صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
Like Tree5 لایک

موضوع: ورودی آنالوگ با ماژول وایفای esp8266 ؟؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ratin نمایش پست ها
    سلام. من ماژول ESP8266 مدل 01 اش رو دارم و چیزی که همونطور که میدونین کلا 8 پایه ازش بیرون اومده.
    اما مدل هایی رو Nodemcu زده رو نقشه اش که نگاه بکنی یه ورودی ADC0 هم داره!
    خواستم ببینم که:
    1. اولا این واقعا ورودی آنالوگ به دیجیتاله دیگه؟! اساسا این ویژگی داشتن ورودی آنالوگ، مربوط به ورژنیه که Nodemcu زده، یا خود چیپ ESP8266 همچین آپشنی داره؟
    2. اگه مربوط به خود چیپه ، من نمیتونم یجوری پایه اش رو بکشمش بیرون که دیگه پول اضافی خرج نکنم؟
    3. میشه به کمک این ADC و بدون استفاده از هیچ واسطی ( میکرو، آردیونو، و ... ) سیگنال آنالوگ(مثلا صوت) رو بهش داد که اون دیجیتال شده اش رو از طریق وایفای ارسال کنه؟!
    4.بفرض اینکه این حالت شدنی باشه و بشه صرفا با اتصال سریال از طریق IDE آردوینو پروگرمش کرد، چه تنظیماتی باس اعمال بشه؟ هنوز هم فرض رو بر این بگذارین که میخوام پایه ADC رو هرجور شده از رو برد بکشیم بیرون
    5. حالا بفرضیکه این موارد با مدل 01 نشد، از تولیدات NodeMcu کدومش رو باس از سایت بخرم؟

* کلا اگه بتونم Headless کارمو را بندازم ترجیح داره به اینکه متعلقات بهش اضافه کنم

================================================== =
    پی نوشت !
    خب بنظر میرسه من قسمتی از جواب هام رو گرفتم! با اینحال ممنون میشم دوستانی که تجربه اش رو کردن رد یا تاییدش کنن

ج1 : بله ، ورودی آنالوگ به دیجیتاله و این رو هم بلطف خود چیپ ESP8266 داره!
    ج2 : چرا میشه ! ولی قدری دست ظریف میخواد و اعصاب لطیف ) اینم راهنماش :
    سوالای 3 و 4 که کلیدی ترن هنوز بی جوابن

بروزرسانی (8 مرداد) :
    مبدل آنالوگ به دیجیتال داخلی ESP8622 از نوعه SAR هستش ( رزولیشن و سرعت نمونه گیری متعادل) ، 10 بیتیه و رنجه ولتاژ قابل اندازه گیریش 0 تا 1 ولته. اطلاعات بیشتر
    با این حساب در بهترین حالت دقت ماژول، 1 میلی ولته و ازونجایی که عموم صداهای استخراج شده از میکروفون ( بدون تقویت) رنجی زیر 10 میلی ولت دارن، برای تقویت صدا ، نیاز به یه پیش تقویت حداقل 10 برابری احساس میشه تا صدا با دقت قابل قبولی دیجیتال بشه. این کار رو ماژول ارزونقیمت Max9812 هم میتونه براتون انجام بده. البته یحتمل حذف DC خروجی ماژول با کوپلاژ خازنی و و بایاسینگ مناسب روی 0.5 ولت هم لازمتون بشه.

سلام*دوست عزیز من اگه بخوام یه پالس الکتریکی رو با این ماژول ارسالش کنم رو مانیتور شدنیه؟ یعنی یه سیگنال انالوگ مثله پالس های الکتریکی قلب رو میشه با کیفیت خوب وای فای کرد به مانیتور؟

Junior Member
    مهندس میتونی کد مربوط به ارسال و پخش صدا را اینجا قرار بدین تا ما هم استفاده کنیم؟

Junior Member
    دوستان سلام
    من یه nodemcu esp8266 cp2102 دارم و میخام حداقل ۲ پین ورودی آنالوگ بهش بدم
    دوتا سوال دارم
    اول* اینکه پین های اول و دوم آنالوگ این ماژول کدوماست؟(اصلا ۲ تا پین ورودی آنالوگ داره؟)
    دوم اینکه اگه بخام با ide برنامه خواندن یه مقدار آنالوگ را برای nodemcu بنویسم از چه دستوری باید استفاده کنم؟؟(با برد uno برنامه را نوشتم...کامل و بدون نقص عمل میکنه اما وقتی میخام روی nodemcu آپلود کنم ارور میده و میگه پایه A0 توی برنامه تعریف نشده!!)
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenika نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من یه nodemcu esp8266 cp2102 دارم و میخام حداقل ۲ پین ورودی آنالوگ بهش بدم
    دوتا سوال دارم
    اول* اینکه پین های اول و دوم آنالوگ این ماژول کدوماست؟(اصلا ۲ تا پین ورودی آنالوگ داره؟)
    دوم اینکه اگه بخام با ide برنامه خواندن یه مقدار آنالوگ را برای nodemcu بنویسم از چه دستوری باید استفاده کنم؟؟(با برد uno برنامه را نوشتم...کامل و بدون نقص عمل میکنه اما وقتی میخام روی nodemcu آپلود کنم ارور میده و میگه پایه A0 توی برنامه تعریف نشده!!)
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    Esp8266 فقط یک پین ACD داره . اما میشه از همون یک پین برای چند سنسور بصورت مولتی پلکس استفاده کرد

از لینک زیر میتونید کدهای نمونه رو ببینید :
    ESP8266 ADC - Multiple Analog Sensors

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع