نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
Like Tree3 لایک
  • 2 Post By siib
  • 1 Post By 23hosein

موضوع: انتخاب قطعه

Member

انتخاب قطعه

باسلام
    بنده یه قطعه ای رو می خوام ولی نمیدونم اسمش چیه یا اصلا هس!لطفا راهنماییم کنید
    قطعه اول:
    کلید خاموش و روشن پشت کیس کامپیوتر(همون که روش نوشته 0 و1)رو در نظر بگیرید بنده قطعه ای رو می خوام که روی این کلید سوار بشه و اونو کنترل کنه(یعنی خاموش و روشنش کنه)؟
    قطعه دوم:
    این قطعه هم دقیقا مثل قبلیه یعنی این سری یه کلید فشاری رو در نظر بگیرید که اگه بره داخل یعنی روشن و اگه بیاد بیرون یعنی خاموش(مثل این دکمه روشن وخاموش تلویزیونای قدیمی).حالا باز بنده قطعه ای رو میخوام که روی این سوار بشه و کنترلش کنه.
    باتشکر فراوان

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط 23hosein نمایش پست ها
    باسلام
    بنده يه قطعه اي رو مي خوام ولي نميدونم اسمش چيه يا اصلا هست!لطفا راهنماييم کنيد
    قطعه اول:
    کليد خاموش و روشن پشت کيس کامپيوتر(همون که روش نوشته 0 و1)رو در نظر بگيريد بنده قطعه اي رو مي خوام که روي اين کليد سوار بشه و اونو کنترل کنه(يعني خاموش و روشنش کنه)؟
    قطعه دوم:
    اين قطعه هم دقيقا مثل قبليه يعني اين سري يه کليد فشاري رو در نظر بگيريد که اگه بره داخل يعني روشن و اگه بياد بيرون يعني خاموش(مثل اين دکمه روشن وخاموش تلويزيوناي قديمي).حالا باز بنده قطعه اي رو ميخوام که روي اين سوار بشه و کنترلش کنه.
    باتشکر فراوان
    عليک سلام ، فکر ميکنم منظورت رو درست نفهميدم ،
    يعني ميخواي يه قطعه اي سوار کني که بتوني با کنترل جريان برق اون قطعه رو اين کليدا تاثير بذاري؟
    اگه منظورت همينه خب ميتوني کلا کليد رو در آري و به جاش از رله استفاده کني يا از پشت سيم کليدا رو به رله وصل کني و کليدا برا حفظ ظاهر باقي بمونن و با رله کارت رو انجام بدي ،
    اگه اصرار داري که از کليدا استفاده کني (سخت ميشه ، نديدم کسي اين کار رو بکنه ) ميتوني از سروو موتورها استفاده کني که به صورت مکانيکي همون کليد رو تغيير حالت بدن

Member
    بله منظورم همونه که فرمودید.
    نمیخوام و نمیتونم وارد مدار داخلی بشم و لذا فقط همون سروو میمونه.یکم بازش میکنی؟
    لایک کردن

Member
    خودم برای قطعه دوم که گفتم می خواستم از سلنوئید استفاده کنم که دقیقا همون کاری که می خواستم رو میتونست انجام بده ولی مشکلش این بود که اولا خاصیت اهنربایی پیدا میکرد(که بهش فکر نکرده بودم) دوما خیلی زود داغ میکرد

Member
    باتوجه به پیشنهاد استفاده از موتور که مطرح شد:
    ایده اولم اینه که برای قطعه دوم(کلید فشاری) از یه موتور استفاده کنم و به سر ملخک(بازو) موتور یه میله چند سانتی وصل کنم که اینطوری هر موقع ملخک پایین بیاد(مثلا موتور راست گرد به اندازه تتا بچرخه) کلید به داخل فشرده میشه و برعکس
    برای قطعه اول هم همینطور(که البته جالب نیس):یعنی این سری دوتا میله یکی به سر0 و اون یکی به سر1 کلید بچسبونم بعد اینارو هر کدومش رو به سر یکی از ملخکا وصل کنم حال باز با ساعتگرد و پادساعتگرد شدن چرخش موتور شاید بشه کنترلش کرد.نظرتون چیه؟