صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15
Like Tree8 لایک

موضوع: سنسور رطوبت و دما - سنسور آب و هوا dht11

Junior Member
    سلامم دوستان

من سنسور رو با این کد اجرا کردم ولی خروجی جوابی نداره !
    علتش چیه ؟

این پیام رو نشون میده

Failed to read from DHT

Junior Member
    سلام دوستان من تازه شروع کردم به کار با میکرو پس اگه سوالم زیاد از حد سادست ببخشید. علت وصل کردن مقاومت چیه؟ در واقع با این کار دارید pull up می کنید؟ فرقش با pull down چی هست؟ و چه موقع باید از هر کدوم استفاده کرد؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir4095 نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه شروع کردم به کار با میکرو پس اگه سوالم زیاد از حد سادست ببخشید. علت وصل کردن مقاومت چیه؟ در واقع با این کار دارید pull up می کنید؟ فرقش با pull down چی هست؟ و چه موقع باید از هر کدوم استفاده کرد؟
    سلام
    اگه پینی که داری باهاش مقدار میخونی به جایی وصل نباشه ،مقداری که میگیره مشخص نیست و هی تغییر میکنه به خاطر همین میان پین رو با توجه به حروجی سنسور (اون چیزی که میخوان بخونن) با یه مقاومت به مثبت یا منفی وصلش میکنن
    سنسور در صورت فعال شدن ، پین خروجیش رو یا صفر (منفی) یا یک (مثبت) میکنه و خب از روی همین باید ببینی در صورتی که غیرفعال باشه به کجا وصلش کنی (اگه فعال بودن سنسور خروجیش رو به منفی وصل کنه باید پین رو با یه مقاومت به مثبت وصل کنی و برعکس)
    به گمونم جریان همینه
    لایک کردن

Junior Member
    اینم پروژه DHT11 با بسکام Bascom
    دوستان به این نکته دقت کنید...... این پروژه به راحتی از سایر سایتها قابل دریافت است ، ولی یه ایرادی که میشه بهش گرفت بهینه نبودن کدها در استفاده از رم و cpu و رام است
    در این کدها یک استرینگ به طول 40 بایت تعریف شده و صفر و یک ها درون اون ذخیره و بعد جدا سازی و تبدیل به دما و رطوبت میشه که میدونید این باعث استفاده زیادی از منابع میکرو به خصوص رم میشه
    من با تغییراتی همین پروژه بهینه کردم و 40 بایت به صورت بهینه در یک بایت دما و یک بایت رطوبت ذخیره میشه و کار با رشته حذف شده و رم هم آزاد شده
    هم در عمل و هم در شبیه ساز تست کردم، از سلامت کدها صد در صد خیالتون راحت باشه، دلیل اینکه کدها رو آپلود میکنم دسترسی خودم به کدها در سرچ اینترنت هست ، منتی هم سر کسی نمیزارم ، شما هم استفاده کنید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: zip DHT11.zip (62.4 کیلو بایت, 17 مشاهده)

Member
    با سلام دوستان بنظر شما تو سنسور dht11 وقتی راه اندازی کردیم خروجی که نشون میده بدون اعداد اعشار هست ایا رو کد میتوان تغییری داد که با رقم اعشار تا دقت یک دهم نشان بده؟؟؟؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12