صفحه 1 از 11 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 110
Like Tree17 لایک

موضوع: سنسور جایرو و شتاب سنج سه محوره mpu6050 GY-521

max
    max آنلاین نیست.
    Member

سنسور جایرو و شتاب سنج سه محوره mpu6050 GY-521

Mpu-6050 محصول invensense شامل مجموعه شتاب سنج و gyro با دقت بالا (16 بيتي) ميباشد. همچنين داراي بافر FIFO با ظرفيت 1024 بايت .و سنسور دما با رنج اندازه گيري 40- تا 85+ درجه سانتيگراد ميباشد. این ماژول با تجمیع و ترکیب یک ژیروسکوپ 3 محور با یک شتاب سنج 3 محور روی یک چیپ سیلیکونی و بهره گیری از یک پردازشگر دیجیتال حرکت، قادر است الگوریتم های پیچیده 9 محوری را اجرا کند. این ویژگی بسیاری از مشکلاتی را که در تنظیم محور افقی در سنسورهای مجزا ایجاد می گردد را بر طرف خواهد ساخت. برای دستیابی به دقت بالای اندازه گیری در حرکتهای کند و حرکتهای سریع در سنسور MPU-6050 امکانی فراهم شده تا کاربر بتواند بازه اندازه گیری را متناسب با شتاب یا سرعت زاویه ای تغییر دهد. بدین منظور در قسمت ژیروسکوپ سنسور چهار بازه 250±، 500±، 1000± و 2000± درجه در ثانیه و در قسمت شتاب سنج سنسور چهار بازه 2g، ±4g، ±8g، ±16g± برای کاربر قابل انتخاب خواهد بود.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: gy-521 mpu6050 sch.jpg
مشاهده: 1045
حجم: 80.6 کیلو بایت
    مشخصات:
    خروجی دیجیتال داده Motion Fusion در 6 یا 9 محور با فرمت داده به صورت ماتریس چرخش، Quaternion، زاویه اویلر و یا فرمت داده خام.
    ژیروسکوب 3 محور با حساسیت تا 131 کم ارزشترین داده بر هر درجه در ثانیه LSBs/dps با چهار بازه اندازه گیری 250±، 500±، 1000± و 2000± درجه در ثانیه.
    شتاب سنج 3 محور با رنج قابل برنامه ریزی برای 4 بازه 2g، ±4g، ±8g، ±16g± .
    موتور پردازش دیجیتال حرکت (DMP) با توانایی اجرای الگوریتمهای پیچیده Motion Fusion، سنکرونسازی زمانی سنسور و تشخیص نوع حرکات.
    دارای الگوریتم های داخلی مورد نیاز برای بایاس در زمان run-time و نیز قابلیت کالیبراسیون قطب نما، بدون نیاز به دخالت کاربر.
    دارای سنسور دماسنج داخلی با خروجی دیجیتال.دارای وقفه های قابل برنامه ریزی با قابلیت پشتیبانی از تشخیص حرکات مانند ضربه، حرکات ناگهانی، بالا و پایین رفتن، سقوط آزاد، حرکت با شتاب های بالا، بدون حرکت، همچنین برای تشخیص ضربات و تشخیص لرزش وقفه مجزا در نظر گرفته شده است.
    دارای مدار Timing داخلی با تغییرات فرکانسی به میزان 1 درصد در تغییراتی به میزان کل رنج دمای کاری.
    قابلیت تحمل شوکهای مکانیکی تا 10000g

برنامه زير اطلاعات مربوط به 3 محور شتاب ، 3محور gyro و دما را در محيط serial monitor آردوينو نمايش ميدهد.
    gy-521 mpu6050 example code

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: gy-521.jpg
مشاهده: 576
حجم: 29.6 کیلو بایت
    جهت سفارش این کالا، به این بخش در فروشگاه آفتاب رایانه مراجعه نمایید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط max : 10-05-2013 در ساعت 04:51 PM

