نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By hrc1365

موضوع: امکان اتصال ماژول PN532 NFC RFID module V3 kits به اندروید

Junior Member

Question امکان اتصال ماژول PN532 NFC RFID module V3 kits به اندروید

بسمه تعالی
    سلام
    ما قصد این را داریم که ماژول PN532 NFC RFID module V3 kits (محصول)از طریق usb به دستگاه اندرویدی وصل نماید و از آن طریق دیتا را از ماژول بخواند . آیا این امکان وجود دارد که این ماژول به تنهایی به اندروید متصل شود یا نیاز به یک واسط مثل اردیونو می باشد ؟ اگر نیاز هست ، به نظر شما برای خواندن اطلاعات سبکی مثل یک عدد از rfid بهترین مدل اردیونو چیست ؟ شما کدهای جاوا یا منبعی که راجع به این کار باشد را می شناسید ؟

Junior Member
    با سلام.
    تا آنجا که من میدونم این ماژول به تنهایی کاربردی ندارد.( از اسمش هم پیداس: ماژول). یعنی نیاز به یک کنترلکننده یعنی یک میکروکنترلر دارد. آردوئینو با این ماژول خوب کار میکنه. کتابخانه هاشم موجود است. برای ارتباط با گوشی هم بهترین کار ارتباط با همون فرکانس رادیویی یا همون تکنولوژی nfc است که باید گوشیتون این قابلیت را داشته باشه. مثلا سامسونگ s3 داره. ولی اینکه با usb میخاین اطلاعاتا را ردوبدل کنید؟؟؟!!!!
    من با آردوئینو mega2560 اطلاعات زیادی به روش nfc با گوشی تبادل کردم. بهترین روشم همینه. اصلا این ماژول برای همین طراحی شده.
    سوالی داشتین در خدمتم.
    لایک کردن

Junior Member
    کدهای جاوا برای ارتباط با nfc تو کتابخانه های اندروید هست. البته از نسخه 4 به بالا. کتابخانه های خود pn هم در سایت github موجود است.

Junior Member
    سلام
    از پاسخ شما تشکر می کنم.
    ولی منظور بنده رو اشتباه متوجه شدید !
    منظور بنده اینه که ماژول به برد متصل بشه و برد به گوشی اندروید و بعد از اینکه که کارت مایفر به ماژول نزدیک شد ، آی دی اون رو به گوشی ارسال کنه !
    اگر نقطه نامفهومی وجود دارد، بفرمایید تا توضیح بیشتر بدهم .
    با تشکر ....

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_sys نمایش پست ها
    سلام
    از پاسخ شما تشکر می کنم.
    ولی منظور بنده رو اشتباه متوجه شدید !
    منظور بنده اینه که ماژول به برد متصل بشه و برد به گوشی اندروید و بعد از اینکه که کارت مایفر به ماژول نزدیک شد ، آی دی اون رو به گوشی ارسال کنه !
    اگر نقطه نامفهومی وجود دارد، بفرمایید تا توضیح بیشتر بدهم .
    با تشکر ....
    این کار را رو کامپیوتر میشه انجام داد. ولی اتصالش به گوشی را .....!!!؟؟؟؟
    برا کامپیوترهم باید یک مبدل وصل کنید.

مدیر گروه
    اره شدنیه شما ماژولت رو وصل کن به برد آردوینو که بخونتش بعد با یه ماژول بلوتوث معمولی این کار رو بکن

Junior Member
    سلام . من این برد رو با ادوینو اونو راه امدازی کردم . کارتها رو میخونه . اما گوشی موبایل رو هر با نزدیکش میکنم یه UID متفاوت نشون میده . گوشی من samsung A5 2017 هستش . چطور میشه وقتی گوشی نزدیک میشه یه لینک ارتباطی برقرار کرد و داده های خاصی رو از گوشی خوند . البته اینم بگم فقط وقتی uid گوشی رومیخونه که گزینه NFC در گوشی فعال باشه .