صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
Like Tree10 لایک

موضوع: کسی میتونه برای ساخت پاور بانک چه بردی نیاز دارم؟

Junior Member

کسی میتونه برای ساخت پاور بانک چه بردی نیاز دارم؟

سلام دوستان
    عیدتون مبارک
    کسی هست برای ساخت پاور بانک پله پله و با جزییات توصیح بده؟؟؟
    ایا فقط برد ماژول شارژر / دشارژر باتری لیتیومی دارای نمایشگر و دو خروجی usb مناسب برای ساخت پاور بانک که توی فروشگاه سایت هست کافیه؟؟؟
    متشکرم

Senior Member
    سلام عید شما هم مبارک.

اره همون کامله بخرش و چند تا باتری نیاز داره .
    لایک کردن
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

مدیر گروه
    نوع باتری های مناسب هم تو توضیحاتش گفته چه نوع باتری ای بخرید
    لایک کردن

Junior Member
    ببخشید کسی می دونه که از این ماجولها بهمراه باطری میشه بعنوان ups (یو پی اس) 5 ولت برای بردها استفاده کرد؟ یعنی موقع قطع تغذیه ورودی، در ولتاژ خروجی ماجول وقفه داریم یا خیر؟
    ویرایش توسط ooke13 : 04-15-2016 در ساعت 03:05 PM

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ooke13 نمایش پست ها
    ببخشید کسی می دونه که از این ماجولها بهمراه باطری میشه بعنوان ups (یو پی اس) 5 ولت برای بردها استفاده کرد؟ یعنی موقع قطع تغذیه ورودی، در ولتاژ خروجی ماجول وقفه داریم یا خیر؟
    در مورد این که موقع قطع شدن میکرو usb وقفه داره یا نه تست نکردم ولی چیزی که میدونم اینه که میتونید به عنوان پاور برای بردهایی مثل آردوینو استفاده کنید.
    لایک کردن

مدیر ویژه
    سلام
    باید بیای سراغ طراحی سوییچ توسط ماسفت .
    ماسفت نوع P IRF520 که سرعت سوییچش خیلی بالا هست.
    باید یک خازن هم در نظر بگیری که لحظه سوییچ شدن خازن جبران چند میلی ثانیه تا انجام سوئیچ کامل کنه.
    یا !
    باتری ریشارژ رو بذار دو سر مصرف کننده با ورودی تغذیه شارژر ... باتری همیشه در حال استفاده هست ، موقع نیازش شارژر شارژش می کنه. برق اصلی هم قطع شه فقط شارژر قط شده و باتری دستگاه رو بالا نگه می داره.(من این کار رو کردم برای باتری 3.7-4.2 ولت و شارژر میکرو USB باتری های لیتیومی 5 ولت 1 آمپر به همراه محافظ
    )

راحته ...
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    در مورد این که موقع قطع شدن میکرو usb وقفه داره یا نه تست نکردم ولی چیزی که میدونم اینه که میتونید به عنوان پاور برای بردهایی مثل آردوینو استفاده کنید.
    اینکه میشه برای آردوینو استفاده کرد یعنی 5 ولت رو در خروجی با باطریهای لیتیونومی 3.7 ولت می ده که خوبه، اما اگه کسی میتونست وقفه رو امتحان کنه، خیلی خوب می شد. من خودم با پاوربانکهای شیائومی (10,000mAh) امتحان کردم موقع قطع ولتاژ ورودی، خروجی قطع میشه و حدود 1 ثانیه طول میکشه تا مجددا خروجی ولتاژ بده پس UPS نمیشه. اگه کسی با پاوربانکهای دیگه تجربه مشابهی داره لطفا بگه.

