نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکل در ارتباط با ماژول وای فای nodemcu

Junior Member

مشکل در ارتباط با ماژول وای فای nodemcu

سلام
    من یه ماژول nodemcu گرفتم طبق گفته خود ماژول باید باود ریت رو روی 9600 تنظیم کنم تا اطلاعات رو نمایش بده. اما روی 9600 جواب نمیده در عوض وقتی روی 115200 میذارم ارتباط برقرار میشه ولی ارتباط مستقیم با ESP8266 یعنی من نمیتونم با خود NODEMCU ارتباط داشته باشم. چند تا آموزش هم از یوتیوب دیدم که همه باود رو روی 9600 تنظیم میکردن و با NODEMCU ارتباط داشتن. به نظرتون مشکل از کجاست؟
    تصاویر کوچک شده (Thumbnails) پیوست شده تصاویر کوچک شده (Thumbnails) پیوست شده error.jpg  
    ویرایش توسط golpesarejahrom : 09-30-2016 در ساعت 08:11 PM

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط golpesarejahrom نمایش پست ها
    سلام
    من یه ماژول nodemcu گرفتم طبق گفته خود ماژول باید باود ریت رو روی 9600 تنظیم کنم تا اطلاعات رو نمایش بده. اما روی 9600 جواب نمیده در عوض وقتی روی 115200 میذارم ارتباط برقرار میشه ولی ارتباط مستقیم با ESP8266 یعنی من نمیتونم با خود NODEMCU ارتباط داشته باشم. چند تا آموزش هم از یوتیوب دیدم که همه باود رو روی 9600 تنظیم میکردن و با NODEMCU ارتباط داشتن. به نظرتون مشکل از کجاست؟

شما قصد دارید پروگرامش کنید یا اینکه صرفا از امکانات وایفایش استفاده کنید و با کامند باهاش در ارتباط باشید.

Junior Member
    من قصد دارم پروگرم کنم
    اونم نه خود esp8266، برد nodemcu رو
    ترجیحا هم با زبان lua، نه محیط آردوینو

مدیر گروه
    من قصد دارم پروگرم کنم
    اونم نه خود esp8266، برد nodemcu رو
    ترجیحا هم با زبان lua، نه محیط آردوینو
    ببینید دوست عزیز من منظور از ارتباط با Nodemacu ای رو که شما میگید نمیفهمم

عملا Nodemacu فقط یه اسمه که ما به برد توسعه esp8266 میدیم.

اتفاقی که تو Nodemacu افتاده اینه که پین های esp8266 به علاوه یک سری پینهای پاور بیرون کشیده شدن .
    بنابراین این که شما تونستید با خود esp826 ارتباط برقرار کنید و کامند بدید عملا کار تموم شده به حساب میاد.

و اما در مورد lua.
    این دو تا آموزش از بهترین های این مبحث هستن:

Getting Started with NodeMCU Board Powered by ESP8266 WiSoC

https://learn.adafruit.com/adafruit-...ng-nodemcu-lua

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    شما قصد دارید پروگرامش کنید یا اینکه صرفا از امکانات وایفایش استفاده کنید و با کامند باهاش در ارتباط باشید.
    سلام ممنون از توضیجاتتون...یه برد nodemcu v2 خریداری کردم ولی برخلاف v3 همین برد,vu (vusb) در ورژن 2 نیست.اگه بخوام در ورژن2 کارایی ک vu در ورژن3 داره رو داشته باشم باید چیکار کنم؟؟؟

اگه امکانش هسن ازطریق ایمیل یا تلگرام منو راهتمایی کنید
    alirezababaie90@gmail.com
    @alirezababaei96
    ویرایش توسط waterpoloo : 05-07-2017 در ساعت 04:55 AM

Junior Member
    سلام من میخوام در محیط برنامه نویسی B4A مستقیم به esp8266 موجود بر روی nodemcu وصل بشم. یعنی در حالت AP... خیلی گشتم کدشو پیدا نکردم. لطفا راهنمایی کنید.مچکرم

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط pedram.ghoreishi نمایش پست ها
    سلام من میخوام در محیط برنامه نویسی B4A مستقیم به esp8266 موجود بر روی nodemcu وصل بشم. یعنی در حالت AP... خیلی گشتم کدشو پیدا نکردم. لطفا راهنمایی کنید.مچکرم
    مثال مد اکسس پوینت داخل لیست مثالهای پکیج آردوینویی که برای esp8266 نصب میکنید ، هست .
    https://github.com/esp8266/Arduino/b...ccessPoint.ino

Junior Member
    سلام
    بادریت درسته. اگه چندبار ریست کن و فایلسیستم رو ریلود کن درست میشه. اول سخت افزاری ریست کن بعد فایلسیستم رو ریلود کنید. اگه نشد خودت nodemcu رو روش نصب کن با بادریت 57600 . احتمالا حل بشه. این کاری بود که من کردم.
    ویرایش توسط squad31 : 10-22-2017 در ساعت 08:14 AM