صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12
Like Tree3 لایک

موضوع: Ublox NEO-6M GPS

Member
    دوست عزیز هر کدام از این ماژول ها برای کاری طراحی شدن و برای یکسری کاربرد مناسبترن
    مثلا برای کواد معمولا ماژول های معمولی ارزون قیمت خوب کار نمیکنه. البته نه اینکه کار نکنه اگر بخواید از اتوپایلوت استفاده کنید باید یه ماژولی تهییه بشه که حداقل 10 هرتز باشه. با همون یک هرتزی هم کار میکنه ولی نتیجه دلخواه رو نمیده.
    با چاقوی جراحی میشه سیب هم پوست کند ولی معمولا کسی این کارو نمیکنه
    شما با توجه به کاربردی که داری میتونی ماژول مناسب رو خریداری کنی و الکی هزینه زیادی هم ندی.

در مورد فیلمی هم که دیدید ماژول gps به هیچی هم وصل نباشه کار میکنه. یعنی فقط کافیه تغذیشو وصل کنید تا راه بیوفنه
    کارش اینه که یکسری خروجی ( با پروتکلهای مشخص) میده که بسته به نیاز اون خروجی ها خونده میشه و ازش استفاده میشه حالا ممکنه تو کامپیوتر خونده بشه یا تو کواد یا با یک میکرو کنترلر ساده.
    ویرایش توسط alt_f4 : 10-28-2015 در ساعت 06:41 AM
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط allinone نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز: توضیحات تان خیلی جسارتا در هم شده!! متوجه نشدم !!! یک بار دیگه می پرسم:
    1. ولتاژ ماژول چند ولت هست> 3.3 ولت یا 5 ولت؟ اداپتور چند ولتی باید به ماژول وصل بشه؟
    2. فرض کنید من میخوام ماژول داخل ماشین بگذارم!! ایا برای کار کردن با ماژول و ucenter : یعنی بخوام ببینم ماشین کجاست؟ از طریق ucenter و سیستم های ماهواره ایش(google earth) !! ایا نیاز هست لپتاپ را با خودم به ماشین ببرم و به کابل مبدل وصل کنم؟ اصلا اینطوری به درد نمیخوره که !!!من برای هر بار دیدن موقعیت ماشین: ماژول را به لپ تاپ وصل کنم !! و موقعیت را ماشین را ببینم!!

سپاس

باسلام مجدد. خواستن توانستن است. بله خود ماژول به تنهایی با 3.3 ولت کار می کنید اما اگر با هدر برد بخرید یعنی برد راه اندازی این ماژول تا 5 ولت می توانید بهش بدید ولی بهتره همان 3.3 بهش بدید.
    اگر بخواهید داخل ماشین قرار دهید و موقعیت ماشین خود را با نرم افزار ببینید 2 حالت وجود دارد؟! حالت اول باید همیشه لب تاب را در داخل ماشین با نرم افزار آفلاین داشته باشید تا بتوانید موقعیت ماشین را ببینید حالت 2 ساخت دریاب هست که برای این کار باید شما اطلاعات خروجی ماژول را به یک فرستنده برد بلند بدهید و در هرکجا که خواستید این طلاعات را دریافت کنید تا بتوانید موقعیت ماشین خود را از راه دور ببینید که برای ساخت این مدار می توانید اعلام کنید تا کمکتون کنیم.

برای این که خودتون روش بیشتر فکر کنید باید اطلاعات خروجی ماژول خود را به یک میکرو کنترل بدهید و سپس این اطلاعات را به یک فرستنده برد بلند "باتوحه به محدودیت پهنای باند ها " سیم 900 را به شما پیشنهاد می کنم . یک ردیاب واسه خودتون بسازید. خیلی راحته
    لایک کردن

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12