نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: شبكه كردن چند آردوينو

Member

شبكه كردن چند آردوينو

با عرض سلام
    ببخشيد دوستان من ميخام چنتا برد آردوينو رو شبكه كنم و يك كامپيوتر رو به عنوان سرور و بقيه بردها رو كلاينت قرار بدم . در اين مورد اگه ميتونيد كمكم كنيد چون تجربه اي در امر شبكه كردن arduinoندارم

Senior Member
    از پروتکل SPI استفاده کن به این صورت که یک برد به عنوان Master و برد های دیگر رو به عنوان Slave تعریف کن تا همون چیزی رو که می خوایی راه بندازی

Member
    ببخشيد من ميخام از پروتكل tcp مربوط به شيلد اترنت استفاده كنم اگر در اين زمينه اطلاعاتي داريد ممنون ميشم كمكم كنيد

Senior Member
    سوال شما خیلی گنگه.
    پروتکل tcp تو لایه ترنسپورت قرار داره نیاز داره شما اطلاعات کامل در مورد این لایه داشته باشید ولی تو لایه application که شامل http , ftp , telnet , smtp و.... است راحتر می تونید با کتابخانه ها کار کنید.
    حالا تا ما ندونیم شما چه کار می خواید کنید که نمی تونیم کمک کنیم.

جزییات بیشتر = کمک بیشتر

Member
    ببخشيد اگه منظورمو درست نرسوندم
    من قراره چنتا برد رو بوسيله شيلد اترنت شبكه كنم و ميخام كامپيوتر سرور و بردها همه كلاينت باشند در واقع يه وب سرور كه تعداد كلاينت هاش بيشتر از يكي هست ولي تو كتابخونه اترنت همه برنامه ها براي يك كلاينت نوشته شده .

Senior Member
    سوالتون رو نمی ونم چطور جواب بدم:

1.وب سرور کاری به تعداد کلاینت ها نداره بیشتر به پهنای باند شما بستگی داره
    2.(اینکه بگی برنامه کلاینت برای یکی نوشته شده) نشون میده شما از شبکه هیچ درک و اطلاعات درستی نداری
    3.اول شما باید بلد باشی وب سرور روی کامپیوتر راه اندازی کنی (IIS,PHP,DNS)

4. وب سرور از پروتکل http استفاده می کنه که این پروتکل فقط متن جابجا می کنه و در کلاینت فقط شما کد های html رو به صورت متنی می بینید.

ببخشید که رک حرف می زنم چاره دیگه ایی نداشتم

Member
    نه خواهش ميكنم بله من تو اين زمينه مبتدي هستم .https://www.arduino.cc/en/Tutorial/WebServer اين مثال براي برقراي ارتباط بين يك برد آردوينو و سرور (كامپيوتر ) هستش . حالا ما سه تا برد آردوينو داريم كه قراره اطلاعات سنسوراشون رو ارسال كنن واسه سرور. اگه همزمان اينا اطلاعاتشون رو ارسال كنن سرور چطوري اولويت بندي ميكنه كه اول با كدوم كلاينت ارتباط برقرار كنه ؟

Senior Member
    شما نگران این موضوع نباشد سرور خودش کارشو به خوبی انجام می ده. اصلا این به این شکلی که شما فکر می کنید نیست. بی خودی فکرتنو مشغول این موضوع نکنید.

ابتدا وب سرور رو راه بدازید و بعد هر چند تا کلاینت که می خواهید بسازید و دائما از همه دیتا ارسال کنید به سرور هیچ مشکلی پیش نمیاید.

مسائل مهمتر راه اندازی وب سرور و چگونگی ذخیره اطلاعات در دیتابیس و.... می باشد. من یه نمونه کد دارم که کارش اینه که کلاینت ها مختصات رو از GPS می گیرن و بعد به یه سرور می فرستند که این پروژه رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید شاید براتون مفید باشه.

پروژه GPS با ماژول SIM908 در Arduino و Google Map | پورتال دیجیتال

Member
    ممنون ازلطف شما