صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 45
Like Tree4 لایک

موضوع: ماژول SD Card Reader با قابلیت خواندن و نوشتن

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    مگا منطقش 5 ولته
    مشکلتون جای دیگه بوده
    فقط بدونید که پایه های پروتکل SPI در مگا و UNO با هم متفاوت هستن.

https://www.arduino.cc/en/Reference/SPI

همه چیز درسته یکبار میشناسه یکبار نمیشناسه و وقتی که میشناسه اگر روی کارت چیزی مینویسیم وقتی روی کامپیوتر باز میکنم کلی فولدر و فایل آشغال تولید کرده.
    با چند کارت SD هم امتحان کردم ولی حل نشد، شاید ماژول ایراد داره ولی ماژول اضافه ندارم تست کنم .
    در فروم های خارجی هم متذکر شدن باید 3.3 ولت باشه بعضی ماژول ها هم خودل مبدل منطقی 5 به 3.3 داره.
    البته من با مگا کار میکنم
    Arduino DIY SD Card Logging Shield - All
    http://www.element14.com/community/t...ullThread=true
    ویرایش توسط alt_f4 : 01-18-2016 در ساعت 07:57 AM

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط alt_f4 نمایش پست ها
    همه چیز درسته یکبار میشناسه یکبار نمیشناسه و وقتی که میشناسه اگر روی کارت چیزی مینویسیم وقتی روی کامپیوتر باز میکنم کلی فولدر و فایل آشغال تولید کرده.
    با چند کارت SD هم امتحان کردم ولی حل نشد، شاید ماژول ایراد داره ولی ماژول اضافه ندارم تست کنم .
    در فروم های خارجی هم متذکر شدن باید 3.3 ولت باشه بعضی ماژول ها هم خودل مبدل منطقی 5 به 3.3 داره.
    SD Card interface board made by LC Studio/lcsof... | element14

شما اینو داری؟
    ماژول SD Card Reader با قابلیت خواندن و نوشتن

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط alt_f4 نمایش پست ها
    SD Card interface board made by LC Studio/lcsof... | element14
    برو این کد رو تست کن
    http://forum.arduino.ir/4/14/293.html

منها هر جا داره از RFID میخونه رو پاک کن داده خودتو بزار

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAADATMAND نمایش پست ها
    سلام
    كار با sd card خيلي سخت اگر كسي بتونه توي l void loop بهش فرمان بده اون موقع من بهش جايزه مي دم . بنده يك ماه دارم روي اين موضوع كار مي كنم هم با uno هم با mega توي برنامه كاربردي و واقعي شما نياز داريد كدي در قسمت لوپ بنويسي چون در قسمت ستاپ فقط معرفي مي كنه و مشكلي نيست همه مي تونن توي مثالهاي خودش يعني منظورم sd يعني در كتابخانه اش در مورد مثالهايي كه زده شده بيشترش توي ستاپ نوشته شده كه جواب مي ده حالا كافي شما سنسور جريان يا دما داشته باشي و بخواهي از قسمت لوپ فرمان بهش بدي ديگه توي مموري نمي نويسه يعني كار نمي كنه اگر كسي كدي نوشت كه كار كنه بنده بهش جايزه مي دم من توي سايتهاي زيادي اين مشكل را ديدم بيشتر اون ور آب به قول خودمون كافرها ! همشون همين مشكل دارن .
    با تشكر
    ببخشید بنده از ماژولی استفاده کردم که یه SD card همراه یک TFT2.2 inch روش هست که تونستم نمایشگرشو راه بندازم این کارت حافظه اش یه سری پین مشترک با نمایشگر داشت که اونها رو هم زدم به برد UNO همراه با یه ولتاژ 5 ولت از منبع تغذیه . حالا می خواستم ببینم برای ثبت متغیرهایی که از سنسورها می خونیم رو بخواهیم هم ذخیره کنه در کارت حافظه هم نشون بده باید چه کرد؟
    اتصال پین هام به این شکل بوده :
    DC به D6
    LED به D4
    RESET به D4
    CS به D5
    MOSI به D11
    MISO به ِ12D
    SCK به D13
    البته نمایشگرش راه افتاده ولی حافظه رو نمی دونم چجوری راهش بندازم
    از کاربر سعادتمند می خواهم اگه به جوابی رسیدند یه کمکی به ما هم بکنند؟ ممنونم

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.ansaripour نمایش پست ها
    ببخشید بنده از ماژولی استفاده کردم که یه sd card همراه یک tft2.2 inch روش هست که تونستم نمایشگرشو راه بندازم این کارت حافظه اش یه سری پین مشترک با نمایشگر داشت که اونها رو هم زدم به برد uno همراه با یه ولتاژ 5 ولت از منبع تغذیه . حالا می خواستم ببینم برای ثبت متغیرهایی که از سنسورها می خونیم رو بخواهیم هم ذخیره کنه در کارت حافظه هم نشون بده باید چه کرد؟
    Dc به d6
    led به d4
    reset به d4
    cs به d5
    mosi به d11
    miso به ِ12d
    sck به d13

بببین همین که تونستی نمایشگر رو راه بندازی یعنی تونستی ارتباط spi رو فراهم کنی
    الان باید کدهای راه اندزای اس دی کارت رو سرچ کنیو پین هاشو مطابق این پینهات تغییر بدی

