صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 31112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 147
Like Tree63 لایک

موضوع: ساخت پرینتر سه بعدی و دستگاه سی ان سی در 5 ساعت!

Junior Member
    عمدتا کمتر سعی میکنم دخالت کنم، اما فروم خوبی بنظرم رسید.
    من با GRBL دستگاه رو ساختم، اما GRBL خوب بشدت محدود هست، برا همین من Firmware خودمو توسعه دادم و نرم افزار sender رو هم خودم نوشتم، ان شاالله به محض تکمیل در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت، البته مسلما بشرط استقبال. چون Firmware و Software رو خودم توسعه دادم قابلیتهای بسیاری رو میشه به دستگاه اضافه کرد که هم اکنون هم داره.

Junior Member
    سلام به همه دوستان عزیز
    من برای منبت کاری روی چوب می خوام یک دستگاه سی ان سی درست کنم. حداکثر ابعاد 1.5*2 متر. ممنون می شم دوستانی که دستی در آتش دارن در خصوص موارد زیر راهنماییم کنن.
    1- انتخاب و نوع بدنه
    2- انتخاب استپ موتور متناسب با سایز دستگاه و نیروی مورد نیاز و اینکه اسپندلش چطوری باشه؟
    3-انتخاب درایور مناسب
    4- از چه سیستم حرکتی استفاده کنم؟ بال اسکرو یا تسمه یا ...
    و هرچیز دیگه ای نیاز داره

اینترنتی خیلی سرچ کردم و اطلاعاتم تقریبا بد نیست.
    با منابع لاتین هم مشکلی ندارم.

Junior Member
    سلام کارتون فوق العاده بود اگه امکانش هست فایل های ساخت دستگاه CNC روهم تو سایت بزارید ممنون
    طراحی وب سایت حرفه ای
    طراحی سایت شرکتی
    سفارش طراحی سایت
    شرکت طراحی وب سایت
    شرکت برنامه نویسی
    شرکت نرم افزاری

Junior Member
    سلام مجدد
    این لینک سایتی هست که من می خوام سی ان سی شو درست کنم.

هم اندازه ش خوبه هم سیستم حرکتش
    اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید.
    آموزش ساخت سی ان سی روتر قسمت سوم – cnc - مقالات بازار آرنیوس

Junior Member
    سلام مرسی که کسی نیست.
    من قسمت الکتریکال رو تکمیل کردم و استپ موتورها رو هم راه اندازی کردم.الان شاسی و شفت و .. رو خریدم تا مونتاژ کنم.البته سایز دستگاه یک در یک شد.
    یک پروژه کوچیک دیگه هم دارم که نیاز به راهنمایی دارم.
    اونم به این صورته که یک محور ایکس می خوام که با استپ موتور یا با موتور دی سی کارکنه و در فواصل مشخص توقف کنه برگرده و مجدد حرکت قبل.دوم اینکه کنترل دستی هم داشته باشه و به عقب برگرده و مجدد ادامه کار.
    کسی می تونه در این زمینه راهنمایی کنه؟

Junior Member
    سلام میشه یه لطفی کینن و سوالای منو جواب بدین
    بخدا گیج شدم بد جور
    اینکه نرم افزار های مختلفی برای ارسال جی کد به ماشین هست(Kcam4 و Match3 و Visual mill)، تفاوتشون در چیه؟ مگر غیر از این است که همه ی آنها صفر و یک می فرستند؟
    چرا برد های کنترلر CNC متناسب برای نرم افزاری خاص است؟(اگر تمام نرم افزار ها صفر و یک میفرستند پس چرا کنترلر ها با تمام آنها سازگار نیستند)
    اگر پردازش اصلی جی کد در کامپیوتر انجام میشه پس چرا از یه آردوینو به جای کنترلر استفاده نمیشه؟
    چرا نمیشه از آردوینو برای کار های حرفه ای استفاده کرد؟

