صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 85
Like Tree5 لایک

موضوع: اتصال ESP8266 به آردوینو Uno

Senior Member

اتصال ESP8266 به آردوینو Uno

سلام وقت بخیر.
    یه چندتا سوال داشتم درخصوص ماژول ESP8266
    من با اردوینو UNO یک سیستمی ساختم که از چندتا سنسور رطوبت و دما و... دیتا دریافت میکنه و اتوماتیک چندتا رله رو به کار می ندازه، و همچنین رو یک صفحه OLED اطلاعتی مثل دما و... رو نشون میده
    حالا میخوام ماژول esp8266 ورژن 12 رو وصل کنم به اردوینو تا هم توسط اینترنت بشه آردونیو رو (رله ها) کنترل کرد هم این اطلاعات مثل دما و... رو دید تو سایت
    امکان همچین کاری هست آیا؟
    من با خود ماژول و وصل کردن به اینترنت و ip ساختن و... مشکل ندارم، فقط نمیدونم چطور باید به اردوینو وصل کرد و کنترلش کرد و داده هاشو خوند!
    ممنون میشم راهنمایی کنین

Member
    بفرما این لینک کارتونو راه میندازه

wifiwebserver | arduino ESP8266

Senior Member
    اینکه درمورد اردوینو چیزی ننوشته!
    میخوام بدونم میشه esp8266 رو به Uno وصل کرد و رله رو وصل کرد به esp، و این ماژول اطلاعات سنسور هارو از Uno بگیره و خودش بر رله ها نظارت داشتت باشه؟

Member
    سلام. دوست عزیزم بنده از esp8266-01 برای پروژه ام استفاده کردم که ارزونتر و شاید فراگیرتر باشه. منتها از اونجایی که هسته هردو (esp8266-12) و 01 یکیه، تفاوت چندانی ندارن.
    بطور کلی ارتباط باهاش سخت نیست. از کتابخونه SoftwareSerial واسه ارتباط آردوینو و ماژول استفاده میشه که ارتباط سریال هستش. دستورات AT اش مشخصه. اگه برای ارتباط یک طرفه میخوای(یعنی از سنسورها داده بگیری و به آردوینو بدی و بعد با ماژول WIFI بفرستی) که مشکل چندانی نداری. مشکلش برمیگرده به کدنویسی سمت وب.
    این سمپل کدی هست که شمارو راهنمایی میکنه. http://forum.arduino.ir/4/7/2333.html

اما اگه میخوای ارتباط دوطرفه باشه(یعنی از طریق وب پیج رله رو کنترل کنی)، یه مقدار قضیه مشکل تر میشه. اولا این ماژول ها ظاهرا بافرشون پر میشه و ارتباط چندان پایایی و مانایی نداره که صدالبته مشکل نرم افزاری هست. این مشکل رو باید حل کنی. نکته مهم سطح ولتاژ هست در این ماژول ها که باید رعایت بشه. از پین 3.3 ولت آردوینو نمیتونی براش بگیری. یه رگولاتور میخواد و سه تا مقاومت. کلا این بحث شاید پیش پا افتاده باشه. اما من و یکی دوتا از بچه ها رو حسابی اذیت کرد. در غیراینصورت نمیتونی فیرمورشون رو آپدیت کنی و آپدیتم نکنی، ماژول کار نمیکنه.
    ویرایش توسط masoudamirian : 10-21-2016 در ساعت 03:23 PM
    لایک کردن

مدیر گروه
    به نظر من احتیاجی به اردوینو نداری اگر تعدا سنسورهات طوری هست که بتونی به آردوینو وصل کنی

فقط این وسط یه سری مقسم ولتاژ میخوای که 5 رو بکنه 3.3 و البته یه منبع تامین ولتاژ خوب

حتی کار انقدر سادست که میتونی همون کدهای آردوینوت رو بریزی تو خود Esp و باهاش کار کنی.

مدیر گروه
    این برد رو ببین :

برد توسعه Witty cloud با هسته وایفای ESP8266 دارای دو پورت میکرو USB ( مینی Nodemcu )

این برد علاوه بر خود esp8266 یه پایه برای پرورگرام هم داره که خیلی راحت از طریق میکرو USB میتونی کدت رو توش آپلود کنی.
    تمام آموزش هاش هم تو توضیحاتش وجود داره

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    این برد رو ببین :

برد توسعه Witty cloud با هسته وایفای ESP8266 دارای دو پورت میکرو USB ( مینی Nodemcu )

این برد علاوه بر خود esp8266 یه پایه برای پرورگرام هم داره که خیلی راحت از طریق میکرو USB میتونی کدت رو توش آپلود کنی.
    تمام آموزش هاش هم تو توضیحاتش وجود داره
    ایول این برد عالیه!
    راستش آردوینوای که الان استفاده میکنم خیلی سرش شلوغه و 10 پورت دیجیتال و 2 پرت آنالوگ اون متصل هستن به سنسور و صفحه نمایش و رله 4کاناله،
    حالا با این وجود میشه همه اینهارو ریخت رو اون ماژولی که گفتین و سرهم کرد ودرست کارکرد و هم اینکه بشه اینترنتی کنترل کرد؟!
    هدفم این بود که esp8266 رو وصل کنم به آردوینو و رله روهم به ماژول esp، تا هم کدهای اردوینو خلوت شه و امکانات دیگه اضافه کنم، و ماژول رله رو کنترل کنه، و هم اینکه خود ماژول وصل شه اینترنت و بشه با اینترنت مستقیم داده های سنسور رو خوند و رو رله ها نظارت داشت با همون esp ورژن 12. شدنیه؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Smead نمایش پست ها
    ایول این برد عالیه!
    راستش آردوینوای که الان استفاده میکنم خیلی سرش شلوغه و 10 پورت دیجیتال و 2 پرت آنالوگ اون متصل هستن به سنسور و صفحه نمایش و رله 4کاناله،
    حالا با این وجود میشه همه اینهارو ریخت رو اون ماژولی که گفتین و سرهم کرد ودرست کارکرد و هم اینکه بشه اینترنتی کنترل کرد؟!
    هدفم این بود که esp8266 رو وصل کنم به آردوینو و رله روهم به ماژول esp، تا هم کدهای اردوینو خلوت شه و امکانات دیگه اضافه کنم، و ماژول رله رو کنترل کنه، و هم اینکه خود ماژول وصل شه اینترنت و بشه با اینترنت مستقیم داده های سنسور رو خوند و رو رله ها نظارت داشت با همون esp ورژن 12. شدنیه؟

سلام با این حجم سنسور نه
    نمیتونی از esp8266 به تنهایی استفاده کنی.

آره کلا تمام انواع ماژول های esp8266 هسته اصلیشون یکسانه
    فقط یه کاری که سعی کن انجام بدی این که کد آردوینوت رو شلوغ کنی
    آردوینوت صرفا داده ها رو با سریال بفرسته برای esp8266، و اون از این طرف کارای وایفایش رو انجام بده .

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    سلام با این حجم سنسور نه
    نمیتونی از esp8266 به تنهایی استفاده کنی.

آره کلا تمام انواع ماژول های esp8266 هسته اصلیشون یکسانه
    فقط یه کاری که سعی کن انجام بدی این که کد آردوینوت رو شلوغ کنی
    آردوینوت صرفا داده ها رو با سریال بفرسته برای esp8266، و اون از این طرف کارای وایفایش رو انجام بده .
    خیلی ممنون از راهنماییت
    درمورد esp ورژن 12 فقط موندم چطور وصل کنم به pc برای پروگرام
    و اینکه کدی سراغ دارین تا بشه ماژول رو متصل کرد به سرور (Host) وبسایت و بشه از خود وبسایت قالب رو ساخت و از اون طریق Get و POST انجام داد
    همه چیز آماده س بجز کدنویسی

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Smead نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییت
    درمورد esp ورژن 12 فقط موندم چطور وصل کنم به pc برای پروگرام
    و اینکه کدی سراغ دارین تا بشه ماژول رو متصل کرد به سرور (Host) وبسایت و بشه از خود وبسایت قالب رو ساخت و از اون طریق Get و POST انجام داد
    همه چیز آماده س بجز کدنویسی

برای کد نویسی میتونی از آردوینو استفاده کنی
    خیلی راحت
    برای اون داستان ارسال و دریافت درخواست هم میتونی از این لینک استفاده کنی :

Sending GET/POST request from ESP8266+Arduino - Everything ESP8266

و این :

https://github.com/esp8266/Arduino/issues/1390

صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع