صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
Like Tree4 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی PRUSA i3

Junior Member

Unhappy ساخت پرینتر سه بعدی PRUSA i3

سلام خدمت اساتید محترم
    من یک کیت کامل پروسا رو خریدم (البته بدون LCD) .
    پس از مونتاژش که چند روز کار برد و پروگرام کردن چیپ برد اصلی ریپ رپ
    نتونستم هنوز جهت محور Z و مقدار خروجی اکسترودر رو که MK9 هست رو در نرم افزار تنظیم کنم .
    فریمور اون Marline هست.
    و از نرم افزار CURA برای چاپ استفاده میکنم...
    و اما مشکل :
    در ابتدای شروع چاپ سر هد به bed میچسبد (فشار میآورد) طوری که نازل مسدود میشود.
    درحین چاپ مقدار زیادی PLA از نازل خارج شده و شکل بهم میرزد.
    پس از مقداری چاپ قطعه کار به سر نازل میچسبد و با آن حرکت میکند یا سر نازل را مسدود میکند.
    اگر کسی این دستگاه رو با موفقیت ساخته و کالیبره کرده ممنون میشم کمک کنه...
    سپاس...
    لایک کردن

Junior Member
    چند نکته :
    نکات مهم برنامه پرینتر من به این شرح هست :
    #define BAUDRATE 115200

#ifndef MOTHERBOARD
    #define MOTHERBOARD 33
    #endif

#define TEMP_SENSOR_0 5
    #define TEMP_SENSOR_1 0
    #define TEMP_SENSOR_2 0
    #define TEMP_SENSOR_BED 1

#define PID_INTEGRAL_DRIVE_MAX 255 //limit for the integral term
    #define K1 0.95 //smoothing factor within the PID
    #define PID_dT ((16.0 * 8.0)/(F_CPU / 64.0 / 256.0)

// The pullups are needed if you directly connect a mechanical endswitch between the signal and ground pins.
    const bool X_MIN_ENDSTOP_INVERTING = false; // set to true to invert the logic of the endstop.
    const bool Y_MIN_ENDSTOP_INVERTING = false; // set to true to invert the logic of the endstop.
    const bool Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING = false; // set to true to invert the logic of the endstop.
    const bool X_MAX_ENDSTOP_INVERTING = false; // set to true to invert the logic of the endstop.
    const bool Y_MAX_ENDSTOP_INVERTING = false; // set to true to invert the logic of the endstop.
    const bool Z_MAX_ENDSTOP_INVERTING = false; // set to true to invert the logic of the endstop.
    //#define DISABLE_MAX_ENDSTOPS
    //#define DISABLE_MIN_ENDSTOPS

// ENDSTOP SETTINGS:
    // Sets direction of endstops when homing; 1=MAX, -1=MIN
    #define X_HOME_DIR -1
    #define Y_HOME_DIR -1
    #define Z_HOME_DIR -1

#define DEFAULT_MAX_ACCELERATION {2000,2000,20,1000} // X, Y, Z, E maximum start speed for accelerated moves. E default values are good for skeinforge 40+, for older versions raise them a lot.

// Travel limits after homing
    #define X_MAX_POS 200
    #define X_MIN_POS 0
    #define Y_MAX_POS 200
    #define Y_MIN_POS 0
    #define Z_MAX_POS 200
    #define Z_MIN_POS 0

//// MOVEMENT SETTINGS
    #define NUM_AXIS 4 // The axis order in all axis related arrays is X, Y, Z, E
    #define HOMING_FEEDRATE {2000, 2000, 150, 0} // set the homing speeds (mm/min)

// default settings

#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {80, 80, 4000,600} // default steps per unit for Ultimaker
    #define DEFAULT_MAX_FEEDRATE {250, 250, 3.3, 25} // (mm/sec)
    t_max_acceleration {180,180,10,200}

#define DEFAULT_MAX_ACCELERATION {3000,3000,100,10000} // X, Y, Z, E maximum start speed for accelerated moves. E default values are good for Skeinforge 40+, for older versions raise them a lot.

#define DEFAULT_ACCELERATION 1000 // X, Y, Z and E max acceleration in mm/s^2 for printing moves
    #define DEFAULT_RETRACT_ACCELERATION 1000 // X, Y, Z and E max acceleration in mm/s^2 for retracts

hro
    hro آنلاین نیست.
    Junior Member
    دوستان سلام
    من در مورد پرینت بافیلامنت pla مشکلی ندارم اما با abs خیلی مشکل دارم
    مثلا:
    لایه اول کار خیلی نافرم پرینت می شود و بعد از چند لایه هم کل کار از صفحه کنده می شود .
    قسمت زیر قطعه حالت کمانی پیدا می کند و ......

آیا قلق هایی وجود داره که من موفق به پرینت حوب با absبشم چون واقعا نیاز به چند قطعه از جنس abs دارم.
    اگه ممکنه راهنمایی کنید . با تشکر

Senior Member
    سلام دوستان . قبل از شروع خواستم بگم بهتره به گروه تلگرام بیاید که همه سریعتر کمک میکنن بهتون .
    خب . شما باید همه کالیبره هارو انجام بدی . step/mm رو بطور دقیق تنظیم کنید ، اکسترودر هم با فرمول میتونید عددی تقریبی بدست بیارید و کم و زیاد کنید . شما باید عددو کم کنید چرا که پلاستیک زیاد میاد .
    نکته بعد اینه که endstop مربوط به zmin رو طوری بذارید که وقتی x carriage در سطح تراز اماده پرینت هست اون دکمه فشرده باشه . اینکه نازل میخوره به بد مشکل از homing هست که بر میگرده به endstop ها .
    لایک کردن

Junior Member
    سلام
    من یه پرینتر پروشا اسمبل کردم.... ولی گاهی وقت قطعات را بصورت کج پرینت میگیره و لایه ها را گم میکنه!... البته فقط در راستای محور y لایه ها کج میشن!
    تمام پرولی ها و تسمه ها درست و محکم هستن....
    لطفا دوستان راهنمایی فرمایید...
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: file-SoxvoFIeH9.jpg
مشاهده: 153
حجم: 32.7 کیلو بایت

Junior Member
    سلام به همه.

