صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
Like Tree2 لایک

موضوع: سوال در مورد توان رله

Senior Member

سوال در مورد توان رله

سلام . پیشاپیش عذرخواهی می کنم بابت سوال های زیادی که می پرسم. ولی خب سرچ میکنم ولی به اون چیزی که دقیقا میخوام نمیرسم.و اگرم برسم اطمینان ندارم از معتبر بودن منبع!

یه سوال بیشتر برقی دارم . روی یه کلید با رله نوشته شده 220vac و 5a . میخوام ببینم اگر من بخوام خروجی این رله رو به صورت ac (یعنی رله که زده میشه فاز رو وصل کنه) بدم به یه پاور سوییچینگ 12 ولت. اون پاورسوییچینگ در بهترین حالت چند امپر میتونه باشه ؟ میخوام از کل اون جریان استفاده کنم. مثلا میتونم رله که زده میشه فاز وصل کنه به یه پاور سوییچینگ 30 امپر که قراره از اون 30 امپر هم استفاده بشه ؟

ممنونم

مدیر گروه
    واسه 30 آمپر خیلی بعید میدونم .
    معمولا این پاور سوپیچینگ ها رو وصل می کنن به برق شهر و توان رو از لاین می کشن .
    الان مشا میخوای توان رو از یه رله بکشی .

خیلی بعید میدونم !!!

اصلاح:
    گویا شدنیه . من یه بار با آمپر پایین تر تست کرده بودم و اصلا روشن نشده بود.
    ویرایش توسط magmagmary : 11-15-2016 در ساعت 04:43 AM

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    واسه 30 آمپر خیلی بعید میدونم .
    معمولا این پاور سوپیچینگ ها رو وصل می کنن به برق شهر و توان رو از لاین می کشن .
    الان مشا میخوای توان رو از یه رله بکشی .

خیلی بعید میدونم !!!
    مهندس جان من الان دقیقا نفهمیدم چی رو شما بعید میدونی این حساب کتاب من غلطه ؟
    رله 5 امپر 220 ولت. توانی که میشه ازش گرفت 1100 واته. توان یه پاورسوییچینگ 12 ولت 30 امپر میشه 360 وات. خب به ظاهر اگه این حساب کتاب درست باشه مشکلی نباید پیش بیاد !!

Junior Member
    در تغذیه سوییچینگ اگر خروجی 12 ولت 30 آمپر باشد 360 وات توان خروجی است.توان ورودی تقریبا با توان خروجی برابر هست و البته برای اطمینان کمی بیشتر در نظر میگیرنیه چیزی حدود 1.6 -2 آمپر از ورودی کشیده میشود و رله شما در ورودی قرار دارد و باید 2 آمپر رو تحمل کنه
    لایک کردن

مدیر ویژه
    پاور سوئیچینگی که 12 ولت 30 آمپر خروجیش هست یعنی توانش حدودا 360 وات هست.
    360 وات یعنی وقتی شما پاور سوئیچینگتونو میدید به 220 ولت 1.6 آمپر میکشه.
    رله های معمول

که روشون نوشته 125 ولت ac 10 آمپر یعنی اینکه توان اون کنتاکتش 1250 وات هست. که عبور برق 220 ولت با جریان 1.6 آمپر یا همون 360 وات ؛ هیچ آسیبی بهش نمی زنه...
    بهتر هست که ماژول رله رو در مسیر برق 220 پاور سوئیچینگ بذارید تا روی خط 12 ولت.چون اینجوری پاورتون موقعی که لازم هست روشن میشه و طول عمر بیشتری می کنه ...
    لایک کردن

Senior Member
    دوستان من رشتم برق نیست. ولی میخوام ببینم توانی که از ولتاژ و جریان dc بدست میاد رو ما میتونیم برابر توان ac قرار بدیم ؟ مثلا الان بگیم 360 < 1100 پس مشکلی پیش نمیاد درسته ؟ (360 توان پاورسوئیچینگ و وصرف کننده و 1100 توان رله با توجه به اطلاعات روی رله)

مدیر ویژه
    برقی ها بهتر اطلاع دارن
    برق صنعتی ها یا الکترونیک صنعتی ها ...
    شاید داخل ویکی پدیا چیزی پیدا شه ...
    یه مطلب معمولی برق هست

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط feredy2011 نمایش پست ها
    دوستان من رشتم برق نیست. ولی میخوام ببینم توانی که از ولتاژ و جریان dc بدست میاد رو ما میتونیم برابر توان ac قرار بدیم ؟ مثلا الان بگیم 360 < 1100 پس مشکلی پیش نمیاد درسته ؟ (360 توان پاورسوئیچینگ و وصرف کننده و 1100 توان رله با توجه به اطلاعات روی رله)
    من دقیقا توی تستی که خودم میخواستم انجام بدم همین تصور رو داشتم . اما خب من جواب نگرفتم!!!

Senior Member
    ممنون ازتون دوستان

Junior Member
    توان ورودی که ولتاژ ac هست منهای تلفاتی که در مدار وجود داره میشه همون توان خروجی که ولتاژش dc هست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین