نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
Like Tree2 لایک
  • 1 Post By Ahmad110
  • 1 Post By Ahmad110

موضوع: راه نمایی برای ارتباط بین دو آردوینو با وایفا

Junior Member

Exclamation راه نمایی برای ارتباط بین دو آردوینو با وایفا

درود و خسته نباشید ممنون میشم کمکم بکنید من میخواهم یک آردوینو یک حرف یا یک عدد بفرسته و دومی اون حرف یا عدد رو دریافت بکنه نمیخوام کامپیوتر یا گوشی تو کار باشه هرچی دونبال گشتم جایی پیدا نکردم اصلا همچین امکانی وجود دارد که آردوینو با ماژول esp8266 بتواند یک حرف یا یک عدد را ارسال بکند؟

Senior Member
    این کار شدنی هستش . فقط کافیه یکی از ماژولهای esp8266 در مد سرور و دیگری در حالت کلاینت باشه . در ضمن خود این ماژولها به تنهایی با فریمورک آردوینو قابل برنامه نویسی و برنامه ریزی هستن و نیازی به برد آردوینو برای اتصال به این ماژولها نیست . ( البته میتونید از آردوینو هم برای ارتباط با این ماژولها استفاده کنید .)
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad110 نمایش پست ها
    این کار شدنی هستش . فقط کافیه یکی از ماژولهای esp8266 در مد سرور و دیگری در حالت کلاینت باشه . در ضمن خود این ماژولها به تنهایی با فریمورک آردوینو قابل برنامه نویسی و برنامه ریزی هستن و نیازی به برد آردوینو برای اتصال به این ماژولها نیست . ( البته میتونید از آردوینو هم برای ارتباط با این ماژولها استفاده کنید .)
    ممنون ولی دستور ارسال از طریق esp نمیدونم چجوری هست ممنون میشم کمک کنید
    از آردوینو هم استفاده میکنم برای کاره های دیگه نیاز هست که حتما باشه

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط relax021 نمایش پست ها
    ممنون ولی دستور ارسال از طریق esp نمیدونم چجوری هست ممنون میشم کمک کنید
    از آردوینو هم استفاده میکنم برای کاره های دیگه نیاز هست که حتما باشه
    میتونید از مثالهای خود توسعه دهنده استفاده کنید
    https://github.com/esp8266/Arduino/t...6WiFi/examples
    یا سئوالتون رو تو گوگل سرچ کنید و از کدهای کاربرانی که پروژه های خودشون رو در اینترنت به اشتراک گذاشتن ، الگو بگیرید .
    لایک کردن

Junior Member
    من برنامه ای نوشتم با بسکام که هر ۲۰ دقیقه یک بار میکروکنتر mega8 ماژول esp8266 رو روشن میکرد،و بعد از اتصال به مودم adsl ، دما و رطوبت رو میفرستاد به یک سرور در نقطه ای دیگه، سرور اون رو دریافت و ذخیره میکرد

اما وقتی حدود ۲۴ ساعت این کار ادامه داشت بدون نقص، ماژول روشن میشد ولی دیگه به مودم کانکت نمیشد، و میکرو قادر نبود اطلاعات رو بفرسته، و اونا رو در حافظه ذخیره میکرد با زمان و وقتی برق میکرو رو کامل قطع و وصل میکردم، میکرو با کمک ماژول به وایرلس متصل میشد و همه اطلاعات ذخیره شده در حافظه هم ارسال میکرد و مجدد تا حدود ۲۴ ساعت بدون مشکل متصل میشد و دیتا ارسال میکرد، واقعا هیچ وقت نتونستم متوجه مشکل بشم از چی و کجا هست

برای صرفه جویی در مصرف برق، ماژول رو ۲۰ دقیقه روشن میکردم و بعد از ارسال خاموش، چون برد رو طوری طراحی کرده بودم که در صورت قطع برق با کمک باتری و حافظه جانبی، حدود چند روز بتونه کار کنه بدون مشکل
    ویرایش توسط parsdc : 09-19-2018 در ساعت 04:56 AM

کلمات کلیدی این موضوع