برای مشکل اول ( چسبیدن هد به بد! و پرینت hair ) تمامی این مشکلات به خاطر تراز نبودن بد ( bed leveling) می باشد.
    راه حل:
    1. تراز کردن بد هر بار قبل از پرینت برای این کار ایتدا با یه نرم افزار تراز روی اندروید مطمئن بشید که نسبت به میزتون ( مرجع مختصات !) ، صفحه پرینت شیب ندارد . البته در حد یکی دو درجه مشکلی نداره.
    هد اکسترور رو با بد نزدیک کنید ( با نرم افزار ) با مقدار کم در ارستای z پایین پیاید 10mm و کمتر از اون, وقتی به نزدیکی بد رسیدید قبل از اینکه هد به بد برسه یه سعی کنید از بین هد و نازل عبور بدید بهترین حالت اینه که کاغذ از بینشون رد بشه و تحت فشار باشد یعنی به راحتی رد نشه. این کار رو برای چند نقطه از بدتون انجام بدید.

همه ی این کار ها رو قبل از روشن کردن هیتر اکسترودر انجام بدید.

2. استفاده از auto bed leveling .

برای پرینت با ABS می تو نید اول یه لایه با ضخامت 1 میلی متر PLA ، به اندازه سطح تصویر قطعه ABS تون بزنید سپس فیلامنت رو عوض کنید و قطعه اصلی رو رویه لایه ای از PLA بزنید . برای من که جواب میده !

برای مشکل شیب قطعه در راستای یک محور مشکل با زیاد کردن پتانسیومتر های روی درایور در همون جهت حل میشه. به همین راحتی

مشکلی دیگه ای داشتید در خدمتم

یه نکته: نرم افزار cura یه سری باگ داره که بعضی وقت ها اذییت میکنه، پیشنهاد میکنم از Repetier-Host استفاده کنید که از cura engine و slicer برای اسلایس کردن استفاده میکنه.
    ویرایش توسط mahdinano : 01-18-2016 در ساعت 05:36 PM

Junior Member
    سلام دوست عزیز این مشکلو منم دارم حل کردید ایا
    راه کارشو پیدا کردید راهنمایی کنید خواهشا ممنون

Junior Member
    سلام
    پرینتر پروسا درست کردم زمان پرینتر لایه ها رو گم میکنه از برد اردینو یا چیز دیگس
    کلا لایه ها رو جا به جا میزاره یاز از اول کار جا ب جا میزاره یا وسط کار لطفا راهنمایی کنید
    تلگرامم @ho3ein184

h.s
    h.s آنلاین نیست.
    Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hro نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من در مورد پرینت بافیلامنت pla مشکلی ندارم اما با abs خیلی مشکل دارم
    مثلا:
    لایه اول کار خیلی نافرم پرینت می شود و بعد از چند لایه هم کل کار از صفحه کنده می شود .
    قسمت زیر قطعه حالت کمانی پیدا می کند و ......

آیا قلق هایی وجود داره که من موفق به پرینت حوب با absبشم چون واقعا نیاز به چند قطعه از جنس abs دارم.
    اگه ممکنه راهنمایی کنید . با تشکر

سلام دوست عزیز مینونم قطعتون رو ببینم میتونید بفرستید به ایمیلم تا راهنمایی تون کنم چون من خودم معمولا قطعات زیادی رو به ABS زدم و مشکلی هم نداشته. و قطعاتم رو هم ی سایتی هست که خدماتش خیلی خوبه به نام صنعت بازار فرستادم واسشون مشکلی نبوده خوب هم دراومده قطعه میتونید برید اونجا فایل رو بفرستی بهتون کمک میکنن. لینک زیر میتونی

ویرایش گردید.لطفا به رعایت قوانین توجه بیشتری بفرمایید.

ضمنا ی مطلب مفید هم میتونی در لینک های زیر گذاشتم مطالعه کنی که خلاصه و مفید هست:

قسمت اول:
    مقدمه ای بر پرینت سه بعدی - قسمت اول

و قسمت دوم:
    مقدمه ای بر پرینت سه بعدی - قسمت دوم

سوالی داشتی اینم ایمیلم:
    saberinia.hassan@gmail.com

ویرایش توسط mohsen.darabi : 02-29-2016 در ساعت 05:48 AM

Junior Member
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من پرینتر سه بعدی ساختم تا دیروز خوب کار میکرد ولی امروز ال سی دی آن با منبع تغذیه روشن نمیشه ولی با کابل یو اس بی که به کامپیوتر میزنم روشن میشه
    اگه کسی میتون کمکم کنه ممنون میشم..

پاسخ:
    با سلام.
    مشکل تغذیه برد رمپس
    ورودی ولتاژ را برسی کنید.
    رگولاتور و ماسفت ها را برسی کنید.
    قعطی در مدار و اسیب به قطعات را برسی کنید.
    ویرایش توسط mohsen.darabi : 06-11-2016 در ساعت 03:31 AM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین