نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
Like Tree2 لایک
  • 1 Post By hesam.time
  • 1 Post By siib

موضوع: شیلد موتور درایور مونستر موتو

Senior Member

Lightbulb شیلد موتور درایور مونستر موتو

شیلد Monser Moto در اصل نسخه ی بالاتر از شیلد درایور Ardumoto است. در این شیلد یک جفت درایور VNH2SP30 full-bridge با درایور L298H-bridge جایگزین شده است. همچنین مدار این برد برای ایجاد قابلیت راه اندازی یک جفت موتور با مصرف جریان بالا تقویت شده است. VIN و خروجی موتور برد برای ترمینال پیچی 5mm آماده شده است.توجه داشته باشید درصورتی که ازین برد برای کابردهایی با مصرف جریان بالا استفاده می کنید. ممکن است برای بهبود عملکرد نیاز به یک هیت سینک یا فن و لحیم کردن سیم مستقیما بر روی برد بجای استفاده از ترمینال پیچی داشته باشید. اگرچه در هنگام استفاده ازاین برد برای جریان های تا 6A به سختی چیپ آن بطور قابل ملاحظه ای گرم می شود .

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 10182-01.jpg
مشاهده: 161
حجم: 90.9 کیلو بایت

ویژگی ها
    ولتاژ ماکزیمم: 16V
    حداکثر جریان نامی : 30A
    جریان دهی پیوسته عملی: 14A
    سنجش جریان قابل استفاده برای پین آنالوگ آردینو
    ماسفت در هنگام مقاومت : 19mΩ
    فرکانس PWM ماکزیمم: 20KHz
    با قابلیت shutdown حرارتی برای محافظت

مثال
    در این مثال نحوه راه اندازی شیلد با استفاده از آردینو را مشاهده می کنید.

نام: Untitled Sketch_bb.jpg
مشاهده: 387
حجم: 90.5 کیلو بایت

کد:
    The motor variable in each function should be either a 0 or a 1. pwm in the motorGo function should be a value between 0 and 255. */ #define BRAKEVCC 0 #define CW 1 #define CCW 2 #define BRAKEGND 3 #define CS_THRESHOLD 100 /* VNH2SP30 pin definitions xxx[0] controls '1' outputs xxx[1] controls '2' outputs */ int inApin[2] = {7, 4}; // INA: Clockwise input int inBpin[2] = {8, 9}; // INB: Counter-clockwise input int pwmpin[2] = {5, 6}; // PWM input int cspin[2] = {2, 3}; // CS: Current sense ANALOG input int enpin[2] = {0, 1}; // EN: Status of switches output (Analog pin) int statpin = 13; void setup() { Serial.begin(9600); pinMode(statpin, OUTPUT); // Initialize digital pins as outputs for (int i=0; i<2; i++) { pinMode(inApin[i], OUTPUT); pinMode(inBpin[i], OUTPUT); pinMode(pwmpin[i], OUTPUT); } // Initialize braked for (int i=0; i<2; i++) { digitalWrite(inApin[i], LOW); digitalWrite(inBpin[i], LOW); } // motorGo(0, CW, 1023); // motorGo(1, CCW, 1023); } void loop() { motorGo(0, CW, 1023); motorGo(1, CCW, 1023); delay(500); motorGo(0, CCW, 1023); motorGo(1, CW, 1023); delay(500); if ((analogRead(cspin[0]) < CS_THRESHOLD) && (analogRead(cspin[1]) < CS_THRESHOLD)) digitalWrite(statpin, HIGH); } void motorOff(int motor) { // Initialize braked for (int i=0; i<2; i++) { digitalWrite(inApin[i], LOW); digitalWrite(inBpin[i], LOW); } analogWrite(pwmpin[motor], 0); } /* motorGo() will set a motor going in a specific direction the motor will continue going in that direction, at that speed until told to do otherwise. motor: this should be either 0 or 1, will selet which of the two motors to be controlled direct: Should be between 0 and 3, with the following result 0: Brake to VCC 1: Clockwise 2: CounterClockwise 3: Brake to GND pwm: should be a value between ? and 1023, higher the number, the faster it'll go */ void motorGo(uint8_t motor, uint8_t direct, uint8_t pwm) { if (motor <= 1) { if (direct <=4) { // Set inA[motor] if (direct <=1) digitalWrite(inApin[motor], HIGH); else digitalWrite(inApin[motor], LOW); // Set inB[motor] if ((direct==0)||(direct==2)) digitalWrite(inBpin[motor], HIGH); else digitalWrite(inBpin[motor], LOW); analogWrite(pwmpin[motor], pwm); } } }
    مرجع:https://www.sparkfun.com/products/10182

جهت سفارش این کالا، به این بخش در فروشگاه آفتاب رایانه مراجعه نمایید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط hesam.time : 03-15-2014 در ساعت 09:20 AM
    لایک کردن

Junior Member
    یک سوال
    میشه ما دو خروجی موتور رو به یک موتور دی سی وصل کنیم که از هر دو آی سی استفاده بشه و در نتیجه جریان خروجی 2 برابر بشه؟
    چون من موتور پمپ آب خودرو رو میخوام هوشمند کنم و وات زیادی لازم داره
    با تشکر

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Monster نمایش پست ها
    یک سوال
    میشه ما دو خروجی موتور رو به یک موتور دی سی وصل کنیم که از هر دو آی سی استفاده بشه و در نتیجه جریان خروجی 2 برابر بشه؟
    چون من موتور پمپ آب خودرو رو میخوام هوشمند کنم و وات زیادی لازم داره
    با تشکر
    نمیدونم چرا اما میگن نباید این کار رو کرد!
    اگه موتور فقط قراره روشن و خاموش بشه خروجی درایور رو بده به رله و رله رو به عنوان کلید موتور استفاده کن
    اما اگه موتور قراره با سرعتای مختلف کار کنه فکر نکنم با رله بشه.
    لایک کردن

Junior Member

monester

با سلام
    من یک درایو مونستر خریداری کردم و مدار را مطابق با آنچه در سایت گفته شده بستم و برنامه آردوینو را اجرا کردم. هیچ خطایی هنگام آپلود برنامه روی برد رخ نمی دهد ولی موتور روشن نمیشه و در قسمت سریال مانیتور هیچ داده ای نمایش داده نمیشه . چطور می تونم برد را تست کنم که سالم هست. هیچ کدوم از چراغ های روی ماژول مونستر روشن نمیشه.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.noori نمایش پست ها
    با سلام
    من یک درایو مونستر خریداری کردم و مدار را مطابق با آنچه در سایت گفته شده بستم و برنامه آردوینو را اجرا کردم. هیچ خطایی هنگام آپلود برنامه روی برد رخ نمی دهد ولی موتور روشن نمیشه و در قسمت سریال مانیتور هیچ داده ای نمایش داده نمیشه . چطور می تونم برد را تست کنم که سالم هست. هیچ کدوم از چراغ های روی ماژول مونستر روشن نمیشه.
    سلام
    پاور شیلد رو از چه طریق دارید تامین می کنید؟
    این دو تا عکس رو ببینید:

نام: MotoMonsterSetup.jpg
مشاهده: 248
حجم: 88.9 کیلو بایت

نام: MotoMonsterSetup_single-motor-driver_final.jpg
مشاهده: 224
حجم: 79.8 کیلو بایت

رفرنس:https://www.xsimulator.net/community...tilities.4957/
    رفرنس: https://www.xsimulator.net/community...re-power.5482/

Junior Member
    سلام من این شیلد موتور رو میخام با اردینوunoو یک بلوتوثhc05کنترل کنم لطفا کد و شماتیک سیم بندیشو بفرمایید

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط sabzabadimahdi نمایش پست ها
    سلام من این شیلد موتور رو میخام با اردینوunoو یک بلوتوثhc05کنترل کنم لطفا کد و شماتیک سیم بندیشو بفرمایید

سلام
    دوست عزیز کد و سیم بندی آماده وجود نداره که بتونیم در اختیار شما قرار بدیم

شما شروع بفرمایید هر جا به مشکل برخورد کردید ما هستیم که کمکتون کنیم.

برای شروع هم درایور موتور رو بدون بلوتوث به تنهایی با آردوینو راه بندازید.
    این قدم که تمام شد بلوتوث رو به مجموعه اضافه میکنیم.

Junior Member
    سلام
    من میخوام موتورها رو با رادیو کنترل کنترل کنم
    لطفا برای سیمبندی و کد کمک بفرمایید

Junior Member
    سلام
    برای اینکه موتور که در حال چرخش به یک سمت است در موقعیت مورد نظر مت متوقف بشه و محور آن بیشتر نچرخه باید چکار کرد
    و اگه بخواهیم پس از توقف قفل بشه و حرکت نکنه باید چکار کرد
    ممنون

کلمات کلیدی این موضوع