صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
Like Tree4 لایک

موضوع: ماژول سنسور سیگنال عصب و عضله - سنسور emg

Senior Member

Lightbulb ماژول سنسور سیگنال عصب و عضله - سنسور emg

از دیرباز اندازه گیری فعالیت ماهیجه با شناسایی پتانسیل الکتریکی ، مانند یک برق نگار ماهيچه (EMG) برای تحقیقات پزشکی بکار گرفته می شد.اگرچه از گذشته تا کنون با کوچک و جمع شدن میکروکنترلرهای قویتری و مدارات مجتمع ،مدارات EMG و سنسورها راه خود را برای انواع سیستم های کنترل یافته اند. ماژول سنسور عضله در واقع سیگنالهای الکتریکی را گرفته و به دستگاه مورد نظر ارائه می دهد.این سنسور فعالیت الکتریکی یک ماهیچه را بصورت فیلترشده و اصلاح شده اندازه گیری میکند. خروجی 0-Vs ولت بستگی به میزان فعالیت ماهیچه انتخاب شده دارد که در آن Vs همان ولتاژ منبع تغذیه است. شما به آسانی می توانید با استفاده از این ماژول به همراه آردینو و چسباندن تعدادی الکترود ،ولتاژ خروجی و انعطاف پذیری عضلات را بخوانید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 11776-03.jpg
مشاهده: 257
حجم: 39.7 کیلو بایت

ویژگی ها
    طراحی ویژه متناسب با میکروکنترلرها و برد های آردینو
    بهره قابل تنظیم
    ولتاژ منبع تغذیه: min. +-3.5V

مثال
    در این مثال با اتصال ماژول سنسور عضله به آردینو می توان مقدار اندازه گیری شده را در Serial Monitor نمایش داد.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 322
حجم: 76.0 کیلو بایت

کد:
    // variables for input pins and int analogInput[6]; // variable to store the value int value[6]; void setup() { // declaration of pin modes for(int i=0;i<6;i++) { analogInput[i] = i+1; value[i] = 0; pinMode(analogInput[i], INPUT); } // begin sending over serial port Serial.begin(9600); } void loop() { // read the value on analog input for(int i=0;i<6;i++) { value[i] = analogRead(analogInput[i]); } // print out value over the serial port for(int i=0;i<6;i++) { Serial.println(10000 + i + 1); //prefix Serial.println(value[i]); Serial.println(10010); //end signal } // wait for a bit to not overload the port delay(10); }
    مرجع:
    https://www.sparkfun.com/products/11776
    جهت سفارش این کالا، به این بخش در فروشگاه آفتاب رایانه مراجعه نمایید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط hesam.time : 02-12-2014 در ساعت 09:20 AM

مدیر گروه
    لینک زیر هم در ارتباط با همین سنسور می باشد

IRON MAN EXOSKELETON : Muscle Sensor EMG
    لایک کردن

Junior Member
    سلام
    من 1 سوال راجع به این ماژول داشتم.
    آیا امکان خواندن سیگنال بر روی کامپیوتر هم ممکن هست توسط این ماژول یا خیر؟
    در صورتی که توضیحات کاملتری بدید هم بسیار ممنون میشم ( من رشته تحصیلیم مکانیک هست و تقریبا میتونم بگم از مباحث الکترونیکی سر رشته ندارم؛ در خواست برای توضیحات بیشتر به این دلیل بود)

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebish نمایش پست ها
    سلام
    من 1 سوال راجع به این ماژول داشتم.
    آیا امکان خواندن سیگنال بر روی کامپیوتر هم ممکن هست توسط این ماژول یا خیر؟
    در صورتی که توضیحات کاملتری بدید هم بسیار ممنون میشم ( من رشته تحصیلیم مکانیک هست و تقریبا میتونم بگم از مباحث الکترونیکی سر رشته ندارم؛ در خواست برای توضیحات بیشتر به این دلیل بود)
    ببین این سنسور آنالوگ هست. اگه بخوای صاف و بدون واسط میکروکنترلی به کامپیوتر وصلش کنی باید مدار ببندی که چون رشتت الکترونیک نیست عملا ساخت و دیباگ همچین چیزی برات مشکل خواهد بود. بنابراین به نظر من مستقیم برو سراغ آردوینو که یه کابل USB وصلش کنی به کامپیوتر و داده انالوگت رو بخونی
    یعنی سنسور آنالوگت رو وصل می کنی به آردوینو:
    آردوینو Uno

