نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
Like Tree9 لایک
  • 2 Post By rooholla
  • 1 Post By Mojtaba
  • 2 Post By ezrael
  • 1 Post By Arman5592
  • 3 Post By rooholla

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی از آشغال کامپیوتر

Junior Member

ساخت پرینتر سه بعدی از آشغال کامپیوتر

پرینتر ها ی سه بعدی در جاهای زیادی کاربرد دارند اما به دلیل قیمت زیادشون کمتر توی ایران دانشجو ها و بچه های روباتیک سمتش رفتند .برای همین من این پرینتر رو از قطعات اوراقی رایانه ساختم و قابلیت پرینت قطعاتی که در نرم افزار های CAD طراحی شدند رو از پلاستیک داره .

فیلم از دستگاهی که ساختم:
    پرینتر سه بعدی از آشغال کامپیوتر(3D Printer )

Senior Member
    کیفیت خیلی خوبی داره ! من چون تازه کار هستم نمی تونم فعلا دارم cnc فسقلی 8 در 12 سانت میسازم D:

Member
    دست خوش داشت واقعا!مرسی مهندس.
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط rooholla نمایش پست ها
    پرینتر ها ی سه بعدی در جاهای زیادی کاربرد دارند اما به دلیل قیمت زیادشون کمتر توی ایران دانشجو ها و بچه های روباتیک سمتش رفتند .برای همین من این پرینتر رو از قطعات اوراقی رایانه ساختم و قابلیت پرینت قطعاتی که در نرم افزار های CAD طراحی شدند رو از پلاستیک داره .

فیلم از دستگاهی که ساختم:
    پرینتر سه بعدی از آشغال کامپیوتر(3D Printer )
    فوق العاده است واقعا

Junior Member
    خیلی تبریک میگم که برای ساخت پرینتر سه بعدی شما
    ولی در انتخاب موضوع شما گفتید با اشغال کامپیوتر
    شما که اکسترودر رو اماده خریدی
    پلت فرم رو هم که اماده خریدی
    درایور و کنترلر رو هم که اماده خریدی
    فقط بابت یه تیکه از دستگاه شما که قسمتی از یه کیس هست نوشتی ساخت پرینتر با اشغال کامپیوتر؟؟؟
    اونم قسمتی که میتونستید از یه تیکه از کابینت خونتون هم استفاده کنید
    چیزی که من میبینم تمام قسمتهای اصلیش اماده هست که در همین بازار اینجا هم میشه تهیه کرد
    ایا شما فکر میکنید با اشغال یه کامپیوتر پرینتر رو ساختید؟؟
    اگر از این اشغال ها داشتید من خریدارم:d
    ویرایش توسط ezrael : 09-03-2014 در ساعت 05:24 AM

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ezrael نمایش پست ها
    خیلی تبریک میگم که برای ساخت پرینتر سه بعدی شما
    ولی در انتخاب موضوع شما گفتید با اشغال کامپیوتر
    شما که اکسترودر رو اماده خریدی
    پلت فرم رو هم که اماده خریدی
    درایور و کنترلر رو هم که اماده خریدی
    فقط بابت یه تیکه از دستگاه شما که قسمتی از یه کیس هست نوشتی ساخت پرینتر با اشغال کامپیوتر؟؟؟
    اونم قسمتی که میتونستید از یه تیکه از کابینت خونتون هم استفاده کنید
    چیزی که من میبینم تمام قسمتهای اصلیش اماده هست که در همین بازار اینجا هم میشه تهیه کرد
    ایا شما فکر میکنید با اشغال یه کامپیوتر پرینتر رو ساختید؟؟
    اگر از این اشغال ها داشتید من خریدارم:d
    نکته جالبیه
    منم سطل اشغال هارو همیشه خواهم گشت از اینا بیابم:d
    لایک کردن

Junior Member
    اگه فقط با اون لوازمی که شما گفتید میشه پرینتر ساخت من حق رو به شما می دم . درسته . همه چیزش آشغال نیست . هدف هم نبوده که باشه . در مورد دستگاه ها ی CNC و پرینتر ها بیشترین دردسر مربوط به مکانیزم میکانیکی هست و اگه این بیشترین دردسر رو بیشترین کار در نظر بگیریم ، پرینتر من از آشغال ساخته شده.:-)

در ضمن من این پرینتر رو ساختم نه چون میخواستم بگم از آشغال پرینتر بسازم . ماجرا تنگ نظری یکی از دوستان بود . من پرینتر سه بعدی می خواستم . برای همین زنگ زدم به آفتاب رایانه تا بپرسم که آیا کسی هست که پرینتر داشته باشه تا بتونه قطعات presu i3 رو برام پرینت کنه . اونها هم زحمت کشیدند و شماره ی یه بنده خدایی رو بهم دادند . من هم زنگ زدم . یارو اولش گفت فایلام رو بفرستم ولی تا فهمید که قطعات رو برای چی میخوام گفت که ما خدمات پرینت نداریم . بعدش دوباره زنگ زدم گفتم خدمات پرینت ندارید یا این که چون قطعات پرینتره ندارید ؟ اون هم در اومد بهم گفت ما که اینجا نشستیم خیرات کنیم . اگه پرینتر می خوای بخر و اگه قطعاتش رو میخوای برات پرینت کنیم یه میلیون بده تا برات انجام بدیم.
    من هم توی دل خودم گفتم که اون بابای خارجی که بهش انگ هزار جور عیب کافر بودن و چه چه میزنیم طراح این پرینتر بوده و اون رو آزاد برای همه گذاشته حالا ما ...
    برای همین هم در صدد ساخت این پرینتر شدم تا با اون قطعات پرینتر مقصود رو بسازم و این کار رو کردم و امروز من prusa i3 رو ساختم و پرینتر آشغال عزیزم زو اوراق کردم . این یعنی من اکسترودر و ... رو نو خریدم چون برای پرینتر الانم میخواستم وگرنه ساختن اکسترودر هم همچین زحمتی نیست . به زودی کلیپ پرینتر جدیدم رو هم براتون قرار می دم.

Senior Member
    من پرینتر های سه بعدی هم دیده بودم که خودشون قطعه می ساختند ولی کیفیتشون جالب نمیشه - خریدن قطعه هم خوبه چون مثلا ادم با 500 هزار تومن اکسترودر و هیت پد و 2 تا موتور و 1 موتور کوچولو میخره و کارش راه میفته اما بخواد همش رو بخره نزدیک 900 هزار تومن میشه و بخواد کیت بخره 2 یا 3 برابر و بخواد پرینتر بخره میشه 5-6 میلیون تومن - 10 برابر !

Junior Member
    سلام
    در فیلمی که گذاشته بودین از ارسال کننده g code در لینوکس استفاده کرده بودین.
    میشه لطفا نام درایور ها و نرم افزار و کارت اردینو مورد استفاده تون رو بگین
    متشکرم