Junior Member
    سلام
    مشکل شما چیه؟
    بهتر بفرمایید شاید بتونم کمک کنم

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط saturn73 نمایش پست ها
    سلام میشه یه لطفی کینن و سوالای منو جواب بدین
    بخدا گیج شدم بد جور
    اینکه نرم افزار های مختلفی برای ارسال جی کد به ماشین هست(Kcam4 و Match3 و Visual mill)، تفاوتشون در چیه؟ مگر غیر از این است که همه ی آنها صفر و یک می فرستند؟
    چرا برد های کنترلر CNC متناسب برای نرم افزاری خاص است؟(اگر تمام نرم افزار ها صفر و یک میفرستند پس چرا کنترلر ها با تمام آنها سازگار نیستند)
    اگر پردازش اصلی جی کد در کامپیوتر انجام میشه پس چرا از یه آردوینو به جای کنترلر استفاده نمیشه؟
    چرا نمیشه از آردوینو برای کار های حرفه ای استفاده کرد؟
    سلام دوست عزیز
    بردهای کنترلری که فرمودین با برنامه های خاص متناسبن فقط یک usb کنترلر و یا پارالل کنترلرن که نقش واسط رو بازی میکنن بین نرم افزار و درایورهای موتورها، خیلی پیچیده نیست که بگیم خیلی از تولید کننده ها هم که سودشون تنها از طریق تولید و فروش سخت افزار تامین نمیشه، یه برنامه رو با بردشون دیولاپ میکنن تا از شر کانترفیت و بردهای فیک رها بشن، مثل شرکت پلانت cnc. با آردوینو هم میشه مستقیم دستگاه رو کنترل کرد ولی خب محدودیت سرعت پردازش کدهای سنگینتر ،خروجی و فرکانس خروجی دیجیتال داره که فقط میشه دستگاه های ساده باهاش راه اندازی کرد نه دستگاههای cnc که tool changer دارن و چندین محوره هستن، همین آردوینو مگا که ما باهاش پرینتر ۳بعدی میسازیم از پس محاسبات همزمان مکانیزم حرکتی دلتا و پردازش کد glcd بر نمیاد که مجبور میشیم از lcd های کاراکتری استفاده کنیم. امیدوارم تونسته باشم مقداری از شبهاتتون رو برطرف کنم.

Junior Member
    من یه سوال دارم
    یه بنده خدایی برای من یه CNC ساخته با برد آردیونو و GRBL
    مشکلش اینه که موتورها چرخش یکنواخت ندارند و اگر قراره مثلاً دو دور کامل بچرخند فقط دو سه تا تق تق حرکت لحظه ای می کنند. البته گاهی هم پیش میاد که یک یا دو تا تق می کنند و بعد چرخش یکنواختشون تازه شروع میشه اما در کل به اندازه مورد نظر حرکت طولی ایجاد نمی کنند.
    منظورم اینه که اگر قراره مثلاً در یک محور 10 سانتی متر جابجایی وجود داشته باشه به خاطر این موضوع فقط یک سانتی متر جابجایی ایجاد میشه در حالی که توی نرم افزار اعداد نشان دهنده محل اسپیندل دارن به صورت کامل و یکنواخت تغییر می کنند.
    این اتفاق برای هر سه محور با هم میفته یعنی به احتمال زیاد قضیه به الکترونیک مربوط میشه نه خود استپر موتورها
    کسی می تونه بگه چطور مشکل رو حل کنم؟
    کنترلر آردوینو با یه کنترلر مخصوص CNC عوض بشه؟
    درایورهای a4988 رو با درایورهای دیگری عوض کنم؟ روی شیلد یا ماژول درایور تنظیمات خاصی هست که باید اعمال بشه؟
    آیا ممکنه که حافظه برد آردوینو برای این کار کم باشه؟ Atmega 328p-pu
    ویرایش توسط faramarzpoor : 11-18-2017 در ساعت 09:57 AM

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط faramarzpoor نمایش پست ها
    من یه سوال دارم
    یه بنده خدایی برای من یه CNC ساخته با برد آردیونو و GRBL
    مشکلش اینه که موتورها چرخش یکنواخت ندارند و اگر قراره مثلاً دو دور کامل بچرخند فقط دو سه تا تق تق حرکت لحظه ای می کنند. البته گاهی هم پیش میاد که یک یا دو تا تق می کنند و بعد چرخش یکنواختشون تازه شروع میشه اما در کل به اندازه مورد نظر حرکت طولی ایجاد نمی کنند.
    منظورم اینه که اگر قراره مثلاً در یک محور 10 سانتی متر جابجایی وجود داشته باشه به خاطر این موضوع فقط یک سانتی متر جابجایی ایجاد میشه در حالی که توی نرم افزار اعداد نشان دهنده محل اسپیندل دارن به صورت کامل و یکنواخت تغییر می کنند.
    این اتفاق برای هر سه محور با هم میفته یعنی به احتمال زیاد قضیه به الکترونیک مربوط میشه نه خود استپر موتورها
    کسی می تونه بگه چطور مشکل رو حل کنم؟
    کنترلر آردوینو با یه کنترلر مخصوص CNC عوض بشه؟
    درایورهای a4988 رو با درایورهای دیگری عوض کنم؟ روی شیلد یا ماژول درایور تنظیمات خاصی هست که باید اعمال بشه؟
    آیا ممکنه که حافظه برد آردوینو برای این کار کم باشه؟ Atmega 328p-pu
    با سلام
    برای استپر موتور از چه مدلی استفاده کردین؟
    Your problem is in the code you didn't upload...

صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 31112131415 آخرینآخرین