نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: شتاب سنج mp6050 و اتصال به پورت کام

Junior Member

شتاب سنج mp6050 و اتصال به پورت کام

با سلام

مدل خريداري شده ما آي-ام-يو 6050 مي باشد و هدف ما کار کردن با پورت کام و اتصال به کامپيوتر شخصي يا صنعتي، هستش که از مبدل
    HIN232cp استفاده نموده ايم. درايورهاي موجود براي آي-ام-يو مد نظر در صفحه مشخصات آن، يعني
    ماژول IMU شش محوره MPU6050 با فیلتر کالمن ( رابط TTL )
    آمده است.

در هنگام اجراي برنامه مطلب و برنامه سي پلاس پلاس نوشته شده در محيط ويژوال استاديو، هيچ کدام جواب نگرفتيم. ايراد چيست؟

1)
    يک طرف ماژول آي-ام-يو مد نظر براي کار کردن با پورت کام و يک طرف ديگر آن براي کار کردن با پروتکل آي-تو-سي است. در نتيجه يک طرف آن بدون استفاده است.
    با وجودي که از نحوه ارتباط ماژول مبدل به آي-ام-يو مد نظر اطمينان داريم، باز در صورت امکان خواهشمند است شکل نحوه ارتباط را نشان دهيد.

2)
    با نرم افزارهاي مربوط به کار کردن با پورت کام، چک نمودم و کد برنامه سي پلاس پلاس مد نظر، کد مربوط به پورت کام (براي دريافت و فرستادن پيام) درست کار ميکند. چرا که ميتوان توسط کد آن ارتباط دو کامپيوتر با سيستم عامل ويندوز برقرار ساخت. اما قسمت مربوط به فرستادن دستور و گرفتن اطلاعات آي-ام-يو، نکته جالب اينجاست که در اين برنامه نوشته شده، در ابتدا کد هگزادسيمال 0x01 فرستاده ميشود به ماژول و بعد تمامي اطلاعات شتاب و ... را در آن واحد در يک پاکت داده دريافت ميشوند و اطلاعات ديکد ميگردند. در صورتي که اين دستور هگزادسيمال در ديتاشيت نيامده است!!! اين دستور 0x01 چه عملي انجام ميدهد. دستورات ديتاشيت چيني همگي
    0x62 , 0x61 , 0x63 , 0x64 و ... هستند.
    مثلا در ديتاشيت به زبان چيني آمده است (چنانچه مترجم گوگل درست ترجمه نموده باشد) براي کار کردن با پورت سريال و نه آي-تو-سي، دستور 0x62 زده شود!!!!

3)
    اين جانب تجربه کار کردن با سنسورهايي چون قطب نما را دارم. معمولا سنسورها عملياتي به نام کاليبره سازي نياز دارند که آي-ام-يو نيز بنابر در فيلم هاي موجود بر روي اينترنت، از اين قاعده مستثني نيست. بالفرض که اين جانب بتوانم داده هاي حسگر آي-ام-يو را بخوانم که بدون کاليبره سازي فاقد اعتبار هستند. يعني بايد 5 دقيقه روي سطح افقي يا عمودي به حال خودش بگذارم تا خود به
    خود کاليبره شود؟

تا آنجايي که به ياد دارم، سنسورها دستوري به نام شروع عمليات کاليبره سازي و همچنين دستوري جهت خاتمه عمليات کاليبره سازي دارند. دستوري براي شروع گرفتن داده (تحت نام عمليات آماده سازي سنسور) و دستوري براي گرفتن داده، دارند. در صورتي که دستوري براي کاليبره سازي در ديتاشيت چيني نديدم!!!

4) آيا ديتاشيت انگليسي آن موجود است؟

با احترام

Senior Member
    سلام دوست عزیز
    من از اول داستان براتون توضیح میدم چون خودم با متلب تونستم باهاش ارتباط برقرا کنم

نکته اول من با آردوینو کار کردم و برای ارتباط بین mpu کامپیوتر از کابل usb خود اردوینو استفاده کردم نه هیچ ماژول دیگه ای

بزرگترین داستان اینه که برای MPU6050 کلی کتابخونه وجود داره شما از کتابخونه github استفاد کنید بهتره

در مورد کالیبره کردنش خودتون کد بنویسید عزیز جان. کافیه کد بنویسید اگه چند ثانیه داده های جیارو تغییر نکرد از تابع کالیبره بیاد بیرون بره کاراشو بکنه
    فقط چند ثنیه اول تکونش ندید لطفا

در مورد ارتباطش با متلب واقعا بهتون پیشنهاد میکنم از کابل usb خود آردوینو استفاه کنید . هلو بپر تو گلو. پورت کام رو باز می کنید و بدون هیچ دنگ و فنگی کد میزنید .
    کد کامل کار با mpu توی متلب هم وجود داره آماده و حاضر یه سری به یوتیوب بزنید ببیند خلق الله چه کارا که نکردن

پیروز باشید