نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
Like Tree2 لایک
  • 1 Post By Ahmad110
  • 1 Post By Ahmad110

موضوع: ارتباط real time ماژول ESP8266 با سرور اینترنت

Junior Member

Question ارتباط real time ماژول ESP8266 با سرور اینترنت

به نام خدا
    سلام دوستان
    من یک ماژول ESP8266 دارم که میخام به یک وب*سرور وصل بشه و آخرین تغییرات رو ازش بخونه. با پروتکل RestFul و با Http GET دارم این کارو می کنم. عیب این روش اینه که real time نیست، چون من میخام بلافاصله بعد از تعییرات تو سرور، ESP8266 با خبر بشه، اما اینجا مجبورم یک Trade off بین حجم اینترنت و زمان انجام بدم و مثلا هر 5 = n ثانیه یک درخواست GET بزنم و آخرین وضعیت رو بخونم.
    سمت سرور رو با هر چیزی از جمله ASP و PHP و ... میتونم پیاده کنم، اما نمیدونم سمت ESP8266 رو باید چطور پیاده کنم!!!
    البته تو شبکه داخلی مشکلی نیست و با ارتباط tcp/ip به راحتی این کار انجام شدنیه، مشکل من تو بستر اینترنته که سرور، IP ماژول ESP8266 رو نمی تونه داشته باشه. ESP8266 ممکنه ساعت ها به سرور وصل باشه.
    خوشحال میشم کمکم کنید.
    ممنون

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ic_teta نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام دوستان
    من یک ماژول ESP8266 دارم که میخام به یک وب*سرور وصل بشه و آخرین تغییرات رو ازش بخونه. با پروتکل RestFul و با Http GET دارم این کارو می کنم. عیب این روش اینه که real time نیست، چون من میخام بلافاصله بعد از تعییرات تو سرور، ESP8266 با خبر بشه، اما اینجا مجبورم یک Trade off بین حجم اینترنت و زمان انجام بدم و مثلا هر 5 = n ثانیه یک درخواست GET بزنم و آخرین وضعیت رو بخونم.
    سمت سرور رو با هر چیزی از جمله ASP و PHP و ... میتونم پیاده کنم، اما نمیدونم سمت ESP8266 رو باید چطور پیاده کنم!!!
    البته تو شبکه داخلی مشکلی نیست و با ارتباط tcp/ip به راحتی این کار انجام شدنیه، مشکل من تو بستر اینترنته که سرور، IP ماژول ESP8266 رو نمی تونه داشته باشه. ESP8266 ممکنه ساعت ها به سرور وصل باشه.
    خوشحال میشم کمکم کنید.
    ممنون
    کاش مورد استفاده رو هم مینوشتین . مثالهای زیادی در این باره توسط توسعه دهنده esp8266 برای فریمورک آردوینو ارائه شده که با توجه به نیاز شما ، میتونید ازشون استفاده کنید .
    پروتکل mqtt برای اینترنت چیزها ( اینترنت اشیاء) ساخته شده که خوشبختانه تو آردوینو هم به خوبی پشتیبانی میشه و کتابخانه های خوبی هم براش هست . در ضمن به کتابخونه Blynk هم یه نگاهی بندازید شاید برای شما کارساز بود
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad110 نمایش پست ها
    کاش مورد استفاده رو هم مینوشتین . مثالهای زیادی در این باره توسط توسعه دهنده esp8266 برای فریمورک آردوینو ارائه شده که با توجه به نیاز شما ، میتونید ازشون استفاده کنید .
    پروتکل mqtt برای اینترنت چیزها ( اینترنت اشیاء) ساخته شده که خوشبختانه تو آردوینو هم به خوبی پشتیبانی میشه و کتابخانه های خوبی هم براش هست . در ضمن به کتابخونه Blynk هم یه نگاهی بندازید شاید برای شما کارساز بود

ممنون از پاسختون

فرض کنید یک کلاینت تلگرام که با یک کلاینت دیگه در ارتباطه و یکیشون داره تایپ میکنه، همونطور که میدونید به صورت real time برای یکی دیگه نوشته می شه که فلانی ... is typing

حالا منم میخام وقتی یک event برای esp8266 رخ داد، بلافاصله به اطلاع نرم افزاری که نوشتم تا آخرین وضعیت esp رو بخونه برسه.

Senior Member
    Esp8266 Web socket رو تو گوگل سرچ کنید کلی مثال و کتابخونه بهتون لینک میده .
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad110 نمایش پست ها
    Esp8266 Web socket رو تو گوگل سرچ کنید کلی مثال و کتابخونه بهتون لینک میده .
    بسیار ممنون

کلمات کلیدی این موضوع