نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
Like Tree4 لایک
  • 1 Post By Arman5592
  • 1 Post By magmagmary
  • 2 Post By magmagmary

موضوع: خواندن اطلاعات چند سنسور مختلف

Junior Member

خواندن اطلاعات چند سنسور مختلف

سلام .
    من تازه کار هستم و نیاز به کمک شما دارم
    مخوام دیتاهای 3 تا سنسور دما سنج و رطوبت سنج و سنسور گاز سنج را بصورت همزمان بخونم و نمودارهاشو با matlab در کامیپوتر کنترل "مرغ داری" ببینم . آیا می تونم سه تا اسکچ جداگانه بنویسم و آپلود کنم ؟ مشکل اینجاست که وقتی برنامه جدیدی بخوام آپلود کنم قبلیه پاک میشه
    یا باید هر سه تا اسکچ رو در یک اسکچ بنویسم و آپلود کنم ؟

Senior Member
    سه تا اسکچ نمیشه ، مگر این که یکی روی EEPROM باشه و دیگری FLASH . من خودم حرفه ای نیستم ولی نمیشه دقیقا هم زمان باشه مثلا کد میدی اطلاعات اولی رو بخونه بعد دومی بعد سومی . البته به مدل بورد بستگی داره .
    من در مورد matlab نمی دونم اما میشه اطلاعات رو روی serial monitor نمایش داد با serial.print(baud_number)
    لایک کردن

مدیر گروه
    aidin لازم نیست برای خواندن سه تا سنسور سه تا ایکچ جداگونه داشته باشی چون در هر بار آپلود قبلی پاک میشه
    میتونی هر سه تا سنسورت را با یه محیط اسکچ و کد بخونی
    کافیه سنسورت یه سه پایه مختلف arduino وصل باشه و توی کد نویسیت از این سه تا پایه بخون
    در مورد ارتباطش با محیط matlab هم دو راه حل وجود داره
    1.استفاده از arduino support package توی محیط برنامه matlab هست که اینو نصب میکنی و بعد توی محیط matlab میتونی از کدهای خود Arduino استفاده کنی
    2.داده های سنسورها رو که خوندی بفرستی روی پورت سریال و توی نرم افزار matlab هم از پورت سریال داده بخونی و پلات بکشی (این راه ساده تری هست)
    توی گوگل هم arduino ,matlab interface سرچ کنی کلللللللی میتونی text پیدا کنی
    لایک کردن

مدیر گروه
    aidin لازم نیست برای خواندن سه تا سنسور سه تا ایکچ جداگونه داشته باشی چون در هر بار آپلود قبلی پاک میشه
    میتونی هر سه تا سنسورت را با یه محیط اسکچ و کد بخونی
    کافیه سنسورت یه سه پایه مختلف arduino وصل باشه و توی کد نویسیت از این سه تا پایه بخون
    در مورد ارتباطش با محیط matlab هم دو راه حل وجود داره
    1.استفاده از arduino support package توی محیط برنامه matlab هست که اینو نصب میکنی و بعد توی محیط matlab میتونی از کدهای خود Arduino استفاده کنی
    2.داده های سنسورها رو که خوندی بفرستی روی پورت سریال و توی نرم افزار matlab هم از پورت سریال داده بخونی و پلات بکشی (این راه ساده تری هست)
    توی گوگل هم arduino ,matlab interface سرچ کنی کلللللللی میتونی text پیدا کنی