نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: استفاده از پینهای ماژول cc2530 زیگبی

Junior Member

استفاده از پینهای ماژول cc2530 زیگبی

با سلام خدمت دوستان عزیز میخواستم بدونم به چه صورت میشه از پینهای انواع ماژول زیگبی cc2530 استفاده کرد ؟
    آیا این امکان وجود داره که مستقیما یک سنسور رو به مازول متصل کرد و خروجی رو در ماژول دیگری که به کامپیوتر وصل هست خواند ؟ اگه این امکان وجود داره آیا باید برای اینکار از برنامه خاصی برای پروگرام کردن استفاده کرد یا اطلاعات خوانده شده از سنسور مستقیما از طریق ماژول دیگر که به کامپیوتر وصیه قابل خوندن هست ؟
    لطفا دوستانی که از این ماژول استفاده کردند یا اطلاعاتی دارند راهنمایی کنند . باتشکر

Junior Member
    دوستان کسی هست راهنمایی کنه ؟ ممنون میشم

مدیر گروه
    سلام
    من تو این فروم زیاد ندیدم کسی برای این کار از زیگبی استنفاده کنه اما خب آره کارهایی که قصد دارید انجام بدید رو میتونید با زیگبی هم انجام بدید و زیگبی رو برای هدف مورد نظرتون پروگرام کنید.
    کافیه تو گوگل این کلید واژه رو سرچ کنید:cc2530 programming
    هم نرم افزارها هم پروگرامری که برای نیاز هست رو می تونید پیدا کنید

مدیر گروه
    ما برای انجام چنین کارهایی از Esp8266 استفاده می کنیم چون کد نویسی خیلی ساده ای داره
    تو محیط آردوینو پروگرام میشه
    و میتونید انواع و اقسام سنسورها ور بهش وصل کنید چرا که ازتمامی پروتکل های ارتباطی پشتیبانی می کنه
    spi
    i2x
    uart

Junior Member
    خیلی از پاسخ دوستان ممنونم ، ولی باز هم اگه کسی اطلاعاتی راجب به زیگبی داره منت میزاره و بنده رو راهنمایی کنه

Junior Member
    آقا ما خواستیم اینکار رو بکنیم.تا حالا که نشد.
    عرض کنم خدمتتون که این مازول های cc2530 یه قابلیت خیلی مهمی که دارن اینه که SoC هستند و ترکیب یه فرستنده هستند و یه میکرو 8051.فرقش با esp8266 این هست که اون وایفای هست و برد کمی داره اما این ماژول برد بیشتری میده و یه ارتباط دو طرفه زیگبی هست صرفا و نه وایفای که به مودم و ... بشه وصلش کرد.
    مثل اینکه با پرو گرمر CC Debugger که آفتاب هم داره و نرم افزارهای شرکت (TI(z-stack میشه این چیپ رو پروگرم کرد.اما مشکل اینجاست که تحریممون کرده.برای دانلود با فیلترم باید ثبت نام کنید و .. که من نتونستم باز.هر جام گشتم نبود نرم افزارش
    با نرم افزار IAR هم میشه برنامه نوشت براش.ولی من نتونستم کرک IAR 8051 رو پیدا کنم اصلا.رایگانشم دانلود کردم نتونستم اد کنم اینن چیپ رو بهش.

اگه آفتاب یا یکی نرم افزارای مورد نیازشو گیر بیاره عالی میشه.من سر همین دیباگرشو نخریدم دیگه.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed3749 نمایش پست ها
    آقا ما خواستیم اینکار رو بکنیم.تا حالا که نشد.
    عرض کنم خدمتتون که این مازول های cc2530 یه قابلیت خیلی مهمی که دارن اینه که SoC هستند و ترکیب یه فرستنده هستند و یه میکرو 8051.فرقش با esp8266 این هست که اون وایفای هست و برد کمی داره اما این ماژول برد بیشتری میده و یه ارتباط دو طرفه زیگبی هست صرفا و نه وایفای که به مودم و ... بشه وصلش کرد.
    مثل اینکه با پرو گرمر CC Debugger که آفتاب هم داره و نرم افزارهای شرکت (TI(z-stack میشه این چیپ رو پروگرم کرد.اما مشکل اینجاست که تحریممون کرده.برای دانلود با فیلترم باید ثبت نام کنید و .. که من نتونستم باز.هر جام گشتم نبود نرم افزارش
    با نرم افزار IAR هم میشه برنامه نوشت براش.ولی من نتونستم کرک IAR 8051 رو پیدا کنم اصلا.رایگانشم دانلود کردم نتونستم اد کنم اینن چیپ رو بهش.

اگه آفتاب یا یکی نرم افزارای مورد نیازشو گیر بیاره عالی میشه.من سر همین دیباگرشو نخریدم دیگه.

خب اول در مورد esp8266 بهتون بگم که دارید در مرودش برد قضاوت می کنید.
    این برد برای ارسال داده هیچ نیازی نداره که حتما به وایفای وصل باشه بلکه خودش می تونه بره تو مد AP و بقیه Esp های اطرافش تومد کلاینت باشن و با هم داده رد و بدل کنن .
    بنابراین کار باهاش به اون سختی ای که شما فکر می کنید نیست اصلا.

اما خب در مورد بردش حق با شماست
    بردش به برد زیگبی نمی رسه.

ولی در کل انقدر کار کردن باهاش راحته که ما ترجیح میدیم برای انتقال داده تا فواصل زیاد حتی ریپیتر esp بزاریم (البته با یک سری طرفندها میشه بردشو زیادتر کرد ).

اما در مورد زیگبی و نرم افزارش

شما باید از طریق همون سایت تگزاس اقدام کنید و این که سایت تگزاس رو بستن و باید با مواد لازم و آی پی کشورهای دیگه اقدام کنید.

کلمات کلیدی این موضوع