صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 8910
نمایش نتایج: از 91 به 96 از 96
Like Tree34 لایک

موضوع: کد دریافت و ارسال sms بوسیله sim800L

مدیر گروه
    این هم یه پروژه اتوماسیون کامل با سیم 900 هست که میتونید از کدش کمک بگیرید :Home automation system using Arduino and SIM900 GSM module - All
    لایک کردن

Junior Member
    ماژول صوت ft

Junior Member
    من یک ماژول sim800cدارم که 2 روزه دارم باهاش ور میرم.
    خسته شدم.
    دستورات at رو جواب میده ولی مثل یکی از دوستان که در صفحه قبل گفته من هم نمیتونم تماس بگیرم.
    یعنی atd093333333; رو که میزنم error میده
    led رو ماژول که sta کنارش نوشته هی خاموش و روشن میشه و این میان led net هم 7 یا 8 بار خاموش روشن میشه. ظاهرا تو شبکه ریجیستر نشده که 64 میلی ثانیه روشن و 800 میلی ثانیه خاموش میشه led net.
    این 10 صفحه مربوط به این عنوان رو هم خوندم ولی کسی در این زمینه پاسخی نداده.

لطفا اگه کسی این مشکل رو داشته بگه من بفهمم مشکل از ماژول هست یا از تنظیمات.
    ضمنا سیم کارت رو تو گوشی که میزارم پین کد نداره

Junior Member
    مشکل کار پیدا شد.
    باید حواسمون به led ها باشه
    من با اینکه یک مبدل lm2956 گرفته بودم که ولتاژ رو روی 4.2 تنظیم کرده بودم. ظاهرا کم میاورد.
    حتی اتصالات هم باید قوی باشن تا آمپر مصرفی رو تامین کنن.
    من اتصالات رو روی برد بورد انجام داده بودم. بعد تصمیم گرفتم مستقیم به خود ماژول وصل کنم. آن هم با اتصالات قوی !!
    ولتاژ رو هم روی 5 ولت گذاشتم.
    باید توجه داشت که led net چگونه علامت میده. اگر حدود 1 ثانیه 1 ثاینه خاموش روشن باشه یعنی سیم تو شبکه ریجستر نشده و یا ممکن هست به مرز انجام دستورات برسه ولی آمپر کم باید دوباره ریست بشه. اگر تغذیه و اتصالات خوب باشن سیگنال شبکه روی led net حدود 1ثانیه روشن و 3 ثانیه خاموش خواهد بود. و اگر با اجرای دستورات اس ام اس یا تماس این ریتم روشن و خاموش شدن ادامه داشته باشه به احتمال زیاد همه چی اوکی هست.
    لایک کردن

Junior Member

تشکر آقا

نقل قول نوشته اصلی توسط omidtop نمایش پست ها
    مشکل کار پیدا شد.
    باید حواسمون به led ها باشه
    من با اینکه یک مبدل lm2956 گرفته بودم که ولتاژ رو روی 4.2 تنظیم کرده بودم. ظاهرا کم میاورد.
    حتی اتصالات هم باید قوی باشن تا آمپر مصرفی رو تامین کنن.
    من اتصالات رو روی برد بورد انجام داده بودم. بعد تصمیم گرفتم مستقیم به خود ماژول وصل کنم. آن هم با اتصالات قوی !!
    ولتاژ رو هم روی 5 ولت گذاشتم.
    باید توجه داشت که led net چگونه علامت میده. اگر حدود 1 ثانیه 1 ثاینه خاموش روشن باشه یعنی سیم تو شبکه ریجستر نشده و یا ممکن هست به مرز انجام دستورات برسه ولی آمپر کم باید دوباره ریست بشه. اگر تغذیه و اتصالات خوب باشن سیگنال شبکه روی led net حدود 1ثانیه روشن و 3 ثانیه خاموش خواهد بود. و اگر با اجرای دستورات اس ام اس یا تماس این ریتم روشن و خاموش شدن ادامه داشته باشه به احتمال زیاد همه چی اوکی هست.

آقا خیلی تشکر می کنم واقعا دمت گرم شاید 2 روز وقتم و گرفته بود
    لایک کردن

Junior Member
    سلام به همه ی دوستان خوبم
    من ماژول : ماژول GSM چهار باند SIM800L با قابلیت GPRS / GSM / SMS
    از همین سایت تهیه کردم و طبق آموزش اتصالاتو انجام دادم و دستورات AT C.. رو هم بهش دادم ولی یک مشکل هست !! سیم کارت روشن نمیشه یعنی وقتی زنگ میزنم میگه دستگاه خاموش است این در صورتی است که :
    1- خود ماژول چشمک میزنه
    2-ولتاژ دقیقا در همون محدوده مجاز گفته شده در سایت تنظیم شده
    3- خود دستور AT وقتی بهش داده میشه OK , ready sms, ready call نمایش داده میشه
    4- انتن و اتصالات هم چند بار چک کردم مشکلی نداشتن
    5- سیم کارت هم عوض کردم پین ورودی هم از روی سیم کارت برداشتم
    6- سیم کارت مطابق استاندارد گفته شده برای این ماژول داخل ماژول قرار دادم
    7- !!!! این جا هم جوری نیست که سیم کارت انتن نده خود موبایل کار میکنه

جدیدا هم وقتی ماژولو وصل میکنم پشت سر هم پیغام RDY میده

ولی با همه این ها باز هم وقتی زنگ میزنم سیم کارت خاموشه لطفاااااااااااااااا راهنمایی کنید.....................

صفحه 10 از 10 نخستنخست ... 8910

کلمات کلیدی این موضوع