صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 31
Like Tree6 لایک

موضوع: معرفی و راهنمای انتخاب بوردهای آردوینو arduino

max
    max آنلاین نیست.
    Member

Lightbulb معرفی و راهنمای انتخاب بوردهای آردوینو arduino

Arduino uno
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: uno r3.jpg
مشاهده: 317
حجم: 18.4 کیلو بایت
    برد آردوینو Uno بر پایه میکروکنترلر ATmega328 می باشد.(32 كیلوبایت flash ، 2 كیلوبایت sram و 1كیلوبایت eeprom ) این برد 14 پین ورودی و خروجی دیجیتال (که 6 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 6 ورودی آنالوگ، یک كریستال16مگاهرتز ، یک پورت USB، یک پاورجک (ورودی منبع تغذیه)، یک ICSP header و یک دکمه ریست دارد. برد Uno شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود بر روی برد می باشد. برای شروع تنها با یک کابل USB، به سـادگی برد را به کامپیوترتان متصـل کنید و یـا آن را با یـک آداپـتور AC-To-DC و یا باتری راه اندازی نمایید.

Arduino nano

نام: nano_v3.jpg
مشاهده: 202
حجم: 47.2 کیلو بایت
    برد آردوینو نانو ، یک برد کوچک و کامل می باشد ، طراحی آن به نحوی است که استفاده از آن بر روی bread board را ساده می نماید . میکرو کنترل استفاده شده در این برد ATmega328 می باشد (32 كیلوبایت flash ، 2 كیلوبایت sram و 1كیلوبایت eeprom ). این برد 14 پین ورودی و خروجی دیجیتال (که 6 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)و 8 ورودی آنالوگ دارد. حذف سوکت منبع تغذیه ، استفاده از قطعات SMT و مینی USB به جای پورت USB استاندارد و استفاده از بورد 4 لایه باعث کوچک شدن برد و کاهش وزن آن گردیده است . اندازه برد فقط 18.5 در 43,2 میلیمتر و وزن آن چیزی در حدود 6 گرم می باشد ، این خصوصیات منحصر به فرد استفاده از برد را برای ربات های پرنده و سایر ربات ها و ماشین های کوچک میسر می سازد.

Arduino pro mini

نام: arduino_pro_mini.jpg
مشاهده: 272
حجم: 61.3 کیلو بایت
    همانطور که از نام این برد مشخص است آردوینو پرو مینی یک برد حرفه ای کوچک می باشد ! در این برد برای کمتر شدن اندازه و کاهش وزن آن ورودی آدابتور و پورت USB حذف شده اند. سایز کوچک و وزن اندک این برد آن را یک گزینه بسیار ایده ال برای استفاده در ربات های پرنده و یا هواپیماهای مدل می نماید، همچنین اگر می خواهید اندازه پروژه خود را کوچک نگاه دارید ، باز هم ما استفاده از آردوینو پرو مینی را به شما توصیه می نماییم. بر خلاف اندازه کوچک و قیمت اندک آن با توجه به اینکه میکروکنترل به کار رفته درون این برد atmega328 می باشد از نظر کارایی هیچ تفاوتی با سایر بردهای آردوینو که چیپ آنها atmega328 می باشد، ندارد. تنها تفاوت این برد در شکل فیزیکی آن می باشد ، حذف پورت USB باعث می شود که شما نتوانید به سادگی سایر برد های آردوینو کدهای خود را بر روی برد آپلود نمایید ، برای آپلود کدها می توانید از یک برد آردینو دیگر که دارای رابط USB می باشد به عنوان پراگرامر استفاده کنید و یا اینکه کد خود را از طریق یک کابل FTDI و یا مبدل USB به سریال موجود در سایت درون میکروی برد آپلود نمایید.
    این برد مشابه برد آردوینو نانو دارای 14 ورودی و خروجی دیجیتال ( 6 تای آنها می توانند به عنوان خروجی PWM استفاده شوند ) ، 8 ورودی آنالوگ و یک دکمه ریست می باشد. این برد برای افرادی طراحی شده است که با برنامه نویسی بردهای آردوینو آشنایی دارند و می خوهند یک نمونه دائمی از محصول خود را بسازند. با توجه به قیمت ارزان این برد ، به راحتی می توانید از آن در تولیدات نهایی و محصولات تجاری خود نیز از آن استفاده نمایید.

