نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
Like Tree2 لایک
  • 1 Post By magmagmary
  • 1 Post By abbasjavanmardi

موضوع: بارگذاری بوتلودر آردوینو لئوناردو

Junior Member

بارگذاری بوتلودر آردوینو لئوناردو

سلام
    من یک بورد لئوناردو دارم ک بوت لودرش رو پاک کردم الان میخوام بوت لودرش رو مجددا روش بریزم کسی میدونه باید چکار کنم؟؟

مدیر گروه
    سلام
    مطابق این آموزش پیش برید
    جلسه هشتم: آموزش Burn کردن بوت لودر آردوینو | وبلاگ آردوینو

فقط این که به جای USBasp می تونید از پروگرامرهای AVR ای که تو قسمت پروگرامر آردوینوپشتیبانی می کنه استفاده کنید و مشکلی نداره
    منظورم این پروگرامرهاست:
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2016-06-01_8-49-56.jpg
مشاهده: 139
حجم: 75.6 کیلو بایت

Junior Member
    من دقیقا این کار رو انجام دادم و حسب بر اتفاق پروگرامرم USBasp هست اتصالات رو کاملا صحیح انجام دادم (به این شکل ک پین های ICSP آردونو رو به سوکت 10 سوراخ پروگرامر نصب کردم)تو محیط ide آردیونو پروگرامر رو روی همون aspگذاشتم و بوردم رو هم روی لئوناردو قرار دادم اما برن نشد به نظرتون چه مشکلی میتونه داشته باشه؟
    این هم پروگرامرم هست
    http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%...rogrammer.html
    ویرایش توسط abbasjavanmardi : 06-01-2016 در ساعت 10:22 AM

Junior Member
    امروز با بورد uno و طبق عکس زیر مراحل بارگذاری بوتلودر رو انجام دادم ارور زیر داد ک تو عکس دیده میشه.بعد از آپلود اسکتچ آردیونو ISP روی بورد uno سپس نصب لئوناردو به uno تو قسمت tools در کامپایلر آردیونو پروگرامر رو قسمت arduino isp قرار دادم و نوع بورد رو هم لئوناردو>>سپس کلید رو burn و دادن خطا
    حتی با progisp و بسکام خواستم میکرو رو پاک کنم ک باز هم اجازه نداد و پاک نشد

http://s6.picofile.com/file/8250721634/Capture.JPG

Arduino: 1.6.7 (Windows 7), Board: "Arduino Leonardo"

avrdude: Expected signature for ATmega32U4 is 1E 95 87
    Double check chip, or use -F to override this check.
    Wrong microcontroller found. Did you select the right board from the Tools > Board menu?

This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    enabled in File > Preferences.
    ویرایش توسط abbasjavanmardi : 06-01-2016 در ساعت 04:25 PM

Junior Member
    لطفا کمکم کنید

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط abbasjavanmardi نمایش پست ها
    من دقیقا این کار رو انجام دادم و حسب بر اتفاق پروگرامرم usbasp هست اتصالات رو کاملا صحیح انجام دادم (به این شکل ک پین های icsp آردونو رو به سوکت 10 سوراخ پروگرامر نصب کردم)تو محیط ide آردیونو پروگرامر رو روی همون aspگذاشتم و بوردم رو هم روی لئوناردو قرار دادم اما برن نشد به نظرتون چه مشکلی میتونه داشته باشه؟
    این هم پروگرامرم هست
    Multi AVR Programmer
    من
    با این پروگرامری که شما باهاش تست کردید انجام ندادم متاسفانه و این که اگر دقت کنید تو لیست برنامه هایی که از این پروگرامر پشتیانی می کنن ide آردوینو نیست بنابراین ممکنه با روشی که من با خود ide آردوینو جواب می گیرم شما نگیرید.

بنابراین شما فایل هگز بوت لودر لئوناردو رو پیدا کنید و با نرما فزار مخصوص خودش بوت لودر رو برن کنید

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط abbasjavanmardi نمایش پست ها
    امروز با بورد uno و طبق عکس زیر مراحل بارگذاری بوتلودر رو انجام دادم ارور زیر داد ک تو عکس دیده میشه.بعد از آپلود اسکتچ آردیونو ISP روی بورد uno سپس نصب لئوناردو به uno تو قسمت tools در کامپایلر آردیونو پروگرامر رو قسمت arduino isp قرار دادم و نوع بورد رو هم لئوناردو>>سپس کلید رو burn و دادن خطا
    حتی با progisp و بسکام خواستم میکرو رو پاک کنم ک باز هم اجازه نداد و پاک نشد

http://s6.picofile.com/file/8250721634/Capture.JPG

This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    enabled in File > Preferences.
    پینها رو رعایت کردی؟
    اگه به جدول دقت کنی وقتی میخوای برای atmega32 استفاده کنی شماره پینها با عکس تفاوت داره میشه
    میشه
    D16
    D15
    D14
    لایک کردن

Junior Member
    بالاخره درست شد.من تو هیچ جایی ندیدم ک بگه هر دو بورد باید به کامپیوتر متصل باشه.و منم با این منطق ک پین های vccو gnd از بورد پروگرامر به بورد آردیونو متصل شده بود و تغذیه دستگاه برقرار بود.اما به محض اتصال بورد آردیونو به کامپیوتر بوتلودر کاملا نصب شد.پین ها درست مثل عکسی بود ک قرار دادم.البته من با پروگرامر multi avr eca پروگرامش کردم.بازم تشکر بابت جواب و توجهی ک داشتید
    لایک کردن