نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By spark

موضوع: ارتباط لب تاپ با برد آردوینو از طریق پورت usb

Junior Member

ارتباط لب تاپ با برد آردوینو از طریق پورت usb

سلام
    می می خوام بتونم با یک میکروکنترلر از طریق پورت usb ارتباط برقرار کنم تا بتونم اطلاعاتی که میکرو از محیط سنس می کنه را به یک برنامه تو کامپیوترم بدم تا پردازش کنه و برنامه بتونه به میکرو دستور لازم رو بده تا مثلا یک موتور را بچرخونه و ... . در واقع یک ارتباط دو طرفه از طریق usb.
    خوب من بورد های Arduino Uno و Arduino Mega 2560 را تو سایت arduino.cc بررسی کردم و دیدم هر دوش با پورت سریال کار می کنند. آیا نیاز من با این دو بورد حل میشه. به نظر شما کدام بورد برای شروع مناسب تره؟

مدیر اصلی
    با سلام
    بله ، در اصل پورت usb موجود بر روی برد به صورت یک پورت سریال بر روی pc یا لپ تاپ شما عمل می کنه و به راحتی با یک برنامه واسط که بتونه یک پرت سریال رو باز کنه و عمل خوندن و نوشتن رو بر روی اون انجام بده امکان دریافت اطلاعات و ارسال فرمان به بردهای آردوینو وجود داره
    در مورد Arduino Uno و Arduino Mega 2560 تفاونی نداره برای کار شما ، فقط امکانات و پورت های مگا بیشتر هست.
    لایک کردن

Junior Member
    برای ارتباط ایده آل با pc راه های مختلفی وجود دارد پورت usb که یک پورت سریال می باشد بعضی اوقات در پروژه با مشکلم هم مواجعه می شود
    برای ارتباط با pc پورت موازی هم وجود دارد که میتوانید به صورت مجزا با قطعه max232 با pc ارتباط برقرار نمایید
    اکثرا به پورت موازی پورت lpi هم میگویند

کلمات کلیدی این موضوع