Junior Member
    سلام میتونید مثال با avr برامون بذارید ؟

max
    max آنلاین نیست.
    Member
    منظورتون از AVR رو متوجه نشدم. ميكروكنترلر مورد استفاده در اكثر بردهاي آردوينو AVR هست. اگر زبان برنامه نويسي بجز ARDUINO مد نظرتون هست كافيه توي گوگل سرچ كنيد. - به هر حال اينجا فروم ARDUINO هست و توصيه من به شما استفاده از بردها و زبان برنامه نويسي آردوينو هست-موفق باشيد
    لایک کردن

Junior Member
    سلام من برد آردوینو 2560 دارم یه ماژول gy-521 ham گرفتم نمونه مثالی که گذاشتید دو بستم اجرا که میشه 2تا ارور میشه مقادیر x,y ,z در ژایرو و اکسل ثابت هستند راهنمایی کنید تشکر. (quad.rotors@yahoo.com)

مدیر اصلی
    سلام
    تمامی مثال ها مربوط به آردوینو Uno هست ، برای استفاده از برد مگا باید پین های متناظر رو پیدا کنید و تغییرات لازم رو بدید:

What pins to use for I2C bus with AVR Mega2560 - Arduino Forum

این لینک در رابطه با نام پین های i2c در آردوینو مگا می باشد
    لایک کردن

ezi
    ezi آنلاین نیست.
    Junior Member
    با سلام خدمت دوستان.دو تا سوال دارم.1-من میخوام mpu6050 را با برد due اجرا کنم.ولی هر کاری میکنم نمیشه.لطفا راهنمایی بفرمایید.
    2-در برد due چه جوری باید I2c Scanner بگیرم.
    ممنون از راهنماییتون.
    لایک کردن

مدیر اصلی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ezi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.دو تا سوال دارم.1-من میخوام mpu6050 را با برد due اجرا کنم.ولی هر کاری میکنم نمیشه.لطفا راهنمایی بفرمایید.
    2-در برد due چه جوری باید I2c Scanner بگیرم.
    ممنون از راهنماییتون.
    با سلام
    برد آردوینو Due دوتا i2c داره ، شما از کدوم بین ها استفاده می کنید؟
    لایک کردن

ezi
    ezi آنلاین نیست.
    Junior Member
    سلام مجدد.من از پایه های 20 و 21 استفاده میکنم.

مدیر اصلی
    سلام
    این کد کاملا با آردوینو Due سازگار هست ، اگر مشکلی دارید دقیقا مشکل رو توضیح بدید و پیام خطای احتمالی دقیقا اینجا کپی کنید
    http://playground.arduino.cc/Main/MPU-6050
    در ضمن ولتاژ ماژول موجود در فروشگاه 5 ولت هست ، لطفا ماژول جایرو به یک منبع تغذیه خارجی 5 ولت متصل کنید و فقط پین گراند و I2C رو به آردوینو متصل کنید ، در اصل پین گراند منبع تغذیه و ماژول و برد آردوینو باید به هم متصل باشه

ezi
    ezi آنلاین نیست.
    Junior Member
    با سلام مجدد.کد را بارگزاری کردم.بعد از اینکه کامپایل شد روی serial monitor هیچ داده ای نداشتم.بعد usb برد را در آوردم دوباره جا زدم و پیغام No device found on COM11 را داد.بعد serial monitor را زدم پیغام زیر را داد:

بعد دوباره usb را در آوردم و سپس جا زدم بر روی سریال مونیتور داده های زیر را داد که مدام تکرار میشود.
    mpu-6050
    read accel, temp and gyro, error =1
    accel x,y,z: 6680, 64, -21224
    temperature: 42.529 degrees celsius
    gryro x,y,z: 256, 0, 2048

mpu-6050
    read accel, temp and gyro, error =1
    accel x,y,z: 6170, 16384, 1197
    temperature: 36.529 degrees celsius
    gryro x,y,z: 1, 0, 8
    من فکر کنم احتمالا برد مشکل داره.چون حتی برای بارگذاری هم باید یو اس پی را چند بار در بیارم و دوباره وصل کنم.
    ممنون از وقتی که میگذارید.

صفحه 1 از 11 123 ... آخرینآخرین