نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ماژول esp8266-01s

Junior Member

ماژول esp8266-01s

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان----- برای اولین بار میخوام ماژول esp8266 رو راه اندازی کنم اونم با استفاده از آردوینو UNO . مبدل usb به سریال هم ندارم، آیا امکان پذیر هست؟ و آیا نیاز هست برای اولین بار استفاده از esp8266 حتما اونو فلش کنم؟ اگر پاسخ مثبت هست آیا با آردوینو uno میشه عمل فلش کردن رو انجام داد یا نه؟ با تشکر

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafaarduino نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان----- برای اولین بار میخوام ماژول esp8266 رو راه اندازی کنم اونم با استفاده از آردوینو UNO . مبدل usb به سریال هم ندارم، آیا امکان پذیر هست؟ و آیا نیاز هست برای اولین بار استفاده از esp8266 حتما اونو فلش کنم؟ اگر پاسخ مثبت هست آیا با آردوینو uno میشه عمل فلش کردن رو انجام داد یا نه؟ با تشکر
    سلام دوست عزیز
    شما برای پروگرام کردن هر بردی نیاز به پروگرامر دارین
    خود برد اردوینو UNO پروگرامر داره ولی ماژول esp8266 دارای پروگرامر نیست (بجز بعضی ورژن ها) برای همین نیاز دارین که از مبدل USB به TTL به عنوان پروگرامر ماژول استفاده کنین. میتونین از پروگرامر UNO استفاده کنین ولی توصیه نمیکنم
    شما هربار که بخواین کد اپلود کنین رو esp8266 باید ماژول رو در حالت فلش قرار بدین.
    بعضی ماژول ها برای حالت فلش قرار گرفتن دو کلید flash و reset دارن که وقتی کد کمپایل شد و میخواد که آپلود کنه باید کلید ریست رو فشار بدین و بلافاصله کلید flash رو فشار بدین و نگه دارین تا چراغ ماژول با سرعت چشمک بزنه تا کد آپلود شه. برای ماژول هایی که کلید ندارن باید چندتا پین رو به GND متصل کنن تا حالت فلش قرار بگیره
    ویرایش توسط Smead : 05-28-2018 در ساعت 03:37 AM