سلام
تعریف مسئله: یه اتاق هست که فقط یه ورودی داره، یه سری افراد به همراه یک یا دو اوپراتور وارد اتاق میشن و از همون ورودی خارج میشن، بنده میخوام تعداد افراد ورودی به اتاق منهای اوپراتور ها رو بشمارم و البته با قفل شدن گیت ورودی جلوی ورود افراد بدون اینکه شمارش بشن رو بگیرم.
من میخوام یه گیت شبیه این گیت هایی که جلو در پارکینگهای عموی هست یا گیت های میله ای (سه میله چرخشی) جلو در قرار بدم(خودم میخوام بسازم)، یه کارت ریدر(rfid) که دو شماره کارت براش تعریف میشه، یکی برای مشتریان و یکی برای اوپراتورها، که به ازای هر نفر مشتری یک بار کارت خونده میشه و گبت باز میشه و بعد از ورود مشتری بسته میشه و یه واحد به نرم افزار کنترل کننده کامپیوتر ارسال میشه که همون شمارنده افراد هست، اوپراتورها هم برای ورود باید از کارت یا دستبند مخصوص خودشون استفاده کنند، که شمارش ورود اونها انجام نشه، و اگر بعد از خوندن کارت و بازشدن گیت مثلا بعد از 3 ثانیه کسی از گیت ر نشد، گیت ورودی مجددا بسته شه، که این کار رو هم به کمک یه سنسور IR انجام میدم که کنترل کنه بعد از باز شدن گیت کسی رد شده یا خیر؟

حالا از شما دوستان میخوام راهنمایی کنید اولن ایده خاصی برای ساخت گیت ورودی دارید؟ از چه ماژول هایی بهتر استفاده کنم که هزینه زیادی بر نداره؟ خودم نظرم این بود که میکروکنترلر AVR استفاده کنم؟ ، البته با ARM هم مشکلی ندارم ولی خوب هزینه ها رو بالا میبره و تو این پروژهاستفاده چندانی هم از قابلیت های ARM ندارم. اما یه مقدار که راجع به arduino خوندم علاقمند شدم برای تست هم که شده این کار رو با برد arduino انجام بدم، هرچند تا حالا باهاش کار نکردم! خودم برنامه نویس هستم و با syntax ـش مشکلی ندارم و میتونم باهاش کنار بیام، شما دوستان اگر لطف کنید و توی بخش های الکترونیک و روباتیکش کمکم کنید ممنون میشم.
کلا راهنمایی میخوام ازتون که لطف کنید و منو تو ساخت کمک کنید.