Arduino Leonardo

نام: leonardo-500x500.jpg
مشاهده: 178
حجم: 19.3 کیلو بایت
    برد آردوینو لئوناردو بر پایه میکرو کنترلر atmega32u4 میباشد . (32 كیلوبایت flash و 2.5 كیلوبایت sram و 1كیلوبایت eeprom ) این برد 20 پین ورودی و خروجی (که 7 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWMو12 تای آن به عنوان ورودی آنالوگ استفاده گردد) یک كریستال16مگاهرتز ، یک پورت USB، یک پاورجک (ورودی منبع تغذیه)، یک ICSP header و یک دکمه ریست دارد. کافیست که برد را با یک کابل به کامپیوتر و فیش پاور آن را به یک آداپتور AC به DC یا یک باطری متصل کنید .

Arduino pro micro

نام: arduino-pro-micro.jpg
مشاهده: 167
حجم: 30.1 کیلو بایت
    آردوینو پرو میكرو بر پایه میکروکنترلر ATmega32u4 می باشد (32 كیلوبایت flash ، 2.5 كیلوبایت sram و 1كیلوبایت eeprom ). این برد دارای 20 پین دیجیتال ورودی/خروجی (که7 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM و 12 تای آن می تواند به عنوان ورودی آنالوگ استفاده شود)، یک نوسان ساز (oscillator) کریستال 16 مگاهرتزی، یک اتصال USB میکرو، یک ICSP header، و یک دکمه ریست است. ؛ برای شروع، به سادگی با یک کابل USB میکرو، برد را به یک کامپیوتر متصل کنید. طراحی فیزیکی آن به گونه ای است که موجب می شود به سادگی روی یک بردبورد سوار شود. آردوینو Micro pro شبیه به آردوینو Leonardo می باشد؛ به این معنی که میکروکنترلر ATmega32u4 دارای یک ارتباط USB آماده است، که نیاز به یک پردازنده جانبی را برطرف می کند. این مسئله آردوینو Micro pro را قادر می سازد تا برای کامپیوتری که به آن متصل است، علاوه بر اینکه یک پورت مجازی serial/Com(CDC)) است، نقش یک ماوس یا صفحه کلید را ایفا کند.

Arduino mega2560

نام: mega2560_r3.JPG
مشاهده: 187
حجم: 42.5 کیلو بایت
    برد آردوینو Mega2560 بر پایه میکروکنترلر ATmega2560 می باشد(256 كیلوبایت flash ، 8 كیلوبایت sram و 4كیلوبایت eeprom ). این برد 54 پین ورودی/خروجی دیجیتال(که 15 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 16 ورودی آنالوگ، 4 پورت UART (پورت های سریال سخت افزاری)، یک کریستال MHz 16، یک پورت USB، یک پاورجک، یکICSP Header و یک دکمه ریست دارد. برد Mega 2560 شامل کلیه امکانات مورد نیاز جهت بکارگیری میکروکنترلر موجود برروی برد می باشد. برای شروع، تنها با یک کـابل USB، به سادگی برد را به کامپیوتـرتان وصل کنید، و یا آن را با یـک آداپـتور AC-to-DC و یا باتری راه اندازی نمایید.

Arduino due

نام: ArduinoDue.jpg
مشاهده: 169
حجم: 63.7 کیلو بایت
    برد آردوینو Due بر پایه میکروکنترلر SAM3X8E ARM Cortex-M3 می باشد. (512 كیلوبایت flash ، 96 كیلوبایت sram ). این برد، اولین برد آردوینویی است که بر اساس میکروکنترلر با هسته ARM 32 بیتی پایه ریزی شده است. دارای 54 پین دیجیتال ورودی/خروجی (که 12 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده شود)، 12 ورودی آنالوگ، 4 پورت UARTs (پورت های سریال سخت افزاری)، و یک ساعت 84 مگاهرتزی، an USB OTG capable connection ، یک DAC (دیجیتال به آنالوگ)، 2 عدد TWI، یک پاور جک، یک SPI header، یک JTAG header، یک دکمه ریست و یک دکمهerase می باشد. بر خلاف دیگر بردهای آردوینو، برد آردوینو Due با ولتاژ 3.3 ولت کار می کند. حداکثر ولتاژی که پین های ورودی/خروجی می توانند تحمل کنند همین 3.3 ولت است. اعمال ولتاژ های بالاتر همچون 5ولت به یک پین ورودی/خروجی، می تواند به برد آسیب بزند.

Arduino Tre

نام: ArduinoTre.jpg
مشاهده: 177
حجم: 19.9 کیلو بایت
    برد آردوینو tre بر پایه میكروكنترلر atmega32u4 و پردازنده Sitara AM3359AZCZ100 ARM Cortex-A8 میباشد.

