نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سوال در مورد کارت خوان sd

Senior Member

سوال در مورد کارت خوان sd

با سلام ، من یک سری کارت خوان SD می بینم که میگن با اردوینو کار میکنه ، و چند سوال دارم .

آیا محدودیت حافطه هست ؟ میشه 512 مگ یا 32 گیگ گذاشت ؟

میشه با تبدیل micro sd به SD استفاده کرد ؟ میکرو sd رو توی تبدیل میذارم میشه عین عین SD . میشه این شکلی گذاشت توی این ؟

ایا برای این که کد هارو توی این بریزم و بعد این کد ها اجرا بشن باید کدی داد ؟ یا به محض این که کارت رو توی این بذارم کد ها توی SD میره و حافظه سیستم رو به هم نمی ریزه ؟

با تشکر فراوان

Senior Member
    سلام
    مگر شما برنامه تون چقدر بزرگ هستش که داخله حافظه خوده آردوینو جا نمیشه

Senior Member
    راستش من اطلاع دقيق ندارم ٣٢ كيلوبايت چقدر متن ميشه . محض احتياط گفتم اگه يه sd كارت بزنم بيشتر ميشه

Senior Member
    ببینید اگر شما برنامه ای دارید که نیاز داره متن زیادی رو لود کنه یا حتی عکسی ، آهنگی ، صفحه وبی و .... لود کنه که میدونید حجمش زیاده و داخله خوده برنامه جا نمیشه
    از یک Sd استفاده میکنید و فقط این فایلاتونو (یعنی عکس و آهنگ و صفحه و ....) رو میریزید رو sd بعدش از داخل برنامه میرید این ها رو میخونیدو پردازش میکنید یا حالا هرچی
    کلا نحوه استفاده این هستش شما عملا کدی رو داخل sd کارت نمیریزید چون زمانی که شما دکمه upload نرم افزار Arduino رو میزنید برنامه شروع به کامپایل کردن میکنه یعنی تمامه کدی رو که شما نوشتی به زبان ماشین( همون صفر و یک) تبدیل میکنه و فقط این کد داخله خوده حافظه میکرو قابل اجراست
    البته راهی هم وجود داره که این حافظه رو هم ارتقا داد (( یا حتی نقض حرف خودم از sd کارت برنامه رو خوند که در این صورت داخل avr باید میرفتی رو مد بوت لودر و اینا ولی خب خوده آردینو بوت لودر داره و این یکم شک بر انگیزه ، که اگر نتیجه خوردم همینجا میگم ))
    ولی خب اول برنامه تون رو بنویسید بعد آپلود کنید اگر Error داد که حجمش زیاده (که بعید میدونم اینو بگه چون تا حالا این همه برنامه که نوشتم با چندین خط کد و کتابخونه های متفاوت زیاد به این خطا نخوردم ) اون موقع راه حلی براش پیدا میکنیم

((( در ضمن اینو چند بار گفتم که همیشه خطر کنید ، امتحان کنید و خودتون راه حل پیدا کنید و عملا هم سخت نیست نه چیزی میسوزه نه خراب میشه کافیه طبق اون راهنماش عمل کنید )))
    ویرایش توسط navidnkh : 08-11-2014 در ساعت 09:44 PM

کلمات کلیدی این موضوع