صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
Like Tree7 لایک

موضوع: کنترل وسایل برقی از طریق شبکه با اردوینو

Junior Member

کنترل وسایل برقی از طریق شبکه با اردوینو

با سلام. وقت بخیر

قصد دارم از طریق شبکه کنترل چنتا وسیله برقی (220 و 12 ولت ) رو به دست بگیرم
    دانش فنی زیادی در این مورد ندارم.ولی با توجه به جستجوهایی که کردم سه قطعه زیر رو پیدا کردم که ظاهرا برای رفع نیازم کافی هست
    http://shop.aftabrayaneh.com/Arduino...no_UNO_R3.html
    شیلد شبکه W5100
    ماژول رله 5 ولت هشت کاناله

برای اتصال رله 8 کانال به اردوینو به چه صورت باید اقدام کنم؟ نحوه سیم کشی ها و اتصال ها به چه صورت هست؟

برای کنترل از طریق شبکه ایا امکان اتصال مازول به نر افزار اندروید هست؟ ایا برنامه اماده ای برای این کار موجود هست؟
    اگه از طریق مرورگر هم به مازول دسترسی و کنترل داشته باشم برام کافی هست.برای مثال ای پی مازول رو با یه پورت وارد کنیم و بشه رله هارو کنترل کرد ( مثلا 192.168.1.10:2222)

کد اماده برای انجام این کار موجود هست؟ کسی از دوستان میتونه کد مورد نیاز رو در اختیارم بزاره؟
    شرمنده اگه زیاد سوال کردم.

پیشاپیش بابت پاسخ گویی تون ممنونم

مدیر گروه
    سلام
    رله هشت کاناله هشت تا پین دیجیتال داره
    با این هشت تا پین دیجیتال ( 0 و 1 کردنشون ) میتونی هر رله رو به صورت مجزا کنترل کنی

این نمونه راه اندزای رله تک کانال با آردوینو هست:
    جلسه نوزدهم : راه اندازی رله | وبلاگ آردوینو

در مورد کنترل این رله ها به صورت وایرلس دو تا منطق مجزا وجود داره
    از طریق LAN یا از طریق وایفای

اگه قصد دارید شبکه باشه ماژول های مربوط به خودشو داره ، اگه قصد دارید وایفای باشه هم ماژول های خودشو داره

یه سری ماژول های وایفای هم هستن که خودشون GPIO دارن و میتونید هم با اندروید هم با وب کنترل رله ها رو انجام بدید
    ماژول های esp8266
    برد توسعه Witty cloud با هسته وایفای ESP8266 دارای دو پورت میکرو USB ( مینی Nodemcu )
    لایک کردن

Junior Member
    باتشکر
    برای راه اندازی رله 8 کانال کدی که توی اموزش بود رو میتونم 8 دفعه کپی پیست کنم و فقط عدد پایه رو تغیر بدم؟
    برای شبکه هم میخوام از طریق کابل لن مازول رو به شبکه متصل کنم و یه ایپی ثابت بش بدم .میخوام هم داخل شبکه محلی و هم بیرون از شبکه با استفاده از اینترنت و ای پی استاتیک مازول رو کنترل کنم
    اگه از طریق شیلد شبکه ادرینیو مازول رو به شبکه متصل کنم امکانش هست با استفاده از مرورگر وب و برنامه اندروید رله هارو کنترل کنم؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط gemlove نمایش پست ها
    باتشکر
    برای راه اندازی رله 8 کانال کدی که توی اموزش بود رو میتونم 8 دفعه کپی پیست کنم و فقط عدد پایه رو تغیر بدم؟
    برای شبکه هم میخوام از طریق کابل لن مازول رو به شبکه متصل کنم و یه ایپی ثابت بش بدم .میخوام هم داخل شبکه محلی و هم بیرون از شبکه با استفاده از اینترنت و ای پی استاتیک مازول رو کنترل کنم
    اگه از طریق شیلد شبکه ادرینیو مازول رو به شبکه متصل کنم امکانش هست با استفاده از مرورگر وب و برنامه اندروید رله هارو کنترل کنم؟

بله می تونید فقط یادتون باشه باید توی تابع ستاپ هم pinmode های همه 8 تا پین رو خروجی کنید.

