نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
Like Tree2 لایک
  • 1 Post By Ahmad110
  • 1 Post By Ahmad110

موضوع: روش بدست آوردن حجم اطلاعات

Member

Question روش بدست آوردن حجم اطلاعات

سلام ، من یک برنامه درست کردم با ماژول NRF24L01 ارتباط بین دوتا Device حالا میخوام پروژه رو ببندم ببندم ، چطور بفهمم چند بیت یا اصلا چه حجمی از اطلاعات رو دارم ارسال میکنم؟

کد:
    payload[1] = value;
        radio.write(payload, sizeof(payload));
    برای size of چی بزنم ؟
    بعد رشته ارسال کنم حجمش کمتره یا عدد ؟ یه توضیحی مفهومی کسی اگه میتونه راهنماییم کنه ممنون

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool65 نمایش پست ها
    سلام ، من یک برنامه درست کردم با ماژول NRF24L01 ارتباط بین دوتا Device حالا میخوام پروژه رو ببندم ببندم ، چطور بفهمم چند بیت یا اصلا چه حجمی از اطلاعات رو دارم ارسال میکنم؟

کد:
    payload[1] = value;
        radio.write(payload, sizeof(payload));
    برای size of چی بزنم ؟
    بعد رشته ارسال کنم حجمش کمتره یا عدد ؟ یه توضیحی مفهومی کسی اگه میتونه راهنماییم کنه ممنون
    شما به راحتی با متد SizeOf میتونی حجم کد یک متغییر رو پرینت بگیری . کلا با متد مذکور میشه مقدار دیتا تایپ ها رو هم اندازه گیری کرد .

رفرنس sizeOf در آردوینو
    لایک کردن

Member
    ممنون عزیز... می خوام یه دیتا ارسال کنم با nrf24 به این شکل "Tank1 = 50%" اسم تانک یک ثابت هست و مقدارش متغییر ، حالا برای اینکه حجم خیلی کمی اطلاعات رو انتقال بدم اومدم گفتم دوتا عدد ارسال کنه عدد اول رو شماره تانک و عدد دوم مقدارش در گیرنده ترجمه بشه...البته نمی دونم اصلا این کارم درست هست یا نه ؟ خواستم نظر شما رو هم بدونم ... ؟ اصلا آیا این دوتا به لحاظ حجمی آنقدر قابل توجه هست که من دوتا عدد ارسال کنم بجای یک رشته یا خیر ؟
    ویرایش توسط Rasool65 : 03-22-2018 در ساعت 10:52 PM

Senior Member
    حجم اطلاعات رو دیتا تایپ ها مشخص میکنن . مثلا شما میتونی عدد رو با دیتا تایپ char ارسال کنی که یک بایت فضا اشغال میکنه یا میتونی با int ارسال کنی که دو بایت فضا اشغال میکنه . اما این دیتا تایپها محدودیت هم دارن و مقادیری که ارسال میشن باید متناسب با اندازه دیتا تایپها باشن .
    برای مثال ما عدد 10588 رو نمیتونیم با دیتا تایپ char یا byte ارسال کنیم ، چون مقدارش بیشتر از اندازه فضایی هستش که این دیتا تایپها در اختیار ما قرار میدن .
    کد:
    char name = 10588 ; // این یک متغییر نامعتبر برای کامپایلر است
    byte name = 10588 ; // این یک متغییر نامعتبر برای کامپایلر است
    لایک کردن