نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By farshad666

موضوع: لیزر 1.6w

Junior Member

Question لیزر 1.6w

با سلام

من یک لیزر 1.6w به همراه یک درایور 1-3 وات از فروشگاه خریدم و راه اندازی کردم . ولی این لیزر کاغذ هم به زور میسوزونه چه برسه به حکاکی.....
    چجوری باید درایور را کالیبره کنم تا از ماکزیمم توان لیزر استفاده بشه؟

با تشکر

Junior Member
    دوست عزیز،این دیود رو بیشتر از پنج عدد مونتاژ کردم و قدرت فوق العاده یی داره،چند نکته رو احتمالا رعایت نکردید،دیود لیزرها به الکتریسته ساکن حساس هستند حتما از دستبند مخصوص استفاده کنید و با دست لمس نکنید،هنگام لحیم کاری میبایست دیود رو با تماس به یک قطعه فلزی که بتواند حرارت را جذب کند و همچنین خاموش کردن هویه بعداز گرم شدن چون القاي برق نوک هویه به دیود آسیب می رساند،لحیم کنید.درایور را خودتان با LM317 درست کنید بیشمار نقشه در این مورد توی اینترنت هست میتوانید پیدا کنید،هنگام تست شدت جریان درایور حتما پروب مولتی متر را موازی (یه لحظه کوتاه آسیبی به مولتی متر نخواهد رساند) بگیرید.هنگامیکه در کپسولهای فلزی قرار دادید،فوکوس را طوری تنظیم کنید تا در حداقل جمع شدگی قرار داشته باشد،فراموش نکنید حتی اگر میزان ولتاژ یا جریان توصیه کارخانه را که 6v و 1.700mA هست رعایت کرده باشید،میبایست قانون حداکثر پنج ثانیه روشن و حداقل سه ثانیه خاموش را رعایت کنید.
    لایک کردن