چون قراره با آی پی استاتیک کار کنید اره از طریق مرورگرهایی که روی اندروید هست هم میتونید این کار رو انجام بدید.
    این لینک آموزش های اولیه در رابطه با شیلد اترنت رو در اختیارتون قرار میده
    لایک کردن

Junior Member
    دوست عزیز کافیه از یک رله هشت کاناله استفاده کنی و با هر پینش برای یک دستگاه استفاده کنید . اموزش های زیادی در این مورد هست که می تونی یکم سرچ کنی تا نحوه استفاده از رله رو در پروژه یاد بگیری.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    زیبایی لبخند ,لمینت ,هزینه کاشت دندان ,کاشت دندان ,کاشت دندان ایمپلنت ,سایت دندانپزشکی ,دکتر دندانپزشک ,ایمپلنت
    ایمپلنت دندان ,کشیدن دندان ,طراحی لبخند , لوازم آشپزخانه , لوازم برقی آشپزخانه
    لایک کردن

Junior Member
    چجوری باید یه صفحه وب برای کنترل رله درست کنم؟
    الان بردم اماده هست.ولی نمیتونم رله رو کنترل کنم. از طریق خود نرم افزار اردینیو چجوری میشه کنترل کرد؟ چجوری باید 0 و 1 بدم؟

شیلد انترنت رو به روتر متصل میکنم ولی روتر هیچ دستگاهیی نمیشناسه که بش ip بده. ایا باید کار خاصی انجام بدم؟

مدیر گروه
    چجوری باید یه صفحه وب برای کنترل رله درست کنم؟
    الان بردم اماده هست.ولی نمیتونم رله رو کنترل کنم. از طریق خود نرم افزار اردینیو چجوری میشه کنترل کرد؟ چجوری باید 0 و 1 بدم؟

شیلد انترنت رو به روتر متصل میکنم ولی روتر هیچ دستگاهیی نمیشناسه که بش ip بده. ایا باید کار خاصی انجام بدم؟
    باید قدم به قدم پیش بریم
    Arduino Ethernet Shield Tutorial

اول این آموزش رو مطالعه بفرمایید که بدونید چطوری به باید ip برد رو دربیارید.
    این مرحله رو پیش برید ببینید مشکلی ندارید؟
    لایک کردن

Junior Member
    ممنون
    ip رو به اردوینو دادم و صفحه هم در مرورگر اومد.ولی نتونستم کنترل کنم. چه دستور 1 و چه 2 میدادم لامپ روشن نمیشد
    اموزشی موجود هست که اردوینو مستقیم به رله دستور بده؟
    نیازم اینه که 6 تا از رله هارو با دستور تحت شبکه کنترل کنم و دوتاش با فتوسل کنترل بشه
    از طریق فتوصل رو تست کردم مشکلی نداشت و به خوبی انجام میشد

مدیر گروه
    ممنون
    ip رو به اردوینو دادم و صفحه هم در مرورگر اومد.ولی نتونستم کنترل کنم. چه دستور 1 و چه 2 میدادم لامپ روشن نمیشد
    اموزشی موجود هست که اردوینو مستقیم به رله دستور بده؟
    نیازم اینه که 6 تا از رله هارو با دستور تحت شبکه کنترل کنم و دوتاش با فتوسل کنترل بشه
    از طریق فتوصل رو تست کردم مشکلی نداشت و به خوبی انجام میشد
    این کد رو تست کن :
    کد:
    #include <SPI.h>
    #include <Ethernet.h>

EthernetServer server(7412);// Server port

const byte mainlightPin = 5;// Select pin for Main Light
    const byte chandelierPin = 6;// Select pin for Chandelier Light
    const byte fanPin = 7;// Select pin for Fan
    const byte auxPin = 8;// Select pin for Auxillary Power Light
    byte mac[] = { 0x00, 0x08, 0xDC, 0xAB, 0xCD, 0xEF };// Physical MAC address
    byte ip[] = { 192, 168, 1, 3 };// Fixed IP address
    byte gateway[] = { 192, 168, 1, 1 };// Router Gateway Internet access
    byte subnet[] = { 255, 255, 255, 0 };// Subnet mask
    String readString;