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط shobeir90 نمایش پست ها
    سلام
    باید بیای سراغ طراحی سوییچ توسط ماسفت .
    ماسفت نوع p irf520 که سرعت سوییچش خیلی بالا هست.
    باید یک خازن هم در نظر بگیری که لحظه سوییچ شدن خازن جبران چند میلی ثانیه تا انجام سوئیچ کامل کنه.
    یا !
    باتری ریشارژ رو بذار دو سر مصرف کننده با ورودی تغذیه شارژر ... باتری همیشه در حال استفاده هست ، موقع نیازش شارژر شارژش می کنه. برق اصلی هم قطع شه فقط شارژر قط شده و باتری دستگاه رو بالا نگه می داره.(من این کار رو کردم برای باتری 3.7-4.2 ولت و شارژر میکرو usb باتری های لیتیومی 5 ولت 1 آمپر به همراه محافظ
    )

راحته ...
    اصولا نمی خوام از پایه یک ups طراحی کنم و بیش از یک ماجول شارژ/دشارژ نمی خوام بیشتر درگیر این قضیه بشم.
    در مورد شارژری که معرفی کردید، درسته و عملکرد بدون وقفه داره اما همونطور که ذکر کردید ولتاژ 4.2 تا 3.7 می ده که حتی برای بردهای 3.3 ولت هم نیاز به رگولاتور با مارجین ولتاژ پائین داره(رگولاتور متداول lm1117 جواب نمی ده) چه برسه به 5 ولت. بهمین خاطر ماجول شارژ/دشارژ (پاوربانک) که بوستر ولتاژ داره برای این کار مناسبه.
    لایک کردن

مدیر ویژه
    من ups با طراحی ماسفت ساختم و همین مشکل تاخیر سوئیچ داشت البته در حد چند میکروثانه و باعث میشد میکرو کنترلرم هنگ کنه.
    چون جریان کشی دستگاه بالا بود ، سوئیچ کردن عملا مشکل ایجاد میکرد.
    نهایتا یک باتری گذاشتم دو سر مصرف کننده و پشت باتری شارژر گذاشتم.
    یعنی ورودی 5 ولت میرفت به شارژر و خروجی شارژر باتری رو شارژ می کرد که ضمن شارژ باتری تغذیه دسنگاه رو تامین می کرد.
    شارژر tp4056
    1 آمپر به راحتی عبور میده.که استفاده کردم.
    باتری هم مدل سامسونگ 1500 میلی آمپر گذاشتم.(پروتکت اتصال کوتاه داره)....
    اینجوری ورودی شارژر 1000 بار هم قطع و وصل میکردم باتری تامین تغذیه رو نگه داشته بود ....
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط shobeir90 نمایش پست ها
    من ups با طراحی ماسفت ساختم و همین مشکل تاخیر سوئیچ داشت البته در حد چند میکروثانه و باعث میشد میکرو کنترلرم هنگ کنه.
    چون جریان کشی دستگاه بالا بود ، سوئیچ کردن عملا مشکل ایجاد میکرد.
    نهایتا یک باتری گذاشتم دو سر مصرف کننده و پشت باتری شارژر گذاشتم.
    یعنی ورودی 5 ولت میرفت به شارژر و خروجی شارژر باتری رو شارژ می کرد که ضمن شارژ باتری تغذیه دسنگاه رو تامین می کرد.
    شارژر tp4056
    1 آمپر به راحتی عبور میده.که استفاده کردم.
    باتری هم مدل سامسونگ 1500 میلی آمپر گذاشتم.(پروتکت اتصال کوتاه داره)....
    اینجوری ورودی شارژر 1000 بار هم قطع و وصل میکردم باتری تامین تغذیه رو نگه داشته بود ....
    بله همینطوره، در تائید تجربه شما من جائی دیدم که از شارژری شبیه به همین، بهمراه یه باطری خورشیدی بجای آداپتور 5 ولت یه ایستگاه اندازه گیری دمای خورشیدی ساخته بود که روز و شب کار می کرد. اما اونجا ولتاژ تغذیه مدار 3.3 ولت بود که با ولتاژ خروجی باطری قابل دستیابی هست. اما برای تغذیه 5 ولت و همینطور تغذیه 3.3 ولت با استفاده از رگولاتورهای onboard متداول، خروجی خام باطری کافی نیست.
    ویرایش توسط ooke13 : 04-17-2016 در ساعت 10:19 AM
    لایک کردن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین