نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به این پست از 20 چه نمره ای میدهید؟

رأی دهندگان
44. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 20

24 54.55%
  • 15تا 20

13 29.55%
  • 10تا15

3 6.82%
  • زیر10 مردود

4 9.09%
صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 59
Like Tree25 لایک

موضوع: راهنمای ساخت پرینتر 3 بعدی مدل Prusa I3

Junior Member
    با سلام دوباره
    به نظر شما دستگاه با مشخصات برد آردینو مگا2560 و رمپرز1.4
    درایو موتور DRV8825
    MK8 Extruder
    چهار موتور 1.8 درجه 1.65 آمپر با گشتاور 3.5 کیلو گرم و غیر..... لوازم مورد نیاز
    در ضمن بدنه دستگاه با جنس پلگسی با طراحی خاص و دقیق ( یعنی کلیه سوراخ های پیچ و بلبرینگ و جای شفتها و..... با دقت زیاد توسط لیزر برش داده شده)
    میتوان در ابعاد 20*20*40 پرینت گرفت ؟یا نه
    لطف کنید اگه میشه در مورد کد نویسی برد آردینو کمکم کنید من آماتور هستم ولی علاقه شدیدی به ساخت پرینتر سه بعدی دارم
    سایتهای زیادی است که در مورد کد نویسی یا آپلود برد آردینو راهنمایی می کنند ولی در بعضی جاهاش گنگ هستش اگه میشه راهنمای کنند
    با تشکر ...

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.j نمایش پست ها
    با سلام دوباره
    به نظر شما دستگاه با مشخصات برد آردینو مگا2560 و رمپرز1.4
    درایو موتور DRV8825
    MK8 Extruder
    چهار موتور 1.8 درجه 1.65 آمپر با گشتاور 3.5 کیلو گرم و غیر..... لوازم مورد نیاز
    در ضمن بدنه دستگاه با جنس پلگسی با طراحی خاص و دقیق ( یعنی کلیه سوراخ های پیچ و بلبرینگ و جای شفتها و..... با دقت زیاد توسط لیزر برش داده شده)
    میتوان در ابعاد 20*20*40 پرینت گرفت ؟یا نه
    لطف کنید اگه میشه در مورد کد نویسی برد آردینو کمکم کنید من آماتور هستم ولی علاقه شدیدی به ساخت پرینتر سه بعدی دارم
    سایتهای زیادی است که در مورد کد نویسی یا آپلود برد آردینو راهنمایی می کنند ولی در بعضی جاهاش گنگ هستش اگه میشه راهنمای کنند
    با تشکر ...
    سلام
    ابعاد پرینت بستگی به نوع طراحی و دقت اسمبل کردن قطعات داره
    مشخصات قطعات معرفی شده میتونه همچین سایزی پرینت کنه ولی کاملا باید دقیق طراحی و ساخته بشه
    برای نمونه میتونید این پرینتر رو ببینید :
    Duplicator 5S - Steel ExoFrame
    http://wanhaousa.com/products/duplic...steel-exoframe
    305mm x 205mm x 575mm

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 23_grande.jpg
مشاهده: 137
حجم: 65.4 کیلو بایت

بطور مثال باید یک موتور اضافه بزارید برای تزریق فیلمانت به اکسترودر

برای کار با برد اردینو توی همین سایت و فروم اطلاعات خوبی پیدا میشه سایت های خارجی که بسیار فراوان موجوده
    برای برنامه نویسی هم کار خاصی احتیاج نیست، هم firmware هم نرم افزار روی اینترنت بصورت رایگان موجود
    فقط شما باید اطلاعات اولیه از کد نویسی داشته باشید که فریم ویر رو متناسب با سخت افزار خودتون تنظیم کنید (بطور مثال محاسبه گام استپ موتور و ضریب حرکت و ... )
    به نظر من اگر اطلاعات مکانیکی قوی ندارید اول سایز کوچک درست کنید اما اگر اطلاعات خوبی در مورد طرز کار قسمت های مختلف پرینتر دارید میتونید بزرگ بسازید
    پرینتر سه بعدی ترکیب مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر و توی همه این علوم جزو جدیدیترین تکنولوژی بحساب میاد
    ویرایش توسط razi.sadeq : 01-02-2016 در ساعت 04:14 PM

Junior Member
    با سلام و تشکر از راهنمایی جنابعالی
    دقیقا حدستون درست بود که نشان دهنده تبهر شما در این زمینه میباشد من الگوی پرینتر خودمو از همین دستگاه گرفتم از لحاظ ساخت بدنه مشکلی ندارم
    کلیه قطعات مربوطه را گرفتم فقط برای محور z به علت گران بودن لید اکسرو موندم از پیچ m8 استیل استفاده کنم ( البته می خوام موتورو برعکس پرینتر نمونه بالای دستگاه تعبیه کنم به نظرم اینجوری فشار کمتری به موتور
    میاد و راحتتر میتونه کار کنه )یا از تسمه و پولی همانند محور های y دستگاه لیزر
    و همچنین من اطلاعات کمی در مورد برنامه نویسی در سایتها پیدا کردم اگه میشه برنامه ای که بشه این پرینتر رو راه انداخت رو سراغ دارید در صورت نبود زحمت برای ایمیل زیر ارسال کنید
    tablosaz.jahani@yahoo.com
    انشاء اله به کمک دوستان عزیزی مثل جنابعالی بتونم پرینترو بسازم ........
    لایک کردن

Member
    با سلام و تشکر از راهنمایی جنابعالی
    دقیقا حدستون درست بود که نشان دهنده تبهر شما در این زمینه میباشد من الگوی پرینتر خودمو از همین دستگاه گرفتم از لحاظ ساخت بدنه مشکلی ندارم
    کلیه قطعات مربوطه را گرفتم فقط برای محور z به علت گران بودن لید اکسرو موندم از پیچ m8 استیل استفاده کنم ( البته می خوام موتورو برعکس پرینتر نمونه بالای دستگاه تعبیه کنم به نظرم اینجوری فشار کمتری به موتور
    میاد و راحتتر میتونه کار کنه )یا از تسمه و پولی همانند محور های y دستگاه لیزر
    و همچنین من اطلاعات کمی در مورد برنامه نویسی در سایتها پیدا کردم اگه میشه برنامه ای که بشه این پرینتر رو راه انداخت رو سراغ دارید در صورت نبود زحمت برای ایمیل زیر ارسال کنید
    tablosaz.jahani@yahoo.com
    انشاء اله به کمک دوستان عزیزی مثل جنابعالی بتونم پرینترو بسازم ........
    سلام
    برای محور z میتونید از پیچ m8 معمولی استفاده کنید
    ما دوتا پرینتر ساختیم که محور z دوتا موتور داره و برای هر دو از پیچ m8 معمولی غیر استیل استفاده کردیم به مشکلی هم بر نخوردیم
    بهترین سیستم حرکت برای پرینتر ریل و واگن اما طراحی و تنظیم رو سخت تر میکنه
    اما تسمه و پولی و بالبرینگ هم برای این پرینترها جوابگو و کاملا بی نقص کار میکنه با توجه به اینکه قبل از هر پرینت تنظیمات تراز بودن و حرکت چک بشه
    اما برای محور z صرقا از ریل و واگن یا پیچ استفاده کنید
    (ما از ترکیب فریم ویر Marlin و نرم افزار RepetierHost و اسلایسر Slice3r استفاده کردیم)
    لینک ها رو هم همینجا میزارم که بقیه هم استفاده کنن :

لینک های مربوط به فریم ویر :

http://reprap.org/wiki/Marlin

http://reprap.org/wiki/List_of_Firmware

https://github.com/MarlinFirmware/Marlin

Marlin firmware user guide for beginners | Solid Utopia

10.7 Firmware Installation - Reprap Prusa Mendel Computer Setup - SPRINTER / MARLIN | Next Day Reprap

لینک های مربوط به نرم افزار :

- Repetier Software

https://github.com/kliment/Printrun

http://reprap.org/wiki/Printrun

Printrun: Pure Python 3d printing host software
    لایک کردن

Junior Member
    سلام قیمت کیت کامل الان چنده؟
    واگه قطعات رو جدا جدا تهیه کنیم و بسازیم حدودا چند میشه هزینش؟

Junior Member
    سلام دوستان من در مورد پرینتر 3ه بعدی یه سری اطلاعات میخوام

Junior Member
    با سلام به همه دوستان عزیز
    من پرینتر رو ساختم ولی مشکلی که دارم اکسترودر آن کار نمی کنه با درایو دیگه امتحان کردم کار می کنه فکر کنم از تنظیمات فریمور باشه که من زیاد وارد نیستم
    اگه از دوستان کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه ممنون می شم...
    در ضمن درجه هیت بد هم از 42 درجه بالاتر نمیره اگه میشه در این مورد هم راهنمایی کنید
    با تشکر فراوان..

Member
    با سلام به همه دوستان عزیز
    من پرینتر رو ساختم ولی مشکلی که دارم اکسترودر آن کار نمی کنه با درایو دیگه امتحان کردم کار می کنه فکر کنم از تنظیمات فریمور باشه که من زیاد وارد نیستم
    اگه از دوستان کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه ممنون می شم...
    در ضمن درجه هیت بد هم از 42 درجه بالاتر نمیره اگه میشه در این مورد هم راهنمایی کنید
    با تشکر فراوان..

با سلام
    لطفا مشخصات بیشتری رو اعلام نمایید.
    به عنوان مثال چه فریم وری و با چه ورژنی
    در مورد هیت بد. پاور چند ولت و چند امپر/تست دوم اینکه ترمیستور هیت بد رو تست نمایید، یکبار هم ترمیستور رو از هیت بد دور کنید ببینید دما تغییری می کنه(داغ تر میشود) در اینصورت تنظیمات مورد دارد
    احتمالا ترمیستور مناسب را در فریم ور انتخاب نکرده اید.

Junior Member
    با سلام
    مشخصات برد آردینو مگا2560 و رمپرز1.4
    درایو موتور DRV8825
    MK8 Extruder
    پاور 12 ولت 30 آمپر فن دار
    چهار موتور 1.8 درجه 1.65 آمپر با گشتاور 3.5 کیلو گرم و ...
    ابعاد چاپ دستگاه 25*20*45
    نرم افزار Repetier-Firmware configuration tool for version 0.92.9 versionو اسلایسر Slice3r
    در ضمن وقتی ترمیستور هیت بد رو از هیت بد دور میکنم دما در ال سی دی پایین میاد و وقتی ترمیستور رو وصل میکنم دما تا 42 درجه بیشتر بالا نمیره
    اگه آقایی کنی تنظیمات به صورت ساده بیان کنی ممنون می شم...

Junior Member
    سلام آقای رضا صادقی
    من پرینتر رو ساختم همه قسمت هایش کار میکنه
    فقط دو مشکل وجود داره
    1- دمای هیت بد از 47 درجه بالا نمیره در حالی که سنسور دما سالم و وقتی از هیت بد جدا میکنم دما در ال سی دی کاهش میابد
    2-اکسترودر فیلامت را تزریق نمیکنه در حالی که موتور اکسترودر رو با درایور x امتحان کردم کار میکنه و سیم کشی آن درسته
    لطفا اگه میشه شما که پرینتر سه بعدی رو ساختید یک کپی از قسمت configurator نرم افزار آردینو تون در این قسمت بگذارید تا من از روی آن configurator پرینتر رو اصلاح کنم ( مخصوصا قسمت تنظیمات اکسترودر و هیت بد)
    در ضمن من از نرم افزار Repetier-Firmware configuration tool for version 0.92.9 versionو اسلایسر Slice3r استفاده کردم
    با تشکر از راهنمایتون که تا اینجا به من کمک کردید.

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع