نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ارسال اطلاعات توسط ماژول nrf24l01 در آردوینو

Junior Member

ارسال اطلاعات توسط ماژول nrf24l01 در آردوینو

بنده با سنسور sht11+آردوینو پرو مینی+رله یک ترموستات برای کنترل دما و رطوبت ساختم این در حالی هست ک میخوام علاوه بر نشون دادن دما ورطوبت روی نمایشگر ترموستات این اطلاعات به یک نمایشگر دیگه ک از ترموستات 30متر فاصله داره نمایش داده بشه.با جستجویی ک انجام دادم به نظرم اومد با ماژول nrf24l01 اطلاعات رو از آردیونو ترموستات ارسال و با آردیونویی ک برای نمایش در فاصله مورد نظر هست دریافت کنم و رو نمایشگر نشونش بدم.به نظر شما این ایده جواب میده؟آیا راه حل بهتری وجود نداره؟(من مبتدی هستم و با مطالعه تو اینترنت تمامی مطالبو یاد میگیرم)

مدیر ویژه
    سلام
    تو فروشگاه سرچ کن واسه esp8266 نمونه 07 یا 12 f اینا خوب جواب داده
    ضمن کار باهاش می تونی اطلاعات ریختن رو شبکه هم تجربه کنی که ... دنیاییه ارزشمند

مدیر گروه
    با مطالعه تو اینترنت ناب ترین اطلاعات رو دریافت می کنید تو این حوزه

کارتون کاملا صحیحه

فقط این وسط یه سوال وجود داره این که مهارت برنامه نویسی شما در چه حده
    اگر صرفا تصمیم داری که قسمت فرستنده داشته باشی و یه قسمت گیرنده همین nrf کارت رو راه می ندازه

اگرقصد داری داده هات پردازش بشن می تونی همون سمت سرور وصلش کنی به یه کامپیوتر تو نرم افزارهایی مثل جاوا یا c# براش کد بزنی و از همونجا بفرستیش روی یه آی پی

و اگر برنامه نویسی اون زبون ها رو بلد نیستی از برد Esp که دوستمون شبیر پیشنهاد دادن و مثال های آماده اون استفاده کنی

تاکید می کنم اگه هدفت صرفا ارسال اطلاعاته همون NRF جوابگو هست

Junior Member
    بنده حرفه ام اصلا ارتباطی با الکترونیک نداره.برنامه نویسیم هم چهارچوب کلی آردیونو(ک نسبتا ساده هست)رو تا حدی یاد گرفتم و با خوندن کدهای آماده(exampel)کدهای مورد نیازم رو از دلشون بیرون میکشم و با بقیه کدها ادغام میکنم(هرچند کد نویسی سنگینی ندارم و کلی سایت آموزشی تو نت هست)البته میخوام زبان c++ رو یاد بگیرم چون میخوام بعد آردیونو به pic کارهامو برگردونم.با جاوا آشنایی ندارم و نیازی هم نمیبینم اطلاعات رو روی ی کامپیوتر نمایش بدم
    فقط اون محفظه ای ک میخوام دما و رطوبت داخلش کنترل بشه با محل استراحت فاصله داره میخوام فقط اون اطلاعات رو تو محل استراحت هم داشته باشم
    اگه از esp استفاده کنم روش کاری همانند nrf باید هر دوتا بورد به این ماژول مجهز بشن؟
    اگه esp تهیه کنم بیشتر برای یادگیری بارگذاری اطلاعان تو شبکه خواهد بود.
    ویرایش توسط abbasjavanmardi : 06-28-2016 در ساعت 01:04 PM

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط abbasjavanmardi نمایش پست ها
    بنده حرفه ام اصلا ارتباطی با الکترونیک نداره.برنامه نویسیم هم چهارچوب کلی آردیونو(ک نسبتا ساده هست)رو تا حدی یاد گرفتم و با خوندن کدهای آماده(exampel)کدهای مورد نیازم رو از دلشون بیرون میکشم و با بقیه کدها ادغام میکنم(هرچند کد نویسی سنگینی ندارم و کلی سایت آموزشی تو نت هست)البته میخوام زبان c++ رو یاد بگیرم چون میخوام بعد آردیونو به pic کارهامو برگردونم.با جاوا آشنایی ندارم و نیازی هم نمیبینم اطلاعات رو روی ی کامپیوتر نمایش بدم
    فقط اون محفظه ای ک میخوام دما و رطوبت داخلش کنترل بشه با محل استراحت فاصله داره میخوام فقط اون اطلاعات رو تو محل استراحت هم داشته باشم
    اگه از esp استفاده کنم روش کاری همانند nrf باید هر دوتا بورد به این ماژول مجهز بشن؟
    اگه esp تهیه کنم بیشتر برای یادگیری بارگذاری اطلاعان تو شبکه خواهد بود.

ببین esp هم میتونه به عنوان کنترلر استفاده بشه هم ارسال دیتا

به این صورت که یکیشو تو مد سرور میزاری یکیشو کلاینت

ولی خب از لحاظ کد نویسی یه مقدار کارت سخت تر میشه و این در حالیه برای NRF همه چیز آمادس و میتونی راحت کد بزنی