void setup()
    {
    delay(300);// Delay for Ethernet shield initialization (Arduino has 65mS Power Up delay and W5100 reset logic has 280mS)
    pinMode(mainlightPin, OUTPUT);// Define pin for Main Light as Output
    pinMode(chandelierPin, OUTPUT);// Define pin for Chandelier as Output
    pinMode(fanPin, OUTPUT);// Define pin for Fan as Output
    pinMode(auxPin, OUTPUT);// Define pin for Auxillary Power as Output
    Serial.begin(9600);// Initialize serial communications at 9600 bps
    Serial.println(F("Arduino UNO R3 with Ethernet Shiled W5100 - VU3GAO"));// Display Arduino title
    Ethernet.begin(mac, ip, gateway, subnet);// Start Ethernet
    server.begin();
    Serial.print(F("Ethernet Shield initialized. Local IP address is:"));
    Serial.println(Ethernet.localIP());// Print Server IP address
    }

void loop()
    {
    EthernetClient client = server.available();// Create a client connection
    if (client == true)
    {
    while (client.connected())
    {
    if (client.available())
    {
    char c = client.read();// Read char by char HTTP request
    if (readString.length() < 100)
    {
    readString = readString + c;// Store characters to string
    }
    if (c == '\n')
    {
    Serial.println(readString);
    client.println(F("http/1.1 200 ok"));// Send standard http headers
    client.println(F("content-type: text/html"));
    client.println();
    client.println(F("<!doctype html><html>"));
    client.println(F("<body bgcolor='blue'>"));
    client.println(F("<center><head><title>Home Web Control</title></head>"));
    client.println(F("<h2>Arduino UNO R3 Ethernet Shield Web Server(v1)</h2>"));
    client.println(F("<h4>VU3GAO - Nitin William</h4>"));
    client.println(F("<hr/><p> Click the Buttons to turn On and OFF <p/><hr/>"));
    client.print(F("<input type=button value='Main Light ON' onmousedown=location.href='/?ML_on'>"));
    client.println(F("<input type=button value='Main Light OFF' onmousedown=location.href='/?ML_off'><br/><br/>"));
    client.print(F("<input type=button value='Chandelier ON' onmousedown=location.href='/?Ch_on'>"));
    client.println(F("<input type=button value='Chandelier OFF' onmousedown=location.href='/?Ch_off'><br/><br/>"));
    client.print(F("<input type=button value='Ceiling Fan ON' onmousedown=location.href='/?FN_on'>"));
    client.println(F("<input type=button value='Ceiling Fan OFF' onmousedown=location.href='/?FN_off'><br/><br/>"));
    client.print(F("<input type=button value='Auxillary Power ON' onmousedown=location.href='/?AP_on'>"));
    client.println(F("<input type=button value='Auxillary Power OFF' onmousedown=location.href='/?AP_off'><br/><hr/>"));
    client.println(F("</body></html>"));
    delay(1);// Page loading delay
    client.stop();// Stopping client
    if(readString.indexOf("/?ML_on") > 0) digitalWrite(mainlightPin, HIGH);// Switch on Main Light
    if(readString.indexOf("/?ML_off") > 0) digitalWrite(mainlightPin, LOW);// Switch off Main Light
    if(readString.indexOf("/?Ch_on") > 0) digitalWrite(chandelierPin, HIGH);// Switch on Chandelier Light
    if(readString.indexOf("/?Ch_off") > 0) digitalWrite(chandelierPin, LOW);// Switch off Chandelier Light
    if(readString.indexOf("/?FN_on") > 0) digitalWrite(fanPin, HIGH);// Switch on Fan
    if(readString.indexOf("/?FN_off") > 0) digitalWrite(fanPin, LOW);// Switch off Fan
    if(readString.indexOf("/?AP_on") > 0) digitalWrite(auxPin, HIGH);// Switch on Auxillary Power
    if(readString.indexOf("/?AP_off") > 0) digitalWrite(auxPin, LOW);// Switch off Auxillary Power
    readString = "";// Clearing string for next read
    }// End of line reached
    }// End of client available
    }// End of client connected
    }// End of client connection
    }// End of loop

مدیر گروه
    تصویر صفحه وبش اینه :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: arduinet_html_m3bd72218.jpg
مشاهده: 1081
حجم: 18.6 کیلو بایت