نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By navidnkh

موضوع: کنترل سروو موتور با آرداینو توسط موس

Junior Member

Post کنترل سروو موتور با آرداینو توسط موس

با سلام
    دنبال کد و کتابخونه ای ک بتونم ی سروو موتور رو ک وصل هس ب آرداینو با موس کنترل کنم میگردم
    یعنی برای مثال وقتی موس به بالا حرکت میکنه موتور بچرخه وقتی ب پایین میاد برعکس بچرخه
    ممنون میشم کمک کنین

Junior Member
    برای این کار نیاز به processing دارید
    مختصات x-y موس رو برای اردوینو بفرست و انتقال بده به موتور

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط پی ام نمایش پست ها
    با سلام
    دنبال کد و کتابخونه ای ک بتونم ی سروو موتور رو ک وصل هس ب آرداینو با موس کنترل کنم میگردم
    یعنی برای مثال وقتی موس به بالا حرکت میکنه موتور بچرخه وقتی ب پایین میاد برعکس بچرخه
    ممنون میشم کمک کنین
    اگر منظورتون مستقیم هست که یعنی موس رو وصل کنید به آردوینو بعد کار کنه باید کتابخونه ps2رودانلود کنیدو باهاش کار کنید
    اگر هم با کامپیوتره که بهترین راه راه حل هستش
    با c# هم میشه با هر زبانی میشه تقریبا حالا بسته به نیاز شماست ؛ بیشتر توضیح بدید تا بهتر راهنمایی کنم و نمونه کد بزارم براتون
    لایک کردن

Junior Member
    سلام دوستان عزیز
    من دارم روی یه پروزه کار میکنم که با آردوینو کار میکنه. این پروزه از چند تا سروموتور، یه سنسور فشار و یه آلتراسونیک سنسور تشکیل شده.
    من تا حالا واسه آردوینو کد ننوشتم و مشکل اصلی من برقراری ارتباط بین موارد بالاست.
    من یه دست دارم که با یه سروموتور حرکت میکنه. میخوام به سرو فرمان بدم که حرکت کنه و یه لیوان رو بگیره. داخل انگشت سنسور فشار نصب شده. میخوام جوری کد بنویسم که وقتی میزان فشار به حد مطلوب رسید، سروموتور استاپ کنه.

ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید.
    مرسی
    رضا

Senior Member
    مدل دقیق سنسورهاتون رو بگید لطفا تا دقیق راهنمایی کنیم

Junior Member
    قاعدتا الگوریتم حرکت آخری که فرمودید یه حلقه وایل (یا ایف داخل لوپ ، یا فور) با شرط کوچک تر بودن مقدار خوانده شده از سنسور فشار از عددی خاص هست ، یعنی قبل از اینکه به اون عدد برسه در بازه های زمانی کوتاه فرمان افزایش موقعیت مکانی به سروو صادر میکنه (کتاب خونه سروو >>اگزمپل>>سویم ، رو نگاه کنید) ، بقیه بخش ها هم باید معلوم بشه این اجزا چه رابطه ای با هم دارن یعنی دقیقا کاربرد التراسونیک شما چیه (فاصله رو می گیره که چی کار کنه) و در ضمن در کل پروژه شرایط جسم و دست چه جوریه ، چون ممکنه همین دست و لیوان در شرایطی کاملا معین نسبت به هم قرار داشته باشند و حتی بدون بقیه اجزا هم بشه پروژه رو با یک مقدار دهی اولیه راه انداخت یا مثلا 3 درجه آزادی داشته باشن نسبت به هم (از سمت گیری صرف نظر می کنیم) یا اصلا اون لیوانه وسط یه محیط شلوغ و جایگاه و سمت کاملا نامشخصی قرار داشته باشه...
    به هرحال پروژه رو تشریح کنید بهتر جواب می گیرید
    در ضمن توصیه می کنم اگه اصلا با آردوینو کار نکردید اول یه مقدار با اگزمپل ها "ور برید" و کاربرد کد ها رو ببینید ، چون فکر می کنم حداقل باید قادر باشید راهنمایی که دوستان می کنند رو پیاده کنید و این که اصلا کار نکردید یعنی فقط میتونید یه فایل اینو که یه نفر دیگه نوشته کامپایل کنید که این اصلا خوب نیست چون کوچکترین تغییری تو پروژتون نمی تونید انجام بدید و آزمون و خطا کنید (فرض بر اینکه یک برنامه نویس خیر موجود باشه براتون سر تا ته برنامه رو بنویسه که بعید میدونم!!)
    در ضمن اگه کدویژن یا حتی سی پلاس پلاس در محیط کامپیوتر کار کرده باشید زیر یک هفته میتونید تا حد کنترل این ابزار ها پیش برید ،چون کار با آردوینو واقعا لذت بخشه و خستتون نمی کنه از یادگیری
    ویرایش توسط litron : 06-21-2015 در ساعت 08:04 AM

Junior Member
    سلام
    در کتابخونه ps2 وقتی مثالشو اجرا میکنم بدون خطا آپلود میشه اما در صفحه serial monitor چیزی نشون نمیده روی 9600 baud هم هست. برد arduino mega هستش
    کسی میدونه دلیلش چیه؟
    ممنون.
    ویرایش توسط majidgod : 09-23-2015 در ساعت 08:05 PM

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidgod نمایش پست ها
    سلام
    در کتابخونه ps2 وقتی مثالشو اجرا میکنم بدون خطا آپلود میشه اما در صفحه serial monitor چیزی نشون نمیده روی 9600 baud هم هست. برد arduino mega هستش
    کسی میدونه دلیلش چیه؟
    ممنون.
    سلام
    موس به رایانه متصله؟