Arduino Yún

نام: ArduinoYun.jpg
مشاهده: 141
حجم: 19.5 کیلو بایت
    برد آردوینو Yún بر پایه میكروكنترلر atmega32u4 و پردازنده Atheros AR9331 میباشد.

Arduino Galilio

نام: IntelGalileo.jpg
مشاهده: 163
حجم: 29.6 کیلو بایت
    برد آردوینو Galilio بر پایه پردازنده Intel® Quark SoC X1000 میباشد.

جهت سفارش بردهاي آردوينو به فروشگاه آفتاب رايانه مراجعه كنيد
    ویرایش توسط max : 10-27-2013 در ساعت 07:03 PM

Junior Member
    آیا میتونم به طور همزمان بر روی ardino uno
    یک ماژول موتور درایور Motor Drive Shield L293D
    و یک ماژول شبکه ENC28J60
    ویک ماژول رله 5 ولت چهار کاناله

وصل کنم و ازشون به طور مرتبط استفاده کنم یا باید از برد آردینو مدلی دیگری استفاده کنم

Member
    سلام من میخواستم یک برئ انتخاب کنم که حداکثر 3 عدد سنسور را ساپورت کنه و از اون طرف خروجی حتما به مانیتور ال سی دی و وای فای متصل بشه از لحاظ قیمت هم مقرون بصرفه باشه شما دوستان کدومو برد رو پیشنهاد میکنید و اینکه برای برنامع نویسی در اردینو کدوم زبان بیشترین کارایی و داره
    با تشکر

Senior Member
    سلام دوست معین کنید پروتکل ارتباطی سنسورهاتون چیه ؟

Member
    متاسفانه من فقط دانش کامپیوتر دارم و از برد ها هیچ اطلاعی ندارم و از پروتک های اونا فقط مطالعه ای که تا حال انجام دادم نیاز به یک پردازشگر دارم که با معرفی و جستجو به برد اردوینو برخورد کردم با کد نویسی c آشنایی دارم ولی در حال حاضر به مشکل خوردم چون برنامه این برد مقداری متفاوتترر است
    قصد ارتباط سنسور به برد اردوینو دارم که شمارش انجام بده بصورت ضربه یعنی سنسوری هست که ضربات رو میشماره و بصورت عددی در مانیتور نمایش میده البته فعلا
    لطفا راهنمایی بیشتری بفرمایید
    ممنونم از لطفتون

Member
    متاسفانه من فقط دانش کامپیوتر دارم و از برد ها هیچ اطلاعی ندارم و از پروتک های اونا فقط مطالعه ای که تا حال انجام دادم نیاز به یک پردازشگر دارم که با معرفی و جستجو به برد اردوینو برخورد کردم با کد نویسی c آشنایی دارم ولی در حال حاضر به مشکل خوردم چون برنامه این برد مقداری متفاوتترر است
    قصد ارتباط سنسور به برد اردوینو دارم که شمارش انجام بده بصورت ضربه یعنی سنسوری هست که ضربات رو میشماره و بصورت عددی در مانیتور نمایش میده البته فعلا
    لطفا راهنمایی بیشتری بفرمایید
    ممنونم از لطفتون
    لایک کردن

Member
    سوال من این هست که ایا الگوریتم های هوش مصنوعی هم در اردینو ها کاربرد داره/

Senior Member
    در زمینه هوش مصنوعی هم یک تعداد لینک میزارم :

artificial intelligence - search Instructables

AI-Duino: Artificial Intelligence Robot with Arduino - AI-Duino Overview

Junior Member
    با سلام خدمت دوستان
    آیا میشود تنظیمات قطعات جانبی مثل pwm ,adc,analog comp. را در برد های uno تغییر داد؟
    آیا می شود در کد ویژن برنامه نوشت و در برد لود کرد
    آیا کاتالوگ کاملی برای برد وجود دارد
    با تشکر از زحمات و توجه شما
    ویرایش توسط seeker : 04-18-2015 در ساعت 11:01 AM

Senior Member
    سلام کاتالوگ کامل که عملا باید فقط سرچ کنید

درکد ویژن میتونید کد بنویسید ولی با این تفاوت که ممکنه به بعضی تابع های کد ویژن گیر بده بنابراین بهتره کامل سوویچ کنید به کامپایلر خود آردوینو

منظورتون از تنظیمات چیه؟

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین