نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: انتخاب موتور مناسب برای پرینتر سه بعدی

Junior Member

انتخاب موتور مناسب برای پرینتر سه بعدی

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز من دارم یه پرینتر سه بعدی میسازم و سوالم اینه که برای ساخت یه پرینتر سه بعدی در ابعاد 20 *20*20 از چه موتور هایی استفاده کنم که هم به درد کارم بخره و هم با برد رمپز و درایور های drv8825سازگاری داشته باشه

با تشکر از همه ی دوستان

Junior Member
    دورد بر شما
    برای کار شما هر استپر nema 17 ( فلنج 42 ) مناسب است. برد و درایور مد نظر شما محدودیتی برای موتور مگر در مورد آمپر ( در رنج 1.5-2 آمپر ) ایجاد نمیکنه.
    انتخاب موتور بیشتر به ابعاد،قابلیتها و مکانیزمهای انتخابی در ساخت پرینتر بستگی دارد تا پارامترهایی که شما مد نظر دارید.
    ویرایش توسط behnam68 : 10-21-2017 در ساعت 02:12 PM

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam68 نمایش پست ها
    دورد بر شما
    برای کار شما هر استپر nema 17 ( فلنج 42 ) مناسب است. برد و درایور مد نظر شما محدودیتی برای موتور مگر در مورد آمپر ( در رنج 1.5-2 آمپر ) ایجاد نمیکنه.
    انتخاب موتور بیشتر به ابعاد،قابلیتها و مکانیزمهای انتخابی در ساخت پرینتر بستگی دارد تا پارامترهایی که شما مد نظر دارید.
    با سلام مجدد خدمت شما به نظر شما استپر موتور 1.5 آمپر 3 کیلو انتخاب درستی هست برای یه پرینتر 20*20*20 یا که از نمونه ی 1.65 آمپر استفاده کنم
    با تشکر

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiR730 نمایش پست ها
    با سلام مجدد خدمت شما به نظر شما استپر موتور 1.5 آمپر 3 کیلو انتخاب درستی هست برای یه پرینتر 20*20*20 یا که از نمونه ی 1.65 آمپر استفاده کنم
    با تشکر
    همونطور که قبلا عرض کردم کاملا بستگی به طراحی مکانیزم شما و ویژگی هایی که از پرینتر انتظار دارید داره.جواب سوال شما هم میتونه "بلی" باشه و هم "خیر" . ولی بطور خیلی کلی با توجه به اینکه ابعاد شما بزرگ نیست میشه حدس زد که همان موتور 1.5 آمپری کفایت خواهد کرد. ولی بنده پیشنهاد میکنم با توجه به اختلاف قیمت ناچیز این رده از استپرها سعی کنید تا جای ممکن از موتورهای با ویژگی های بالاتر استفاده کنید تا هم مشکلات احتمالی در ساخت دستگاه حال حاضر و هم امکان بروز رسانی های در آینده را پوشش دهند.

Junior Member
    تا چه ابعادی الان میشود پرینت سه بعدی گرفت ؟

تبلیغات در گوگل