نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By hsamadi

موضوع: اشکال در راه اندازی ماژول Max31855

Junior Member

اشکال در راه اندازی ماژول Max31855

با سلام
    چند روز پیش 3 عدد ماژول آمپلی فایر ترموکوپل Max31855 از فروشگاه خریداری کردم و پس از دریافت کتابخانه از سایت سازنده و خواندن توضیحات ، مشغول بستن مدار و استفاده شدم اما هیچ کدام از ماژول ها کار نمیکرد و عدد صفر رو به عنوان دما بر میگرداند. اول فکر کردم مدار یا برنامه اشکال داره اما با تعویض ماژول و استفاده از Max6675 که نسل قبلی ماژول Max31855 است، دما کاملا درست نمایش داده میشد...
    بعد از مراجعه به سایت و انجمن سازنده ، به افرادی بر خوردم که مشکل من رو داشتن و جوابی که گرفته بودند این بود : با توجه به این که این ماژول قابلیت نمایش دمای داخلی رو هم داره ، اگر فقط دمای ترموکوپل صفر هست اشکال از برنامه یا مداره اما اگر هم دمای داخلی و هم دمای ترموکوپل صفر نشان داده شد ماژول و آی سی خراب و به احتمال زیاد تقلبی هست و متاسفانه مشکل من هم از نوع دومه.این جوابی بود که کارخانه سازنده به مشتری ها داده بود. حالا گذشته از قیمت بالای این ماژول و تقلبی بودنش میخواستم بدونم کسی هست که از این ماژول استفاده کرده باشه و به این مشکل بر خورده باشه و تونسته باشه راه حلی پیدا کنه؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

مدیر گروه
    سلام
    طبق نکته ای که بهش اشاره کردید که کدتون داره روی مدل
    Max6675 درست جواب میده همین یعنی کدی که دارید تست می کنید اشتباهه .

Please note! the MAX31855 is not pin compatible or drop-in code compatible with the MAX6675. We do have an Arduino library for both chips but you'll
    need to adjust any existing MAX6675 designs for the mew MAX31855. The MAX6675 has been discontinued by Maxim.

نکته دومی که وجود داره این هست که این ماژول فقط و فقط با ترموکوپل های تایپ K کار می کنه .

Will not work with any other kind of thermocouple other than K type
    کتابخونه برای این چیپ این هست:

https://github.com/adafruit/Adafruit-MAX31855-library

مدیر گروه
    این هم کدی که cjmcu گذاشته تو سایت خودش:
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

Junior Member
    سلام وقت همگی خیر
    دوستان من یدونه ازین ماژول ها از افتاب رایانه گرفتم هرررر کاریش کردم تنونستم راهش بندازم
    دمای داخلیو میخونه ولی ترموکوپلو میزنه 10000 هیچ تغییریم نمیکنه
    گفتم شاید ترموکوپلم جنسش بده رفتم یه ترموکوپل خوب تایپ k از یازار خریدم بازم نشد و الان کارم کلی عقب افتاده
    خواهشا هرکس میدونه بگه چجوری باید استفاده کنیم ازین ماژول اگرم خرابه که پسش بدیم

Junior Member
    راستی اینم بگم همه کتابخونه هارو امتحان کردم هم اینو هم چنتای دیگه

Junior Member

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط izadmehr نمایش پست ها
    راستی اینم بگم همه کتابخونه هارو امتحان کردم هم اینو هم چنتای دیگه
    سلام
    من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم، متاسفانه احساس می کنم یه ایراد اساسی این ماژول های max318555 موجود در ایران دارند.

اما تونستم با اردوینو DUE و استفاده از پروتکل SPI که این نوع آردیونو ها دارن تا حدودی مشکل نخوندنش رو حل کنم.

دمای ترموکوپل رو بهم داده که نمونش به صورت زیر می باشه:
    Thermocouple error!
    VCC Short
    Temperature: 6.75
    Thermocouple error!
    VCC Short
    Thermocouple error!
    VCC Short
    Thermocouple error!
    VCC Short
    البته همانطوری که می بینید قبلش دو تا ارور Thermocouple error! و VCC Short میده که نتونستم اونا رو حل کنم، البته تلاشی هم برای حلش انجام ندادم.

می تونید برای اظلاعات بیشتر و کد مربوط به اون به سایت زیر برید:
    SPI - Standard Libraries - Arduino Sketches: Tools and Techniques for Programming Wizardry (2015)
    لایک کردن

Junior Member

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط hsamadi نمایش پست ها
    سلام
    من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم، متاسفانه احساس می کنم یه ایراد اساسی این ماژول های max318555 موجود در ایران دارند.

اما تونستم با اردوینو DUE و استفاده از پروتکل SPI که این نوع آردیونو ها دارن تا حدودی مشکل نخوندنش رو حل کنم.

دمای ترموکوپل رو بهم داده که نمونش به صورت زیر می باشه:
    Thermocouple error!
    VCC Short
    Thermocouple error!
    VCC Short
    Thermocouple error!
    VCC Short
    Thermocouple error!
    VCC Short
    البته همانطوری که می بینید قبلش دو تا ارور Thermocouple error! و VCC Short میده که نتونستم اونا رو حل کنم، البته تلاشی هم برای حلش انجام ندادم.

می تونید برای اظلاعات بیشتر و کد مربوط به اون به سایت زیر برید:
    SPI - Standard Libraries - Arduino Sketches: Tools and Techniques for Programming Wizardry (2015)

سلام
    من هم از Example max31855 استفاده کردم و هم این روش spi که اینجا شما گذاشتید ولی همچنان به نتیجه ای نرسیدم.
    و دما اصلا تغییرر نمیکنه و عدد 2000 رو نشون میده (به همراه ارور های vcc و temp)
    میخواستم بدونم کسی هست که این مشکلو برطرف کرده باشه؟
    با خرید نمونه خارجی فک میکنید مشکل برطرف بشه؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط eeng نمایش پست ها
    سلام
    من هم از Example max31855 استفاده کردم و هم این روش spi که اینجا شما گذاشتید ولی همچنان به نتیجه ای نرسیدم.
    و دما اصلا تغییرر نمیکنه و عدد 2000 رو نشون میده (به همراه ارور های vcc و temp)
    میخواستم بدونم کسی هست که این مشکلو برطرف کرده باشه؟
    با خرید نمونه خارجی فک میکنید مشکل برطرف بشه؟

مدل Arduino که استفاده کردید چی بوده؟

کلمات کلیدی این موضوع