بعد این اردوینو رو به یه کابل USb وصل می کنی به کامپیوترت
    یه پورت کام خواهی داشت که تمامی داد ها میاد اون تو
    از اون به بعد یا تو خود IDE آردوینو یا هر نرم ا فزاری کد می نویسی
    لایک کردن

Junior Member
    سلام . از کسایی که با این سنسور کار کردن یه سوال داشتم
    من سنسور رو وصل می کنم به دست ولی خروجی تغییراتش در حد دو سه میلی ولت هستش. که اصلا توی adc صفر به حساب میاد. فقط وقتی الکترود سبز رو وصل می کنم اینطوری میشه.
    با تشکر.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tommy نمایش پست ها
    سلام . از کسایی که با این سنسور کار کردن یه سوال داشتم
    من سنسور رو وصل می کنم به دست ولی خروجی تغییراتش در حد دو سه میلی ولت هستش. که اصلا توی adc صفر به حساب میاد. فقط وقتی الکترود سبز رو وصل می کنم اینطوری میشه.
    با تشکر.

این چیزی که شما می فرمایید یعنی این سنسور به کل چیزی رو سنس نمی کنه
    سیم بندیتون مشابه سیم بندی قسمت پایین هست؟

Member
    بخشید از الکترودهای این ماژول چن بار میشه استفاده کرد ؟ وقتی من این الکترودها رو وصل میکنم توی سریال پلاتر ی نمودار نوسانی ثابت با سرعت بالا میاد و هیچ توجهی به حرکات دست من نداره چی کار کنم ؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ANOOSHEH نمایش پست ها
    بخشید از الکترودهای این ماژول چن بار میشه استفاده کرد ؟ وقتی من این الکترودها رو وصل میکنم توی سریال پلاتر ی نمودار نوسانی ثابت با سرعت بالا میاد و هیچ توجهی به حرکات دست من نداره چی کار کنم ؟

نحوه اتصال سه الکترود خیلی مهمه
    رعایت کردید؟
    2) Connect the electrodesa. After determining which muscle group you want to target (e.g. bicep, forearm, calf),clean the skin thoroughly.b. Place one electrode in the middle of the muscle body, connect this electrode to theRED Cable’s snap connector.c. Place a second electrode at one end of the muscle body, connect this electrode tothe Blue Cable’s snap connector.d. Place a third electrode on a bony or non‐muscular part of your body near thetargeted muscle, connect this electrode to the Black Cable’s snap connector

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    نحوه اتصال سه الکترود خیلی مهمه
    رعایت کردید؟
    2) Connect the electrodesa. After determining which muscle group you want to target (e.g. bicep, forearm, calf),clean the skin thoroughly.b. Place one electrode in the middle of the muscle body, connect this electrode to theRED Cable’s snap connector.c. Place a second electrode at one end of the muscle body, connect this electrode tothe Blue Cable’s snap connector.d. Place a third electrode on a bony or non‐muscular part of your body near thetargeted muscle, connect this electrode to the Black Cable’s snap connector
    برای من بلو . بلک نداره سبز و زرده کدوما رو وصل کنم ؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط ANOOSHEH نمایش پست ها
    برای من بلو . بلک نداره سبز و زرده کدوما رو وصل کنم ؟
    ممکنه رنگ بندی نداره

شما سه تا پد دارید ؟
    اگر دارید باید پیداشون کنید که کدوم به کدوم وصل میشه

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع