو در رابطه با اینکه چه چیزی رو باید تهیه و سفارش دهم تا بتونم مثلا یک برنامه ساده برای سنجش رطوبت بنویسم.

و اینکه در نهایت یک تاپیک یا لینکی رو معرفی کنید که در صورت تهیه برد یا این حس گر ها از 0 آموزش لازم رو ارائه داده باشه چون برای بار اول انشاالله میخوام شروع کنم از نحوه ارتباط برد و یا حسگرها.

با تشکر.

Senior Member
    شما بايد سنسور رو كنترل كنيد و اين برنامه ميخواد و برنامه در ميكروكنترلر ذخيره و اجرا ميشه مگر اين كه اي سي خاصي وجود داشته باشه . ميكروكنترلر هم لزوما نبايد اردوينو باشه اما اردوينو كار رو راحت ميكنه .

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط why.darkness نمایش پست ها
    با سلام و احترام

من به قسمت فروشگاه مراجعه کردم و ظاهرا تمامی قطعات به صورت تک به تک نیز قابل فروش هستند حالا بر فرض اینکه من بخوام یک نرم افزاری بنویسم که رطوبت دما رو اندازه گیری کنه برای این کار من به چه چیزی نیاز دارم؟ چون ظاهرا چندین بردی وجود داره به نام های آردوینو آیا به این برد ها نیاز دارم؟ یا خیر خود حسگر رو اگه تهیه کنم میتونم توسط usb یا هر چیز دیگری به کامپیوتر متصل و اطلاعات رو دریافت کنم؟ یا فقط در صورت وجود برد آردوینو و اتصال کردن قطعه حسگر به این برد میتونم به خواستم برسم لطفا راهنمایی لازم رو در رابطه با اینکه چه چیزی رو باید تهیه و سفارش دهم تا بتونم مثلا یک برنامه ساده برای سنجش رطوبت بنویسم.

و اینکه در نهایت یک تاپیک یا لینکی رو معرفی کنید که در صورت تهیه برد یا این حس گر ها از 0 آموزش لازم رو ارائه داده باشه چون برای بار اول انشاالله میخوام شروع کنم از نحوه ارتباط برد و یا حسگرها.

با تشکر.
    سلام دوست عزیز
    به جمع ما خوش آمدید
    همونطوری که دوستمون Arman گفتن، شما برای دریافت اطلاعات از سنسور هاتون و انتقال اونها به کامپیوتر ، نیاز به میکرو کنترلری دارید که این مقادیر رو برای شما دریافت، پردازش و به کامپیوتر انتقال بده
    بهترین گزینه برای انتخاب میکرو کنترلر برای پروژه شما ، آردوینو هست، چیزی که خیلی از متخصصین مثل شما ازش توی سراسر دنیا استفاده می کنن
    پیشنهاد میکنم کمی در مورد آردوینو اطلاعاتتون رو بیشتر کنید و بلافاصله شروع به کار کنید!!!
    میتونید از همین انجمن شروع کنید
    لینک زیر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آردوینو در اختیار شماست:
    Arduino - راهنمای آردوینو
    برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی ارتباط با سنسور های آنالوگ لطفا به لینک زیر برید و اونو مطالعه کنید
    Arduino Playground - AnalogInput

سوالی بود در خدمتم
    موفق باشید

مدیر گروه
    شما باید از سنسور های مد dht استفاده کنید.

جستجو - DHT

بسته به این که چه دقتی میخواهید میتونید از یکی از این دو سنسور استفاده کنید.

وارد هر کدوم از این دو تا سنسور که بشید آموزش راه اندازی کامل اون با arduino وجود داره (کد اماده به همراه کتابخانه و سیم بندی)

نحوه اضافه کردن کتابخانه در arduino :
    Arduino - Libraries

سوال دیگه ای بود بفرمایید