نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: مثال از نرم افزار سریال

 1. #1
  Senior Member
  تاریخ عضویت
  Mar 2013
  محل سکونت
  Iran
  نوشته ها
  138

  Lightbulb مثال از نرم افزار سریال

  آردینو دارای پشتیبانی داخلی برای ارتباطات سریال روی پین های 0 و 1 است؛ اما چه می شود که نیازمند پورت سریال می شوید؟ کتابخانه نرم افزار سریال طوری توسعه داده شده است که اجازه می دهد ارتباطات سریال روی دیگر پین های دیجیتال از برد آردینو شما واقع شوند. از نرم افزار برای تکرار عملکرد سخت افزاری خطوط Rx و Tx استفاده کنید.این می تواند بسیار مفید باشد وقتی که نیاز به ارتباط به دو دستگاه سریال فعال مطرح می شود، یا تنها ارتباط با یک دستگاه وقتی که پورت اصلی سریال با هدف اشکال زدایی باز است. در مثال زیر ، پین های دیجیتال 10 و 11 روی آردینو به عنوان Rx و Tx مجازی استفاده شده اند. پین Rx مجازی برای شنیدن هرچیزی که قرار است از طریق خط اصلی سریال بیاید، و سپس انعکاس داده ها برای خارج کردن از خط TX مجازی، تنظیم شده است. در مقابل، هر چیزی که بر روی Rx مجازی دریافت شده است؛ فرستاده شده از سخت افزار Tx است.
  سخت افزار مورد نیاز
  برد آردینو
  مدار
  مداری برای این مثال وجود ندارد. از اتصال آردینو خود با کامپیوتر از طریق USB برای فعال سازی ارتباط سریال، اطمینال حاصل کنید.
  arduino_bb.jpg
  کد:
  #include <SoftwareSerial.h> SoftwareSerial mySerial(10, 11); // RX, TX void setup() { // باز کردن ارتباط سریال و انتظار برای باز شدن پورت: Serial.begin(57600); while (!Serial) { ; // Leonardo انتظار پورت سریال برای اتصال ، تنها موردنیاز برد } Serial.println("Goodnight moon!"); // SoftwareSerial تنظیم نرخ داده برای پورت mySerial.begin(4800); mySerial.println("Hello, world?"); } void loop() // اجرای پی در پی { if (mySerial.available()) Serial.write(mySerial.read()); if (Serial.available()) mySerial.write(Serial.read()); }
  لینک سایت:Arduino - SoftwareSerialExample
  ویرایش توسط hesam.time : 04-03-2013 در ساعت 07:54 AM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

SEO by vBSEO