مدیر گروه
    ببخشید بنده از ماژولی استفاده کردم که یه SD card همراه یک TFT2.2 inch روش هست که تونستم نمایشگرشو راه بندازم این کارت حافظه اش یه سری پین مشترک با نمایشگر داشت که اونها رو هم زدم به برد UNO همراه با یه ولتاژ 5 ولت از منبع تغذیه . حالا می خواستم ببینم برای ثبت متغیرهایی که از سنسورها می خونیم رو بخواهیم هم ذخیره کنه در کارت حافظه هم نشون بده باید چه کرد؟
    DC به D6
    LED به D4
    RESET به D4
    CS به D5
    MOSI به D11
    MISO به ِ12D
    SCK به D13

کدهای جدید
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

Member
    دوستان خیلی ممنونم از پاسخ تان مشکل راه اندازی میکرو اش هم حل شده ولی فعلا جدا گانه راه شون انداختم یعنی کارت حافظه جدا ، نمایشگر TFT2.2 اینچ هم جدا (که البته اینو با ولتاژ 5 ولت منبع تغذیه نه اتصال به رایانه) به شکل زیر :
    MOSI به D11
    MISO به ِ12D
    SCK به D13
    و cs کارت حافظه به d4
    و CS نمایشگر tft به d10
    و RST به d8 و
    dc به d9 متصل شده اند با کتابخانه گرفته شده از سایت http://www.adafruit.com/products/1480
    و کتابخانه مثال های خود نرم افزار که SD داره با هر کدوم جدا راه افتاده ولی
    برای ذخیره اطلاعات روی sd طوری که بخواهیم جدولی یا tabular مثلا چند متغیر رو ذخیره کنه مشکل هست مثلا سطر اول نام دو متغیر رو به فاصله یه تب نشون بده و سطرهای بعدی اعدادی که سنسورها می خونند رو زیرش نشون بده که اون خط اول را باید در void setup یکبار اجرا کنه و فایل تکست رو بسته و در VIOD LOOP مجددا باز کرده و خطوط بعدی رو که می خونه ذخیره کنه و نشون بده اینجا دو مشکل هست یکی اینکه کلا دفعه دوم که فایل تکست باز میشه چیزی ذخیره نمیشه و دو اینکه چطور میشه بهش فهموند که در نوشتن مرحله دوم بره خط بعدی اعداد رو ردیف ثبت کنه زیر خط اولی که قبلا ثبت کرده. اینم کد بنده است تا الان :

Member
    بسمه تعالی
    سلام
    بالاخره تونستم ماژول tft2.2 اینچ همراه با sdcard رو راه بندازم هر دوش باهم کار می کنه ولی الان یه مساله است اینکه در پروژه من چند سنسور دمای pt100 دماها رو می خونه و یه سرو هم داریم که با وجود سروو که مستقیم به برد وصل شده بدون درایور l298 یا ... . حالا دستور دادم تا دمای سنسور pt100 از یه حدی بالاتر رفت سروو بچرخه که این عمل رو برد uno انجام دادم و دما و زاویه هم نشون داده میشه هم ثبت میشه ولی تا دما می ره بالا سروو می چرخه و مرتب برنامه و کد نوشته شده ریست میشه ولی اگه هیچ تغییری نداشته باشیم ریست نمیشه حالا باید برای این مشکل چه کنم حتی با وجود اینکه برق سروو را از برد نگرفتم از منبع تغذیه جدا5 ولت دادم بهش. البته برق برد آردوینو رو هم از همون منبع تغذیه 5 ولت گرفتم . حالا آیا باید سروو رو به درایور وصل کنم و درایور رو به برد یا مشکل از جای دیگس

مدیر گروه
    بسمه تعالی
    سلام
    بالاخره تونستم ماژول tft2.2 اینچ همراه با sdcard رو راه بندازم هر دوش باهم کار می کنه ولی الان یه مساله است اینکه در پروژه من چند سنسور دمای pt100 دماها رو می خونه و یه سرو هم داریم که با وجود سروو که مستقیم به برد وصل شده بدون درایور l298 یا ... . حالا دستور دادم تا دمای سنسور pt100 از یه حدی بالاتر رفت سروو بچرخه که این عمل رو برد uno انجام دادم و دما و زاویه هم نشون داده میشه هم ثبت میشه ولی تا دما می ره بالا سروو می چرخه و مرتب برنامه و کد نوشته شده ریست میشه ولی اگه هیچ تغییری نداشته باشیم ریست نمیشه حالا باید برای این مشکل چه کنم حتی با وجود اینکه برق سروو را از برد نگرفتم از منبع تغذیه جدا5 ولت دادم بهش. البته برق برد آردوینو رو هم از همون منبع تغذیه 5 ولت گرفتم . حالا آیا باید سروو رو به درایور وصل کنم و درایور رو به برد یا مشکل از جای دیگس

این که میگی پاور سرووت رو از جای دیگه گرفتی (با رعایت زمین مشترک ) به شرط این که امپر منبع 5 ولتت مناسب باشه از لحاظ مداری مشکلی نداری . البته امپر سنسورهاتم چک کن شاید سنسورهای دمات داره گند میزنه

و این که آیا از کدت مطمئنی؟

Junior Member
    سلام
    من یه پرو مینی دارم که پین های 3و4و5و6و7 به ال سی دی nokia5110 وصله .
    پین های انالوگم و پین 8 و 9 روی بردم ازاد هستند و الباقی به سنسور و چیزای دیگه وصل هستن.
    حالا چطوری این ماژول sd رو به بردم متصل کنم و توش داده ذخیره کنم در حالی که پین خالی کم دارم
    پیدا کنید پرتقال فروش را
    ویرایش توسط sinanisco@yahoo.com : 04-01-2016 در ساعت 04:29 PM

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین